Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa newmi »

Nokia prechádza na Windows Phone :facepalm: omg toto nem dopadne dobre. Nokia si pod sebou pili konar :-( Najprv vykrikovala symbian je naj, budeme ten podporovat, potom zas MeeGo a teraz zas windows phone. No u mna tymito "skvelymi" tahmi Nokia straca coraz viac bodov a sympatii.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1805
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa MaxPayne »

ale na druhej strane je to dobry tah pre nas userov,zdrava konkurencia len nam prospeje
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa newmi »

no to hej, konkurencia je dobra. Otazka je ci je vobec platforma windows phone konkurencia voci iOs a Android lebo co som videl a cital zatial nic moc
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa HellAngel »

problem WP7 je ten ze je to este nepouzitelny system. Ak sa vyda teleon tak najskor az koncom tohto roka. To znamena ze Nokia kludne mohla porkacovat vo vytvorei Meego. Dalsou vecou je ze mkvosoft bude musiet povovli tento system nokii skustomizovat, co bude asi problem pretoze zatial nepovolili ziadnemu vyrobcovi aby si ho upravil. A v takej forme v akej pozname dneska WP7 bol vseobecne zle pripajaty a je to skor prepadak. Ja som si predstavoval ak tak spolupracu s androidom, konecne by sme sa hadam doackali aj doladenosti SW s HW, praca na MeeGoo a Symbiane popro tom. Takto WP7 bude hlavna platforma a symbian ide do pozadia.

cele top skor vidim ze mrkvosoft sa chcel dostat ku technologiam Nokie, kedze Elop je byvaly Mrkvosoftak

takze su 2 varianty, budto co vydaju za telefons WP7 bude totalna sleha alebo uplny prepadak
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Neviem odkial mate tie informacie, ze WP7 je zatial nepouzitelny. A Nokia si pod sebou zacala pilit konar uz davnejsie tym, ze stagnovala a nevyvijala nic nove. Podla mna museli spravit nieco taketo aby sa odrazili od dna. Otazkou zostava ci to bude uspech alebo ich koniec.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa HellAngel »

opravujem sa, WP7 je pouzitelny na telefonovanie a pisanie SMS :-D ale nie, jednoducho ide v slapajach iOS, lenze uz ani ten nie je tak zablokovany voci jeho uzvatelovi ako bol na zaciatku. Lenze MS si myslia ze spravia kopiu iOS a budu na tom ryzovat, v podstate to nie je nic nove okrem ineho vzhladu. Boj iOS vs Android je lepsi, pretoze kazdy ponukne nieco co ten druhy nie, ale co ine ponuka WP7??????
okrem ineho vzhladu, ktory si mozem na androide menit aj kazdy den
NB: Asus ROG Strix G16
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7973
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa CageJ »

Osobne vam poviem,ze mne najviac vyhovuje iOS... Android povazujem iba za dalsiu reklamu Googlu...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa faugusztin »

Takze vam tu poupravim par faktov :
1) MS Nokii povolil silnu customizaciu WP7. Bodaj by nie, ked z tejto dvojice je Nokia omnoho silnejsi partner, mohol si diktovat podmienky.
2) Meego telefon vydaju (aj ked neviem naco). Otazkou bude zmysel takehoto produktu, ale tak bavime sa o Nokii, tam uz tolko blbosti urobili...
3) Konkurencia... Nuz... Toto je ako ten vtip o policajtoch, ze preco chodia dvaja... No lebo jeden vie citat a druhy pisat... Nevidim to pre Nokiu ruzovo, ale tak je mozne ze spravia z WP7 pouzitelny system.
4) CageJ, Android je cokolvek len nie reklama Google. Skus si zohnat napriklad Archos 70 Internet Tablet a ukaz mi co je na tom Google. Standardne totiz v Androide nemas GMail, nemas Market, nemas nic co by ta spajalo s Google. Tym je az Google Apps balik, a na to uz musis splnat urcite podmienky aby si to vyrobca mohol na telefon dat.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa HellAngel »

CageJ napísal:Osobne vam poviem,ze mne najviac vyhovuje iOS... Android povazujem iba za dalsiu reklamu Googlu...
:laugh:

good joke, ale nic viacej. Vidiet ze o telefonoch vies strasne moc.

Faug: jj uz som to cital aj ja ze MS povodli customizaciu WP7 pre nokiu, no uvidime. Nokii chyba dobry SW, WP7 nie je bohvie co, ale tak ak to chytia za spravny koniec moze z toho byt dobry vysledok. Som velmi zvedavy
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa Blackhawk »

@ Hell: co sa ti konkretne na WP7 nepaci? Ja osobne tiez nemam rad tu uzavretost systemu, ale celkovo prepojenost jednotlivych veci je famozna.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa faugusztin »

Toto pomaly zacina vyzerat ako nepriatelske prebratie Nokie Microsoftom :
http://www.engadget.com/2011/02/12/noki ... hris-webe/
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7973
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa CageJ »

HellAngel napísal:
CageJ napísal:Osobne vam poviem,ze mne najviac vyhovuje iOS... Android povazujem iba za dalsiu reklamu Googlu...
:laugh:

good joke, ale nic viacej. Vidiet ze o telefonoch vies strasne moc.

Faug: jj uz som to cital aj ja ze MS povodli customizaciu WP7 pre nokiu, no uvidime. Nokii chyba dobry SW, WP7 nie je bohvie co, ale tak ak to chytia za spravny koniec moze z toho byt dobry vysledok. Som velmi zvedavy
Zase je to vec nazoru.. Jednoducho Android nemusim, nepotrebujem tablet mal som to skusane cez virtual box a ble... vec nazor, Ja neviem nic o phonoch a ty o OSkach...
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa Fanthomass »

no neviem, ja jediný telefón, ktorý som chcel od Nokie ako tak kúpiť bol ešte nevydaný (a medzi časom už aj údajne zrušený) model/projekt N9 ešte s pôvodnou vyklápacou klávesnicou. Čisto dotykový MT nechcem a tento model sa mi javil ako správny nástupca mojej N97. Nižšie uvedená predpokladaná špecifikácia N9 spolu s prípadným nasadením OS Android by Nokii podľa mňa zlepšila postavenie v high - end segmente telefónoch.. Avšak ak aj teda prípadne Nokiu N9 vydajú, už len teda s WM7, alebo s MeeGo.. škoda týchto krokov, škoda...

- GSM, UMTS, HSPA,
- kapacitný displej, uhlopriečka 4,3'', 480 x 960 bodov, Amoled
- 12 Mpix fotoaparát, autofókus, blesk, HD video,
- procesor Qualcomm Snapdragon, 1,2 GHz,
- 1 GB RAM + 1,5 GB ROM + 64 GB + microSDHC (do 32 GB),
- Bluetooth 3, GPS, Wi-Fi (b/g/n), HDMI, 3,5 mm jack,
- Dolby Digital, NFC, FM rádio, microUSB konektor.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7973
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa CageJ »

Fanthomass napísal:no neviem, ja jediný telefón, ktorý som chcel od Nokie ako tak kúpiť bol ešte nevydaný (a medzi časom už aj údajne zrušený) model/projekt N9 ešte s pôvodnou vyklápacou klávesnicou. Čisto dotykový MT nechcem a tento model sa mi javil ako správny nástupca mojej N97. Nižšie uvedená predpokladaná špecifikácia N9 spolu s prípadným nasadením OS Android by Nokii podľa mňa zlepšila postavenie v high - end segmente telefónoch.. Avšak ak aj teda prípadne Nokiu N9 vydajú, už len teda s WM7, alebo s MeeGo.. škoda týchto krokov, škoda...

- GSM, UMTS, HSPA,
- kapacitný displej, uhlopriečka 4,3'', 480 x 960 bodov, Amoled
- 12 Mpix fotoaparát, autofókus, blesk, HD video,
- procesor Qualcomm Snapdragon, 1,2 GHz,
- 1 GB RAM + 1,5 GB ROM + 64 GB + microSDHC (do 32 GB),
- Bluetooth 3, GPS, Wi-Fi (b/g/n), HDMI, 3,5 mm jack,
- Dolby Digital, NFC, FM rádio, microUSB konektor.
nahradi ho n900
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nokia+Microsoft=Nokia windows phone

Príspevok od používateľa HellAngel »

Blackhawk napísal:@ Hell: co sa ti konkretne na WP7 nepaci? Ja osobne tiez nemam rad tu uzavretost systemu, ale celkovo prepojenost jednotlivych veci je famozna.

nepaci sa mi UI, uzavetost s akou to MS vydala, nemoznost dosadzovat externe karty a takto by sa dalo pokracovat este viacej. Jednoducho MS okopiroval iOS z pred 4 rokmi a ydali to ako novy OS z dielne MS. :facepalm:
Ano znavam ze niektore prepojenia funguju naozaj pekne, ale to sa nie je co cudovat, vsak vsetko vytvara MS, tak by bola hanba aby tieto veci nefunguovali spravne. Na dnesnu dobu )kde aj Apple pochopil ze moc velka uzavrenost systemu nie je dobra) to nie je plnohodnotne konkurencie schhopny system. Netvrdim ze je to beznadejny system bez akejkolvek buducnosti, ale je na nom treba makat. A to je ten problem , Nokia potrebuje zdvihnut cisla uz tento rok, nie o 1 alebo 2 roky. N8 celkom pekne nastartovala, mala po svete velky uspech. A co sa nedozviem po 3 mesiacoch predaja, ze symbian ide na druhu kolaj. Osobne by som ten telefon svacol o zem a kupil by som si radsej Aligatora.

Dalsia vec preco sa mi tato spolupraca napaci, je ze skor vidim MS snahu zkupit lacno NOkiu a dostat sa tak k technologiam ktore chcelo ziskat uz viacero velkych firiem po svete. A nejako ta prognoza aj vychadza, za 1 den oznamenia ze Nokia spolupracuje s MS ich akcie klesli o 16%, 4,4 MLD €. A dovod? Je jaqsne ze prvy telefon s WP7 nebude za rok, symbian odhodeny na druhu kolaj a Nokia pride aj o skalnych fanusikov, to znamena ze prijde o dlasich zakaznikov. Reakcia trhu? -16%

Ja dufam ze toto spojenectvo bude to najlepsie co sa mohlo stat, dalsi silny hrac v smart telefonoch uz chyba, android a iOS je okukany. Lenze do boja sa prediera HP s WebOS a BlackBerry zacina tiez vystrkovat rozky.
CageJ: N900 je uz davno na trhu, a ta mam Maemo nie MeeGo
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"