Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ahojte, dnes som sa dostal k veľmi zaujímavému článku, ktorý by som Vám rád posunul, stojí za prečítanie. Ide o dopravnú nehodu a opis nehody v médiách a opis skutočnosti.

Nech sa páči: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010082501

PS: odporúčam nečítať ak si nechcete pokaziť náladu.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

Príspevok od používateľa Snake »

dfens má výborné články (vrátane ako sa chovať pri kúpe auta v bazári). A čo sa týka cyklistov, tak niektorých (väčšinu z nich), by som najradšej nakopal do vajec, to čo si dovolujú na ceste to je niekedy hrôza. No a médiá, niekedy fajn, niekedy sú to hajzli ktorí sú ochotní kvôli čítanosti zapredať aj vlastnú dušu.





.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

Príspevok od používateľa jaffar »

Snake napísal:niekedy sú to hajzli ktorí sú ochotní kvôli čítanosti zapredať aj vlastnú dušu.
A čo by podľa teba lepšie vyzeralo na titulke Nového Času/Blesku/Whatever:
Nezodpovedný motorkár letiaci neprimeranou rýchlosťou stratil kontrolu nad strojom a rozmetal cyklistov po ceste, alebo
Skupina neoznačených cyklistov idúcich v protismere do zákruty vrazila do takmer stojaceho chlapa na veteránskej motorke?

Anyway, D-fens je veľmi fajn, aj keď v poslednom čase tam púšťa aj dosť nekvalitné články :(
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

Príspevok od používateľa miso2911 »

bulvar je sracka ktorej sa neda verit uz nic :)
mna zarazilo napriklad ako si toto môzu dovolit http://www.topky.sk/cl/11/774014/Nemala ... ?hl=hamsik
ten nadpis "Nemala ani 15, Hamšík ju nútil k prostitúcii" je jasne ze narazaju na Mareka Hamsika ( najlepsi futbalista SR za rok 2009) a hned v uvode clanku je jasne ze sa o to pokusili nejaku dvaja cesky dementi. no ja kebyze som marek hamsik tak neviem co by som spravil...proste vsetko pisu tak aby mali co najväcsiu citatelnost a nich ine ich nezaujima a sprosti ludia im naletia na tie hovadiny co pisu :)
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

Príspevok od používateľa newmi »

no tak to je sila. Ale hej bulvaru sa verit neda. Najlepsie su tie ich idiotske nadpisy.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

Príspevok od používateľa Gudas »

Slečny, o tomto médiá sú - treba čítanosť/sledovanosť, aby bola reklama a prímy z nej. Superžvásty nemusia púšťať akurát tie nédiá, ktoré sú "za vodou" (napadne ma BBC a podobní).

Vidím to aj na PC.sk. Napíšem dlhšiu, hodnotnú a informačne plnú novinku a porovnám s novinkou s miernym bulvárnym nádychom ale takmer nula celá nič informačnou hodnotou. Čo ľudia viac čítajú je jasné. A to že niekto na to nadáva, sťažuje sa v komentároch a pod. len prilepšuje vydavateľovi, viď aj reakcia tuná - nalinkovaný bulvárny článok, na ktorý si vďaka tomu klikne o pár desiatok ľudí viac (efekt: "aha čo tí *o*oti píšu") :)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

Príspevok od používateľa Snake »






.
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1114
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Fakty a fikcia (ako médiá ovplyvňujú verejnú mienku)

Príspevok od používateľa Rozok »

Kua, toto som mohol otcovi ukázat pred rokom ked sme kupovali C-Maxa s doškrkaným interierom :E
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB

Návrat na "Debata o všetkom"