Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku k novele Zákona 8/2009 o premávke. Novela, ktorá sa pripravuje, je zameraná výhradne na automobilovú dopravu a ignoruje požiadavky moderného bicyklovania a cyklistickej dopravy. Ľudia z platforiem Cykloaliancia Slovenska a Cyklokoalícia pripravili preto súbor návrhov, ktoré majú odstrániť bariéry bicyklovania na cestách a vylepšiť podmienky. Netýka sa to síce v prvom pláne horských bicyklov a jazdenia v prírode, ale aj na našich bikoch chodíme po cestách a po mestách a tak sa nás to týka.

Širte prosím ďalej, do 31. marca musíme nazbierať 500 podpisov, ale čím viac, tým lepšie!

Hromadnú pripomienku môžete podporiť na:
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=527440
Ďakujem :-)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

osobne by som na cyklistov na beznych komunikaciach a v meste pritlacil este viacej. Povazujem ich za viacej nebezpecnych ako motorkarov. Vela krat ignoruju nejake tie cestne pravidla a svojim sposobom jazdenia na beznych komunikaciach ohrozuju seba aj ostatnych. Nechapem preco sa cyklisti za kazdu cenu pchaju na bezne komunikacie pre auta. Vsak cyklistika ma byt o relaxe nie o strese ci ma niekto sepali alebo nie. Rusit prilby? preco? to mozu teraz aj motorkari povedat ze nechcu prilby, ja mozem v aute povedat ze nedam si pas je to na mne. Vedz ale ze tie vecicky zachranuju zivoty. cyklistika patri do prirody, nie na zamorene cesty plne dymu.
A ak cyklista vyjde na komunikaciu medzi auta, tak by musel byt vyzdrojeny tak ze ho budem vidiet na 2 kilometre.
Ja byt vami tak radsej zatlacim na tuto poondatu vladu nech spravia poriadne cyklisticke chodnicky aby si po nich mohl prejist krizom krazom cez Slovesnko. A nie vymyslat slafoviny a obmedzovat dopravu, pretoze to narobi este viacej bordelu a stresu na cestach ako je teraz.
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Angel plna podpora... nejden krat som uz skoro cyklistu sepalil , samozrejme na vine som nebol ja .. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

ako ja nevidim problem v nejakej petici, ale vidim obrovsky problem v tom ze sa tlacia este viacej na cesty. a davat im este aj prednost? to je snad zly zart. Nech si daju peticiu na vystavbu chodnikov, to im zozeniem aj ja sam nejake podpisi.
A presne, asi chalan nezazil v noci neoznaceneho cyklistu na uzkej ceste. Naposledy som mal mraz na chrbte este hodinu, lebo len par centakov ho delilo od mojho praveho narazniku.....
Stanom ako nic v zlom, ale ta peticia ma velke diery, a chcete sa pchat tam kde uz samotne auta maju problem. Kto soferuje, broslo, ja, snake, hawk.. ty vsetci co su tu na fore ti potvrdia to iste co potvrdil broslo.
Naposledy upravil/-a HellAngel v Po 28. Mar, 2011, 20:15, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa STENLY »

cesty patria aj cyklistom, nie sú len pre bezohľadných šoférov... na druhej strane, pre ich bezpečnosť som za prilby a reflexné vesty... bez týchto dvoch vecí, by som nedovolil na bicykel sadnúť....
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa 1adad1 »

vela ludi robi hanbu bicyklistom tym ze chodia v noci v ciernom obleceni
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

teda si myslíte, že je v pohode ak má bicykel v súčastnosti prednosť (nevravím, že nejaký vodič to neporuší), no po prijatí vyhlášky bude cyklista ako keby mačka ktorá prebieha cez cestu?
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Snake »

Nepodporím, dôvody napísal Hell





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

pockaj ja tym vidim ze podla upravy maju mat cyklisti prednost, lebo teraz nemaju.POkial viem su brany ako normalny ucastici dopravy.
ja som za zmenu vyhlasky ale v tom zmysle ze by som sprisnil povinosti cyklistu ak vstupu na beznu komunikaciu. Tak isto by som ich castejsie sankcionoval hlavne za tie vesty a ine ochrane prvky. Lebo takto na jednej strane chcete vacsie bezpecie pre cyklistov ale na strane druhej si to nebezpecie vytvaraju samotny cyklisti.
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ak budu vsetci cyklisti nosit prilbu a reflexnu vestu + svetla blikacky,budem ich pustat. Ak sa stale najde jeden debil ktory mi behne do cesty, ani ma nenapadne...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Snake »

No dobré hlúposti sú tam, parádne, zabudni že by som sa na niečo takéto dal, napr.
Pripomienka 6
§ 55, upraviť odsek (8)

Pred vjazdom na priechod pre cyklistov sa cyklista musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva. Cyklista môže prechádzať cez vozovku, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel nedonúti ich vodičov k zmene smeru alebo rýchlosti jazdy. Na priechode pre cyklistov sa jazdí vpravo.

Odôvodnenie.
V uvedenom odseku navrhujeme vypustiť text „Cyklista môže prechádzať cez vozovku, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel nedonúti ich vodičov k zmene smeru alebo rýchlosti jazdy. „ nakoľko navrhujeme, aby mal cyklista pri prechádzaní priechodu pre cyklistov prednosť pred motorovými vozidlami, ak to nie je dopravným značením upravené inak. Túto prednosť by mal mať z dôvodu, že predstavuje zraniteľnejší druh dopravy oproti motorovým vozidlám. Takúto právnu úpravu majú aj Holandsku.

Jaj takže keď si násťročný fagan 3 metre zmyslí že prejde lebo chce, a ja ho sepálim, tak ja budem vinný. Dobrá blbosť...

Celé mi to príde ako pokus urobiť z cyklistov bohov, aby všade mali prednosť ,každý ich musel púšťať, a celé je to maskované nejakými chabými pokusmi o aplikovanie zmien v prenášaní zvierat, ťahaní sa a pod.

Zobuďte sa, keď v 50ke do teba nadrbem, kto skončí horšie? Ty či ja? Určite ty, preto máš byť ty ten čo má dávať pozor, a nie že má prednosť kde chce...





.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa GABO »

A čo ako...aj tak to celé, celá ta blbá šaškáreň okolo pôjde niekde do stratena, prípadne sa to zmení na niekoho "Honítko". Radšej by mali za tie naše dane konečne poplátať cesty, alebo na východe sú tak posrané, že žiaľ sa nedá pozerať či si neod...em prednú nápravu, či neprejdem pritom nejakého podguráženého samovraha na 2 kolesách, či mi dá vybúchaná blondína na X5 prednosť lebo ešte s jej prsiami trasie z predvčera a nevidí kvôli tomu, alebo či babky a dedkovia si len tak neprechádzajú cez cestu (lebo senilita a staroba)....čiže môžem sa na tu celú petíciu ... :rolleyes: :facepalm: xP
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

vyhodit si z bicykla halogeny a autobateriu + nejazdit 50tkou na bicykli a neohrozovat na nom vodicov a chodcov.. co ked ti vbehne do cesty nejaky chodca a ty nestihnes ubrzdit na tom bicykli? zabijes jeho aj seba..
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa 1adad1 »

ach rottenkiwi ty si sebevrah predsa aj ty si dovodom nervov soferov sa necudujem keby si mi v meste lepil na zadok typek s dvoma halogenkami v takmer maximalnej rychlosti. Zakon by som nechal tak ako je, bezpecnost bicyklistov to aj tak neovplyvni vsetko je o mentalite naroda...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

lol halogeny na bicykli to si robis prdel. ani na auto si nemozes len tak montovat "reflektory". ak mas zly sklok svetiel tak akurat tak oslepis chodca/cyklistu/vodica pred sebou a potom sa cuduj ze ta sepali autom. OMG :facepalm:
a presne koli taktymto degesom co si myslia ze mozu vsetko na ceste nie som pre este vacsie ustupky cyklistom
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"