Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Lithil »

Ahojte,
Mám pár otázok :

1. Aký dlhý nôž môžem slobodne nosiť vo vrecku, bez toho aby sa to polícii nepáčilo pri prehliadke, prípadne aké obranné prostriedky môžem u seba nosiť ak mám 18 rokov.

2. Pri akých situáciách je verejný činiteľ oprávnený ma prehladať a čo prehladať (?vrecká, peňaženku, batoh, auto, ponožky ?).

A prosím pri odpovedaní nechcem počuť žvásty ako : ,,načo ti to je ?"
Za odpoveď a pochopenie vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Wizik »

Kompletne ťa prehľadať môže tuším kedykoľvek. Proste povie napr., že má podozrenie na drogy a už ideš.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Gudas »

Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa crux2005 »

ešte sa naučiť takto s ním zaobchádzať:
http://www.afg.sk/sub/afg.sk/images/vid ... essors.flv
s pozdravom, crux.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Lithil »

aha výborne... samozrejme je lepšie nosiť 30 cm obušok ako 15 cm nožík a ešte lepšie v lete ak mám kraťasi. ďakujem nechcem.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Scorp »

V zákone je to napísané tak, že môžeš chodiť po ulici aj s mačetou a zároveň ťa môžu dať dole aj kvôli nožu na maslo... žiadne čísla tam nie sú
najlepší obranný prostriedok 50 kilových borcov s rybičkami v kraťasoch sú ale rýchle nohy
Me like Pentium
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Lithil »

výborne, takže asi som 50 kilový borec s rybičkou si chcel povedať ? :) A ešte lepšie, neviem čo tu meliete obranné prostriedky, či nožík má využitie len v obrane a útoku na humanoida ? Nie asi nie, s nožíkom sa chodí na hríby a podobne. Také v mestách nepoznáte ?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Snake »

Wizik napísal:Kompletne ťa prehľadať môže tuším kedykoľvek. Proste povie napr., že má podozrenie na drogy a už ideš.
Hej, mňa raz takto prehľadali (hm, 4 yrs ago?), a nakoniec som s rodičmi vtedy podával sťažnosť. Neviem či sa niečo zmenilo odvtedy, ale myslím že prehľadať ťa len tak nik nemôže.





.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Scorp »

hovorím, že ak človek nemá sto kilo, vie utekať rýchlejšie ako jeho (na základe zákona pruseru a schválnosti) stokilový súper, do ktorého chce borec zabodnúť svoju rybičku

v jednej otázke si sa pýtal, aké obranné prostriedky môžeš u seba nosiť a aký veľký nôž môžeš u seba mať ... prvé, čo ma napadlo, bola obrovská muchotrávka, ktorú sekajú mačetou... ale potom som si povedal, že kto by si nosil nôž, ktorého čepeľ bije do očí policajtom, na dubáky... ale predsa bol môj prvý dojem správny

Snake napísal:
Wizik napísal:Kompletne ťa prehľadať môže tuším kedykoľvek. Proste povie napr., že má podozrenie na drogy a už ideš.
Hej, mňa raz takto prehľadali (hm, 4 yrs ago?), a nakoniec som s rodičmi vtedy podával sťažnosť. Neviem či sa niečo zmenilo odvtedy, ale myslím že prehľadať ťa len tak nik nemôže.
môže urobiť bezpečnostnú prehliadku, to aj mestský... osobnú prehliadku ak páchaš trestný čin, možno aj keď si z toho len podozrivý... Ale aj tu ťa musí najprv vyzvať a blbosti okolo, ak teda nemá papier od sudcu, že ťa môže zmlátiť a pozrieť sa ti do vrecka... samo v praxi, ak stojíš sám pred troma uniformami, môžeš si zákony strčiť
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa materik »

vrhaci noz :good: ked uz nieco surne potrebujes na obranu
netrva to dlho a naucis sa s nim aj vazne trafit ciel (vlastna skusenost)
a je pouzitenly z dialky, takze mensia sanca to schytat.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Snake »

Scorp napísal:môže urobiť bezpečnostnú prehliadku, to aj mestský... osobnú prehliadku ak páchaš trestný čin, možno aj keď si z toho len podozrivý... Ale aj tu ťa musí najprv vyzvať a blbosti okolo, ak teda nemá papier od sudcu, že ťa môže zmlátiť a pozrieť sa ti do vrecka... samo v praxi, ak stojíš sám pred troma uniformami, môžeš si zákony strčiť
hm, může bejt, ale vyhral som to aj tak :-)





.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Lithil »

vrhací nôž
Prosím, to mi nijako nepomôže. Nejde o obranu nožom a ak áno, nepotrebujem hneď zabiť, to je jasné, že si možem dať na opasok tlačnú dýku a pri prvom kontakte s nežiaducou osobou mu to naprať do stehna. Ale tomu sa ja chcem vyhnúť pretože zámer nosenia noža v mojom vrecku je iný :-D Napríklad na hríby, prípadne niekam idem a viem, že budem potrebovať nôž na nejakú prácu a tak.

Scorp : spomenul si bezpečnostnú prehliadku a osobnú. Aký je v tom rozdiel ? resp. čo sa prehľadáva pri tom a čo pri tom druhom.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Wizik »

Ak sa nemýlim, tak bezpečnostná, že ťa len "omaká" od hlavy po päty, či niečo nenájde. Osobná je kompletná, to sa ti môže pozrieť aj do riti ak by sa mu chcelo.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa valistar »

ze vraj dlzka cepele max na sirku dlane - v zakone to neni ale take hovorove pravidlo.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa beardie »

pod 10 centi nie? aspon ja mam 9,9 z tohoto dovodu :D

Návrat na "Debata o všetkom"