Divny vykon PC

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
tomeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00

Divny vykon PC

Príspevok od používateľa tomeq »

Zostava - C2D E6750 2.66Ghz, 4GB RAM, 1TB Samsung F1 7200rpm, Gigabyte gtx460
Problem - hram sa NFS Hot Pursuit na full 1920x1080, cca 35 - 40 fps, ale obcas sa fps prepadne aj na 20, tak sa pozriem do taskmanagera - pamet nevytazena, procak tiez nie uplne na 100%, grafika tak na 60%. Tak kde je sakra ten "bottleneck"? Preco nemam viac fps ked nic nie je vytazene na full?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa valistar »

skusal si aj ine hry alebo to robi len tu?
nfs nema velke naroky, ten komp to musi utiahnut...

nemas v ovladacoch nahodou nanuteny v-sync? (resp ine moznosti ktore by to mohli sposobovat) - dal by som mu reset na default na skusku :)

najlepsie keby si pohladal po zahranicnych forach, je toho dost po nete.. ja som hladal ako tam rozbehat vyhladzovanie hran a boli tam ludia s dobrymi zostavami ktori mali taketo fps dropy.. mozno je na to uz nejake riesenie :)
Používateľov profilový obrázok
tomeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa tomeq »

V sync mam zapnuty, to je pravda. Skusim a uvidim... Ale aj tak mi je divne ze by sla aj na dobrych zostavach hra s 30 - 40 fps. Podobne sa choval aj MoH, ale tam som to pripisoval procesoru, lebo ten bezal na full, ale u NFS neviem... Inak tie hrany a ulomky pri narazoch fakt hruza, na PS3 to vypada o poznanie lepsie... Alebo mam fakt len nejake blbosti ponastavovane?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa valistar »

na ps3 to urcite nevyzera lepsie, mozno sa ti to zda lebo to renderuje v 720p a upscaluje to na full-hd a to je potom tak "krasne" rozmazane :)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa M1ch4l »

skus nehrat na full

ten CPU uz je trochu slaby

inak to ale moze byt aj cinnostou systemu

jo a vsync maj urcite vypnuty....sak aj tak mas menej ako 60 fps takze nie je co riesit s vsync
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
tomeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa tomeq »

Asi to ozaj bude CPU, nie je sice na full vytazeny permanentne, ale v narocnejsich situaciach ma k tomu hodne blizko. Darmo, ma uz svoj vek. V januari bude i7, tak uz to snad vydrzim dovtedy.

Valistar - jak si rozchodil to vyhladzovanie?

BTW - uz viem co ma tak nadchlo pri hrani na PS3 - 100hz televizor ;-) Na monitore to potom uz ozaj nie je to prave.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa valistar »

ps3 neni sanca ze by to potiahlo na 100fps tak neviem co riesis :)

nerozbehal som to AA, som sa na to vykaslal...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa crux2005 »

S GeForce kartou je momentálne jediná možnosť ako "zapnúť AA", downsampling: http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... =4&t=67724.
Majitelia Radeon kariet sú preto zatiaľ vo výhode, keďže môžu vynútiť MSAA, SSAA jednoducho cez CCC a bude to fungovať.
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
tomeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa tomeq »

Takze obdobne chovanie pri Call of Duty, grafika pri full sotva vyuzita na 30%, procak nonstop na 100% a seka to jak salene. Nepomohlo ani znizit rozlisenie a vsetko povypinat - je to nehratelne. Fakt som netusil ze v dnesnej dobe je to uz az taka sunka. :/ a pritom taky Crysis ci MoH ide v pohode...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten procak uz je out, je to tak hranie na strednych az minimalnych detajelov. Slahni tam AMD x3/x4 a uvidis ako to znova vsetko pofrci
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22024
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa dexterav »

mno pokiaľ to nebude podporovať 3 jadro alebo nebude to amd vysoko taktené tak moc si nepomôže, AMD sú výkonovo približne na úrovni C2Duo rovnakej frekvencie
E6500 je o málinko rýchlejšia ako E6750
http://extrahardware.cnews.cz/test-ma-j ... ?page=0,13
myslím že rozumnejšie by bolo nahodiť ho tak na 3.6GHz
poprípade ešte lepšie kup bazárovú Q9400/9450 poprípade Q6600 + nejaké oc
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
tomeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa tomeq »

Taktit nemozem, mam tam dellacku MB. Cakam na i7 2600, tak uz to nejak vydrzim s tym hranim do konca januara... :(
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak ti ma prist i7 tak to neries, iked nechapem na co ti je i7 :rolleyes: radsej X4 phenona alebo ked uz X6 a este ti ostanu aj bubaky :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
tomeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa tomeq »

No uvazoval som aj nad x6 1090 - ale i7 2600 je vykonnejsi, ma mensiu spotrebu a TDP + nenasiel som rozumnu dosku pre AMD s podporou SLI pre 2x 460gtx. Masina jak na hranie tak na pracu s tym, ze budem mat na par rokov viac menej pokoj. Zaciatkom roka budem kupovat MB+RAM+CPU+SSD, planujem dokupit dalsiu 460tku ked sa budu dopredavat, zdroj, kasnu, dat. ulozisko a chladenie (vzduch) uz mam poriesene. Chcem aby to bolo vykonne a fakt tiche (ked uz nie pri hrani, aspon pri beznej praci, tak ako to mam teraz) - tolko k tomu preco i7.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Divny vykon PC

Príspevok od používateľa HellAngel »

aha tak na pracu i7 pochopim, na hranie isto nie, v hrach medzi X4 phenonom a i7 moc velky rozdiel nie je. tie 2X 460 chces koli praci alebo len tak ze sa ti to paci? neuvazoval si radsej o 5970 gtx 580? myslim ze byt o bolo lepsie, vyhnes sa problemom plinucich z SLI/Cross riesenia.
inac moc tichecho chladenia sa nedockas ak zapis tie 2x460. Budu rovno pod sebou a budu kurit ako dive, ventilatory im snad roztrhne od tych otacok. Ak chces ticho tak potom uvazuj uz len o vodnom chladeni
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Hry a problémy s nimi"