windows bootuje az po F8

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
zuzkaaa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št 22. Okt, 2009, 13:42

windows bootuje az po F8

Príspevok od používateľa zuzkaaa »

zdravim, mam drobny problem...vznikol pri tom, ako som si vcera vecer nainstalovala crysis warhead benchmarking tool s tym, ze trosku otestujem vykon, pustila som test, defaultne 3 opakovania...pri skonceni tretieho mi to akosi zatuhlo, cierna obrazovka, z reprakov opakujuci sa zvuk, pc nereagovalo, siel len tvrdy reset. po tom resete ale ma to nepusti dalej ako na ponuku, ci chcem do biosu, ta skonci a zase som na ciernej obrazovke, len v lavom hornom rohu mi neustale blika pomlcka...dalej sa nedostanem...tak som dumala trosku a napadlo mi skusit stlacit F8 tam, kam ma to este pusti, skoci mi tam nejaka boot ponuka a ja vyberiem systemovy disk a potom predo mna konecne skoci ponuka, ktory system chcem pustit (mam dualboot)...odvtedy som parkrat uz pc zapinala, no zakazdym sa do windows dostanem az po tej F8 procedure...v biose napriklad to mam ale vsetko zda sa v poriadku, boot z disku...ked nespravim "F8 trik", tak mi to ani nezacne bootovat...nasiel by sa niekto s napadom, ako sa zbavit tejto otravnej procedury?
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Re: windows bootuje az po F8

Príspevok od používateľa xcubus »

chyba ti tu prva zasadna informacia :) aky win mas?
zuzkaaa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št 22. Okt, 2009, 13:42

Re: windows bootuje az po F8

Príspevok od používateľa zuzkaaa »

win 7 ultimate 64-bit....plus xp professional 32-bit na druhej particii, ale ten uz nepouzivam...
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Re: windows bootuje az po F8

Príspevok od používateľa xcubus »

cize po F8 sa normalne dostanes do win? do xp aj w7?
osobne by som vratil win do dna, kedy si zainstalovala ten benchmark..cize klasicky cez restore point, pripadne startup repair
pokial to nepomoze, prebehni disk neakou diagnostiku, ci nie je problem aj tam
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: windows bootuje az po F8

Príspevok od používateľa SurrendeR »

jednoduche... bios sa ti resetol a treba nastavit priority bootovania.

zbehni do biosu

pozri nastavenia advanced bios configuration (alebo podobne)
najdi tam boot priority (alebo podobne)
ako prve nastav HDD resp tvoj systemovy disk,
potom staci save&exit
malo by to ist bez bootovacej ponuky.

ak to nevies najst, napis aku mas dosku a povieme ti presne kde co najst a nastavit ;)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
zuzkaaa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št 22. Okt, 2009, 13:42

Re: windows bootuje az po F8

Príspevok od používateľa zuzkaaa »

dakujem :)

tak problem bol skutocne v tom, bootovanie z hdd som nastavene mala, to som kontrolovala aj predtym...lenze mam dva disky a nevenovala som pozornost poradiu, v akom boli uvedene v detailnejsom nastaveni, totiz, ako prvy bol nastaveny disk na data, na ktorom nemam system :mrcool:
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: windows bootuje az po F8

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ujuj, o tom si sa vobec nezmienila v prvom poste.. ze mas 2 HDD... ale hlavne ze uz ti to ide ;)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Operačné Systémy"