Po výmene zdroju mi nenaskočí operačný systém

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Eveeeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 27. Jún, 2011, 18:42

Po výmene zdroju mi nenaskočí operačný systém

Príspevok od používateľa Eveeeq »

Ahojte, takže mám problém mal som 300W zdroj, na ktorom sa mi pokazil ventilátor a tak som si kúpil 350W, no ako som ho dal do PC tak mi nefunguje Windows, a ani ubuntu...
Proste dám že spustiť Windows v bežnom režíme a ono mi to len čiernu obrazovku hodí a niž nejde.
mal som tento zdroj:
Obrázok
presnejšie http://www.rcpcomputer.com/ups/PO/PC%20 ... Supply.htm
A kúpil som si tento:
Obrázok
presnejšie http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... p=as142519



prepáčte za to že je to nakreslené, ale nemám práve žiadny foťák, a mobil fotí strašne zle:)
Pomohol by reinstall Windowsu? Alebo?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Po výmene zdroju mi nenaskočí operačný systém

Príspevok od používateľa felipe25 »

ale samotny PC a BIOS nabehne nie? Vymena zdroja nemoze sposobit nefunkcnost Windowsu. Teda ak si ho predtym mal funkcny.

Este ma napada jedna vec, nezabudol si zapojit pridavny kablik pre VGA na disku? 4pin? - zo zdroja? Alebo samotnu grafiku? Vobec nepises aku mas zostavu cize sa tazko radi.

AK sa Ti podari preinstalovat Windows, urob to. Preventivna preinstalacia nic nepokazi, ale ak pomoze preinstalovanie skor mam pocit ze PC nesiel ani predtym - ze nenabehol Windows...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Eveeeq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 27. Jún, 2011, 18:42

Re: Po výmene zdroju mi nenaskočí operačný systém

Príspevok od používateľa Eveeeq »

No už sa reinštaluje, a zapojil som všetko presne tak, ako to bolo na starom zdroji, a teraz ťažko povedať aká je to zostava, keďže moc ho nepoužívam ja ale rodičia, a keď som zase dal späť starý zdroj, tak fungovalo všetko ako pred tým. Len no proste sa do 5min prehrial, lebo nefungoval ten ventilátor. Takže v kompatibilite zdrojov to neni, hej?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Po výmene zdroju mi nenaskočí operačný systém

Príspevok od používateľa felipe25 »

Co za novy zdroj si to kupil? fortron? :) Este som to nepocul, ze stary zdroj PC ide, novy zdroj nejde.

Ale PC su divne, je mozne vsetko :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Po výmene zdroju mi nenaskočí operačný systém

Príspevok od používateľa STENLY »

ved píše, že "super truper EC shit" :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102

Návrat na "Hardware všeobecne"