Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa HellAngel »

http://www.aktuality.sk/clanok/189162/s ... ny-cez-we/

myslim ze podvodnici dostanu latu banu. budem si menit telku kazdy 1 tyzden, DVD, fotak, telefon.... a co ochrana predajcov? myslim ze toto je celkom dost velka rana podpas :?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa Scorp »

to už normálne funguje
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa HellAngel »

nebolo to ze do 7 dni?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa Scorp »

v ČR je 14 dní a eshopom sa celkom darí
Me like Pentium
ANONYM_a7

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

za chvilu si nebudem muset zohanat veci na recku, naco, ved si to staci kupit a do 14 dni vratit :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa STENLY »

jj... na recenzie je to super zákon :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa GABO »

V Česku sa darí aj preto lebo napr. nemajú pokladne, vedia sa dobre nahrabať aj pomimo :rolleyes: a to nehovorím o iných veciach kde je predajca omnoho menej šikanovaný ako tu na posranom Slovensku.

Je to jedna ďalšia veľká hlúposť ktorá kým príde reálne v tomto posranom EU kocúrkove tak sa načakáme.

Citujem: Nová smernica je podľa jeho slov dobrým príkladom toho, ako posilnené právomoci EÚ prinášajú viac výhod pre spotrebiteľov, aj pre obchodníkov....pýtam sa pánov ktorí si teraz niekde zapíjajú lacnú 100+ Eurovú večeru...akú výhodu prinesie pre mňa ako obchodníka to, že jeden poriadny Slovenský vydrbanec tovar použije a vráti mi ho v takom stave, že ho akurát tak môžem vystaviť ako tovar použitý....toto ma byť tá výhoda? Takých sa naozaj nájde ... aj pri 7 dňovej návratnej dobe.

Pripadá mi to úplne choré pretože kto dobré pozná zákony vie, že poctivý predajca je v tomto SK kocúrkove tak v nevýhode, že to snáď ani nie je možné a pritom zákazník je úplne nenormálne chránený.

Riešil by som skôr to aby tu bola lepšia vymáhateľnosť práva a aby aj týmto skrachovali experti, ktorí na SK dovážajú, sú distribútori a absolútne si neplnia povinnosti z toho vyplývajúce, nebudem radšej citovať...

Pobavilo ma to rovnako ako včerajší článok o tom, že EU odporúča pre SK dvihnúť dane a pre Grécko dane znížiť :D ... som len zvedavý kedy táto celá EU bordeláreň padne na Hubu...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
ANONYM_a7

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

gabo a ty mozes ako predajca aj odmietnut predat? napr keby ti niekto pravidelne veci kupuje a vracia?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa Snake »

môže





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa HellAngel »

broslo, hej moze. ale cez internet si to budem objednvat aj na moju babicku, stryka. Proste stym sa da lahko vydrbat.

mne toto EU cim dalej viacej pripada ako risa po ktorej tuzil Hitler, Napoleon....

Gabo: a nie je nieco ze ten tovar musi vratit nerzbaleny, neposkodeny alebo nieco podobne co by zamedzilo moznost vratenia? alebo si ja kupim telefon, za tie dva tyzdne mi padne aj 4x a potom ho pojdem vratit. Ale tu by som vedel o jednom operatorovi ktoremu by som aj cosik taketo vykonal
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa felipe25 »

GABO, to je uz riziko podnikania.. :) Ked sa s tym vedia vysporiadat stovky net obchodov, musis aj Ty. Lebo potom mi to pripada, ze pre Teba je nepripustne, aby zo 100 objednavok sa Ti 10 vratilo do 7dni bez udania dovodu. Mam na to narok, a ked to predajca neunesie, nech nepodnika, alebo nech zmeni moznost odberu len na osobne prevzatie. A to si myslim Ty si na tom velmi dobre, pretoze ponukas tovar ktory nikto iny nedoda, cize mas "vybranu klientelu". Samozrejme tym aj trapis viac, lebo ked Ti niekto vrati skrinku o ktoru je min. zaujem, kedze ju zozenies len Ty, tak Ti potom ostane na sklade. No to uz je riziko podnikania, a co pozeram ceny, marze mas dost pekne.. Povedal by som ze v rebricku nahodne vybratych 20tich net obchodov su tvoje ceny vacsinou okolo 15.- 20. miesta. Samozrejme, pristup co sa tyka reklamacii neohodnotim, ale dnes malo % zakaznikov pri kupovani hodnoti ako bude prebiehat reklamacia. Az potom ked sa nieco stane to zacnu riesit.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa STENLY »

HellAngel napísal:a nie je nieco ze ten tovar musi vratit nerzbaleny, neposkodeny alebo nieco podobne co by zamedzilo moznost vratenia?
ako máš byť spokojný/nespokojný s produktom, ked ho nerozbalíš a nevyskúšaš? :D
felipe25 napísal:a co pozeram ceny, marze mas dost pekne...
s týmto sa nedá 100% súhlasiť, pretože Gabo má ceny mnoho krát nižšie ako napr. Alza alebo iný veľkosklad a uvedomme si, že Gabo žiadny velkosklad nie je... všetci vieme, že má prevádzku na "konci sveta" a to sa musí odraziť aj na cenách... samozrejme nájdu sa aj drahšie veci ako u konkurencie, ale tam už hodne záleží akého zoženieš distribútora a sú tam samozrejme ďalšie faktory o ktorým nevieme...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa M1ch4l »

14 dni, to je dost vela
7 dni je akurat
pokial sa ti nieco nepaci, tak to vies okamzite, nie za 2 tyzdne...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
ANONYM_a7

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nejde len o ceny, ale o ustretovost a support, ktory ma gabo VZDY v cene produktu
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Brusel: vratenie tovaru do 14 dni

Príspevok od používateľa GABO »

felipe25 napísal:GABO, to je uz riziko podnikania.. :) Ked sa s tym vedia vysporiadat stovky net obchodov, musis aj Ty. Lebo potom mi to pripada, ze pre Teba je nepripustne, aby zo 100 objednavok sa Ti 10 vratilo do 7dni bez udania dovodu. Mam na to narok, a ked to predajca neunesie, nech nepodnika, alebo nech zmeni moznost odberu len na osobne prevzatie. A to si myslim Ty si na tom velmi dobre, pretoze ponukas tovar ktory nikto iny nedoda, cize mas "vybranu klientelu". Samozrejme tym aj trapis viac, lebo ked Ti niekto vrati skrinku o ktoru je min. zaujem, kedze ju zozenies len Ty, tak Ti potom ostane na sklade. No to uz je riziko podnikania, a co pozeram ceny, marze mas dost pekne.. Povedal by som ze v rebricku nahodne vybratych 20tich net obchodov su tvoje ceny vacsinou okolo 15.- 20. miesta. Samozrejme, pristup co sa tyka reklamacii neohodnotim, ale dnes malo % zakaznikov pri kupovani hodnoti ako bude prebiehat reklamacia. Az potom ked sa nieco stane to zacnu riesit.
Síce Ťa mám od určitého času v Ignore (tam aj zostaneš) ale toto som si prečítal:

- ty, ktorý pravdepodobne nepodnikáš máš plné ústa rečí a vieš o tom mater belavú...z toho čo píšeš je to jasné až až
- reagoval som nie na to kto ti čo vráti, ale na to o čom táto novela má byť - nauč sa čítať - reagoval som na to, že má posilniť ochranu spotrebiteľa...ak si do toho hlúpi nereaguj. EDIT: ešte som zabudol naštuduj si poriadne zákon....lebo citujem teba "alebo nech zmeni moznost odberu len na osobne prevzatie"....ak niekto ma osobný odber, predajcu to nezbavuje možnosti vrátenia tovaru :facepalm:
- bežne berieme veci späť a to dokonca aj také, ktoré by sme už nemuseli (vrátenie tovaru musí spĺňať určite veci, ak nespĺňa mohol by si sa postaviť aj na hlavu a nezoberiem Ti ho späť a kľudne by som to potiahol na súd...)
- ty vieš o našich maržiach veľké makové - ty nevieš aké máme náklady, tak ako vieš aké máme marže a akým systémom nakupujeme...či cuckáš z palčeka a pozeráš stránky, ktoré predávajú skrinky a iné veci s 2 perc. maržou a to nemajú v nákladoch ešte prepravu... :facepalm:
- a už totálne sa mýliš, že ľudia nerozmýšľajú keď kupujú čo bude ak sa bude reklamovať, možno taký ako ty a tvoja cenová skupina chlapče áno ... sú ale aj iné skupiny ľudí, ale to tebe je zbytočne vysvetľovať..

Na ďalšie tvoje vydarené komentáre už reagovať nebudem....
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Debata o všetkom"