Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa rado3105 »

No zacina prvy krocik na ceste k budovaniu Great firewall of Slovakia:
To co sme dlho kriizovali na Cine, to tu zaciname presadzovat. (obzvlast si odporucam pozriet Myanmar a fortigate).


Kto si uvedomujete nasledky, podpiste prosim peticiu:
http://proticenzure.sk/
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=589565
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa galen »

:facepalm:
cenzuru internetu tu uz mas roky

skus hladat veci, ktore su za hranou zakonov -> nenajdes ich
preco?
lebo je tu cenzura internetu

takto by sa za hranu zakona dostal aj gambling organizovany bez licencie na slovensky trh
lava, prava, lava, prava ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa faugusztin »

Dobre rano rado... http://ekonomika.sme.sk/c/6060818/bloko ... rusel.html

A pedofilne stranky su blokovane uz napr. aj teraz. A nejde o ziadny firewall, ale blokovanie urcitych URL na urovni providerov. Teda ked uz chces slovickarit, tak skor Multiple transparent proxies of Slovakia.
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa arnie »

suhlasim s galenom .. jedna vec je blok, ktory drzi ludi v rozmedziach zakona a druha vec je blokovat s politickym umyslom .. je podla mna dost manipulativne porovnavat blokovanie online herne s cinou kde sa blokuje napr. google ako taky ..

navyse sa uvadzaju smiesnosti ako extra poplatok pre klientov .. ten setup je absolutne rychly a jednoduchy, kedze hw a sw uz nato ma kazdy ISP

takisto sa pise o blokovani celeho weboveho sidla .. ked bude konkretne takyto blok, mozete pisat protest .. zatial sa nic nebloklo a je to teoria ..

a je zly ten ekonomicky zaujem statu ? na jednej strane kazdy nadava ze si kupujeme aj papriky zo spanielska a vyvazaju sa peniaze do zahranicia ale zrazu to problem nie je ... nerozumiem pristupu naroda :P
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa rado3105 »

1. blokovanie nemoze byt (nedovoluje to ustava)
2. povedz mi ako to odfiltruje ISP? Nasadi kazdemu proxy? Bude blokovat ip(pod ktorou su samozrejme aj ine stranky?). Moze blokovat ano, ale musi si kupit z vlastnych penazi drahe zariadenie ktore to umozni bez proxy: napr. fortigate.(arnie cakam odpoved tak dufam ze odpovies).
3. je to zaciatok blokovania, a kto bude neskor urcovat co sa bude blokovat. Co ak sloboda slova a kto bude rozhodovat ake nazory maju byt a ake nie.
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa arnie »

1) daj, ktory bod .. nie som zbehly v tomto
2) nie som sietar takze ako presne ti neviem povedat, ale neverim ze v tych top zariadeniach co pouzivaju neexistuje take nastavenie .. ak si v tom doma, tak to vies lepsie a ja pisem blbosti ..
3) preco ides do extremov ? teraz ti danovy urad povie, ktore herne nelpatia dane na svk .. co bude potom neviem, nema to ani zmysel riesit a filozofovat nad tym .. naco ? preco riesis to co nie je navrhovane ... ale ja pisem len moj nazor, nemusi byt spravny .. nato mame politikov, ktori rozhodnu za nas .. ja mam svoj job a svoje starosti.

aby som objasnil moj pristup, mne sa nepaci take ze sa blokuje google a rozne socialne siete lebo to niekomu nesedi do politickej hry .. ale to je ina tema, nie tato ..

ps: ale uz to necham tak, nebudem sa dalej vyjadrovat a nechtiac vyvolavat hadky .. niekto to vnima radikalne, niekto iny menej, niekto vobec .. kazdy ma nato iny nazor ;) co je spravne ? neviem, pre kazdeho nieco ine ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa Snake »

rado3105 napísal:2. povedz mi ako to odfiltruje ISP? Nasadi kazdemu proxy? Bude blokovat ip(pod ktorou su samozrejme aj ine stranky?). Moze blokovat ano, ale musi si kupit z vlastnych penazi drahe zariadenie ktore to umozni bez proxy: napr. fortigate.(arnie cakam odpoved tak dufam ze odpovies).
A ty si myslíš že oni používajú routre za ojro od tíkomu? IP dajú do BLka a hotovo, alebo im stačí redirectovať DNS záznam a si vybavený.





.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa rado3105 »

Ako som pisal blokovanim ip to nemozno dosiahnut(zakazes ine stranky na tej ip).
Redirect je neucinny.
PS: nie vsetci pouzivaju cisca a ine tech hracicky za tisice euri, vacsinou su to linux routre, mikrotiky...
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa CageJ »

arnie napísal:1) daj, ktory bod .. nie som zbehly v tomto
Asi ma na mysli slobodu slova a pristupu k informaciam.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa Snake »

rado3105 napísal:Ako som pisal blokovanim ip to nemozno dosiahnut(zakazes ine stranky na tej ip).
Redirect je neucinny.
PS: nie vsetci pouzivaju cisca a ine tech hracicky za tisice euri, vacsinou su to linux routre, mikrotiky...
... ok, tvrď si čo chceš :D





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa faugusztin »

rado3105 napísal:PS: nie vsetci pouzivaju cisca a ine tech hracicky za tisice euri, vacsinou su to linux routre, mikrotiky...
Tebe ako domacemu uzivatelovi to moze byt jedno ako je to technicky riesene, teda okrem pripadu ak si provider. Ale potom ak nemas toto uz poriesene, tak porusujes zakon ak to za teba nerobi poskytovatel pristupu pre providera.

Okrem toho, to je ako problem mat hardwarovo riesene transparentne proxy na urovni providera, ktore bude akurat kontrolovat ci nejdes na blokovany obsah a aka ano, tak ta zablokuje. Ak nie, tak pusti paket dalej. Neviem kde vidis problem v transparentnom proxy. Upozorujem na to prve slovicko, transparentne. Teda z hladiska oboch stran neviditelne, okrem pripadu ked nieco zablokuje. Vid http://en.wikipedia.org/wiki/Proxy_serv ... nt_proxies
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa rado3105 »

stat porusuje ustavu a chce pri tom vyuzivat ISP na vlastne potreby, toto je podstata a o inom sa nema vyznam bavit
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa Scorp »

rado3105 napísal:stat porusuje ustavu
Ako? Ktorú časť?
Me like Pentium
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, ustava sa blokovanim webov porusujucich zakony republiky naozaj neporusuje. Ale to ti prihladnuc na tvoje jednosmerne videnie sveta budem vysvetlovat zbytocne. Ale ak by to tak nahodou nebolo, tak sucastou ustavy je aj takato drobnost :
(4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Máš pravdu, ale je dosť smutné, že je to štylizované práve takto.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push

Návrat na "Debata o všetkom"