Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak toto je gol, u rakuska dostanete 1000 minut do vsetkych sieti, 1000 sms, neobmedzeny itnernet v mobile aj na pripojenie doma, zdarma wifi modem a ako BIG bonus ufo 4 16gb zdarma. cena? 34€

http://www.mobilmania.cz/clanky/rakousk ... fault.aspx

ja sa uz len tesim na dobu ked prejde v EU ze padnu roamingove hranice a bude sa volat v ramci sieti EU za rovnaky tarif
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nic nove, uz aj O2 zistil ze slovac si to zaplati, prakticky nam ponukaju minimum sluzieb za maximum cenu..
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Teraz neviem či sa mám smiať alebo plakať, ale je to fakt smutné. Ja mám od Pomaranča paušál so 100 minutami mesačne a s 100MB balíkom dát (EDGE) a celé ma to stojí 25,50 Eur/mesiac. Tam majú milión krát lepší paušál ešte aj s netom domov a wifi routrom za blbých 34 Eur... :?

Slovenskí operátori sú proste banda zbojníkov :furious:
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale kde je chyba? ja tvrdim v nas zakaznikoch. v susednom cesku uz zacinaju robit protesty formou nevyuzivania sluzieb. zatial to nejaku velku ozvenu nema, ale tak cas ukaze. Tak isto STU je jedna velka banda, namesto toho aby chranili nas zakaznikov a tlacili na telekomuniacne spolocnosti, radsej zavru oci a nech ta banda slovenska plati :E
NB: Asus ROG Strix G16
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa CageJ »

Martin2195 napísal:Teraz neviem či sa mám smiať alebo plakať, ale je to fakt smutné. Ja mám od Pomaranča paušál so 100 minutami mesačne a s 100MB balíkom dát (EDGE) a celé ma to stojí 25,50 Eur/mesiac. Tam majú milión krát lepší paušál ešte aj s netom domov a wifi routrom za blbých 34 Eur... :?

Slovenskí operátori sú proste banda zbojníkov :furious:
Nejako vela nie? Moj otec ma to iste 1GB v HSDPA a plati 21€?...Ale i tak to snad najviac zabija T-com s jeho 2Mbps pri cene len 19,90€, v akcii 17,90€.. Sice viem, ze aDSL nie je lacne, ale tak toto je uz zverstvo....a rychlosti nezdvihali uz roky a ceny to iste...akurat FUP.
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Preto platím tak veľa lebo tento paušál mám už dva a pol roka a čakám teraz do septembra keď zoberiem iPhone 5 na nejaký výhodnejší paušál, aj keď tiež to nebude nič moc...
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa HellAngel »

dalsi clanok co ma doviedol k smutku:
http://www.mobilmania.cz/clanky/rakousk ... fault.aspx
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa galen »

zabudli ste dodat, ze rakusko je testovacia krajina pre mobilnych operatorov

testuju tam svoje produkty a technologie, a za oplatku od nich vlada nepyta tolko $, a teda sluzby mozu byt lacnejsie
a nasledne po otestovani v rakusku, sa dane technologie zavadzaju vo zvysku europy, kde to zvysne krajiny zaplatia (vratane testovacej prevadzky v rakusku)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ceny SK vs Zahranicie - SK mobilna utopia

Príspevok od používateľa HellAngel »

u nas keby im aj dane odpustili tak by sme boli na urovni akej sme. To bol len priklad z rakuska, ale pozri anglicko, nemecko, francuzko. Velmi podobne ponuky. jedine v okoli kto je na tom snad horsie ako my su v cechach. ale aj tam sa zacinaju ludia burit.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"