Modre obrazovky, mrznutie win 7

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
sleeper
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 22:05

Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa sleeper »

Zdravim

Dufam ze som trafil sekciu, ak nie prosim premiestnite to tam kam to patri. Mam windows 7 32-bit a mam s nim neustale problemy - po instalacii coraz castejsie vyhadzoval modru obrazovku (vacsinou problem s memory managmentom ale aj kopu inych) ale teraz sa uz ani to neunuva a rovno to zamrzne. Mrzne to nahodne pri hrach i pri praci vo windowse a potom po tvrdom restarte mam problem ho vobec pustit - musim ist do safe modu restartovat popripade pouzit repair tool. Zostava je nasledovna:

Motherboard Asus P5Q Deluxe
CPU Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
nVIDIA GeForce 9800 GTX Video Adapter
Drive #1 - WDC WD6400AAKS
Drive #2 - MAXTOR STM3320820AS (298 GB)
power supply CORSAIR HX520W
Abit aripace wifi karta
Leadtek TV karta PVR2000

Taktovane nie je nic takze prepokladam, ze to z prehrievania byt nemoze byt - okrem toho chladice pravidelne cistim. Preto ak by som Vas mohol poprosit o radu - existuje nejaky programik ktory by zaznamenaval jednotlive udalosti a pri pade systemu by sa dalo zistit co to sposobuje? Resp ak take nieco nie je, su nejake utilitky na otestovanie jednotlivych komponentov? Nieco typu memtest atd.

Vopred dakujem za rady
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa Eddward »

jednotlive udalosti su zaznamenavane aj vo Windowse: Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools\Event Viewer
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa 643 »

ja by som to tipol na pamate

skus si stiahnut http://www.hirensbootcd.org/download/ a po nabootovani si pusti memtesty ...
uno123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 19:33
Bydlisko: Konská (ZA)

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa uno123 »

Naco stahovat alternativny program na test pamati, staci ked v starte zada windows diagnostika pamate a spusti. To mu bude bohato postacovat.
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa glirpi »

tiez by som tipoval na RAM nakolko som mal podobny problem.. mne pomohlo jednoduche nastavenie voltaze. moje pamate maju predpisanu voltaz 1,55 ~ 1,75 no od 1,55 po 1,67 som maval BSODy. cim menej voltov tym castejsie. teraz to mam na 1,7X nieco (neviem presne pretoze v biose to ukazuje na 3 destinne miesta a tak divne sa to nastavuje po krokoch) a odvtedy je klud. klop, klop.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
sleeper
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 22:05

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa sleeper »

no trochu som sa na to popozeral - event viewer: je tam toho dost ale mudrejsi som z toho neni. strasne vela tam toho je a neviem co je dolezite a co nie - snazil som sa aj googlit ohladom toho ale potom som to vzdal. Asi bude jednoduchsie ked to skontrolujem kus po kuse nejakymi utilitami. Mozete poradit nejake prosim?

Ohladom tych RAM -to bol moj prvy typ vcom by mohol byt problem. Mam tam Corsair Dominator CM2X2048-8500C5D 2x2GB. podla vendor listu by mali byt kompatibilne s MB ale ked mi dosli prve dva kusy tak PC sa sem tam ani zapnut nexcelo tak som ich reklamoval a tieto slapali - aspon doteraz. Dnes som si vsimol ze ide len jeden slot - ramky som vymenil a ide aj druha takze chyba je bud v kontakte alebo v slote. To ma velmi netrapi to rozoberem cele a najdem chybu len co ma prekvapilo ze su az prilis horuce - ved netaktujem tak by sa to nemalo az tak hriat. Cim by sa dal znizit o trochu vykon aby sa to tak nehrialo?
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa xcubus »

posli minidumpy a mozme z toho vycitat co je pricina...
nachadzaju sa v C:\windows\minidumps, maju priponu *.dmp
sleeper
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 22:05

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa sleeper »

tak tu ich je zopar dufam ze z toho nieco vycitas - ak sa ti bude xciet mohol by si hodit par linkov kde sa docitam ako sa to dekoduje

vopred dik
sleeper
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 22:05

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa sleeper »

no vyzera ze sa s tym nikomu nexce babrat - ani sa necudujem :) mozete aspon poradit nejake tie utility na test povrchu disku, test pamate popripade nejake dalsie co by sa hodili. Dik
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa glirpi »

:) no ja som tiez raz posielal minidump s prozbou o kontrolu a tiez sa nikomu nechcelo.

spytam sa.. v boise mas vsetko nastavene na default? konkretne pre ram?
vedel by si poslat url na stranku vyrobcu presne na tvoje pamate? koli specifikacii.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa Snake »

A) v dobrej sekcii to nebolo
B) dumpy ukazujú na memory management a pevný disk (čo môže byť spôsobené aj pamäťami).
C) ten memory check si mal spraviť už dávno, vybrať advanced test a nechať to bežať.

glirpi: nečítam každý thread (aj ked by som mal) ale neni odveci mi sem tam streliť SSku že na toto sa prosím pozri.





.
sleeper
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 22:05

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa sleeper »

Ved pamate som otestoval hned ako mi poslali nove potom co som tie predtym reklamoval. Ale aby som si bol uplne isty spravil som to este raz - otestoval som kazdu osobitne aj obe spolu a vsetko je v poriadku. Btw su nastavene na default hodnoty. Ale cim dalej tym mam vacsi pocit ze to bude slotom - resp kontaktom lebo staci ze sa jemne drgne do stola a hned je zamrznuty.

Z tych dumpov som vycital tieto problemy aj ja ale co to znamena to netusim lebo disk som prebehol kontrolou a je v poriadku. Zaujimave je ze odkedy som vypol wifi tak vobec mi nenabiehaju modre obrazovky ale to rovno mrzne - a to mrznutie pravdepodobne sposobuje ten zly kontakt resp slot. Cez vikend to cele rozoberem a uvidim vcom je hacik.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Modre obrazovky, mrznutie win 7

Príspevok od používateľa Eddward »

Mohol by si este vyskusat prekontrolovat drivery cez verifier.
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Návrat na "Operačné Systémy"