vplyv reklamy na nase penazenky

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

dnes som sa napr dozvedel toto
Přesně dvacet autorů, 19 amerických vědců ze tři známých univerzit a jeden Francouz z Centra pro makromolekulární biologii v Marseille, zveřejnilo v časopisu Science Translational Medicine výsledky velmi precizně kontrolované studie, jejíž závěry nepotěší ty, kteří se podílejí na gigantickém, reklamou dobře zajištěném výnosném obchodu s probiotickými přípravky. Vědci totiž zjistili, že konzumace „zázračných“ probiotik různých druhů má neporovnatelně větší vliv na naše peněženky než na střevní mikroflóru. Jinými slovy – nijak ji nemění.
zdroj : http://www.osel.cz/index.php?clanek=5953

len pre info

proste oje"avaci su dnes vsade,reklama tlaci na pilu ako nikdy predtym..odporucam vypnut TV, chodit viac do prirody, trochu pohybu, zdravsie jest a vy.rat sa na komercny bordel.

Prave citam knihu, kde sa opisuje blizka buducnost. Vyrabat sa v nej tolko aut, ze polka z nich sa srotuje a to z dovodu,aby mohlo mat obrovske mnozstvo ludi pracu...

Uz aj dnes sa vyrabaju uplne zbytocnosti,ktore ludia kupuje len na zaklade,ze sa dali nalakat na reklame..
ide to vsetko zlym smerom..a bude horsie
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa beardie »

dobre rano stara mama
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa dendroid »

Asi tak, ludia by sa mali zobudit, aj ked mam pocit ze je uz trocha neskoro. P.S: Ked uz si to tu nacrtol, mas pocit ze skutocne potrebujes 24 palcovy monitor, naslapanu zvukovku a skoro high end zostavu ? :D
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ano, 24 palcovy monitor potrebujes...fakt je lepsie mat velky monitor ako maly monitor
poriadnu zvukovku...samozrejme, ale k tomu aj poriadnu hudbu. bez poriadnej zvukovky a repro/sluchadiel sa okradas a okrasu hudby. A okradat sam seba, to je debilizmus.
a high-endovu zostavu...ked ti umozni urobit viac (cojaviem, hrat nove hry :D ), tak preco nie

probioticke jogurty nejem, jem obycajne...taky OLMA Florian stoji asi 8 CZK a je dobry...vyrobene v CR

samozrejme, ze reklama ludi ovplyvnuje...skusim si spomenut, co som si ja kupil, co som videl v reklame...
Axe Twist, no to je dobra kupa, mne vonia pekne.
dalej neviem, ale kedze telku nepozeram, tak ani tej reklamy tolko nevidim...nie ze by jej na nete bolo malo, ale to vacsinou ignorujem.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

Ako mi povedala lekarka


keby ste chcely mat ucinky citelne z jedenia tych jogurtov tak ich musite zjest 2-3 Kg denne a aj to je na pochybe lebo nikto nekontroluje tie kultury co su v jogurte ci su prospecne probiotika ci tie skodlive lebo to nieje liecivo :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ked uz ide o probiotika,tak jogurty atd je nic v porovnani s tabletkami co sa predavaju.."ucinnostou" aj cenou..
raz som si kupoval tablety,lekarnicka aj doktorka mi ich odporucila,v krabicke ich bolo 10 a stali 9€ (uzivat sa mali 1/den):D
inak neprisiel som na to ze reklama stoji za ..len dnes.. iba som trochu dostal chut o tom bezvyznamne popisat a zapolemizovat si kam vlastne smeruje nasa konzumna spolocnost :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono je rozdiel medzi reklamou a reklamou. U niektorych veci su jasne meratelne parametre, takze tam ta nemaju ako oklamat - toto je napriklad elektronika. Tazko ti predaju 20" monitor ako 24" :).

Druha strana je prave tie nemeratelne veci - pracie prasky, sampony, jedla a podobne. Napriklad na nejake rady ohladne jedal som uz rezignoval uz pred viac nez dekadou. Starsi si mozno spomenu na hysteriu okolo cholesterolu, ze "nejedzte vajicka, lebo obsahuju strasne vela cholestorolov". O 5 rokov boli zase vajicka odporucanym jedlom, lebo obsahuju "dobry cholesterol". To iste rozne "lite" napoje, kde nahrada cukru je pre telo horsia nez normalny cukor atd atd.

Proste kto veri veciam ohladne zradla si zasluzi byt oklamany. Treba jest to co ti chuti, nie to co je popularne/odporucane - pretoze o 5 rokov bude odsudzovane ako zle to, co je dnes odporucane.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa lezgy »

ale napriek vstetkemu ma svk 3 hlavne problemy
vysoku nezamestnanost, zobracke mzdy a nedostatok miesta u hypermarketoch
na priklad...
v UK zakazali reklamu na tu jogurtovu s.racku, nnespomeniem si ako sa vola, taky zeleno cerveny obal to malo a ponukali to akoze nejaky superskvely doplnok ze obsahuje nejake kulturi co pomahaju traveniu a podobne dristy
tak po zasadnuti lekarskej komisie sa rozhodlo na zaklade vysledkov ze je to drist a reklama musela byt zakazana lebo klame
u nas fici dalej :)
vplyv reklamy je hrozny a vidiet hto hlavne na vikendovych narvatych kosoch minimalku zarabajuceho obcana, a v mestach sa tento vplyv potvrdzuje pondelok rano smetnymi kosmi, ktore su niekedy plne jedla
rozum zastavuje aki su ludia blbi
ja som generacia zavesena na PC ako netopier :d takze mne sa to dari obchadzat, moje vydajky su posledne nejakych 40e mesacne ak mam zratat aku hodnotu minam....
ale pustit zenu samu do marketu tak to radsej idem sam :d
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa materik »

ja som si vsimol, ze na slovensku stale, fakt stale funguje ten posraty malomestiacky system: "Ma sused, aj mne treba...",
"A co ludia povedia?", "Sme tu ako skupina, tak robme veci spolu...", "Nerob, budu na nas ludia pozerat..." :facepalm:
Ludia maju stale pocit, ze ich niekto bude porovnavat a odsudzovat, ze oni to nemaju tak ako zvysok stada. Reklama to este
brutalne podporuje (napr. som si vsimol: "Vasi znami/y nakupju u lidli.." NO A? Ked su vadni/y, to nie je moj problem).
Inac, mne do tejto kategorie spadaju aj smartfony. NA keru rit mi to je? Mam nokiu za 35€, funguje, plni svoj ucel a prezije
aj take pady a take zle narabanie, ze smartfon by uz bol na sracku.

Ked som bol mladsi tak som maval tiez take pocity ale pobehal som kus sveta, stretol ludi z inych krajin a doslo mi,
ze najlepsie je to mat v dupe. (pozn. autora: v riti, pre tych co nepoznaju to krasne slovo :D )

A k tym jogurtom a podobnym veciam... obycajne acidko ma tych bakterii viac, ale aj tak sa nic nevyrovna cerstvemu mlieku
bez uprav... tyzden dva to prehana jak svina, potom si creva zvyknu a uz to ide. A ci je to zdrave? No dieta postavena na
kyslomliecnych vyrobkoch a mase je najlepsia vec pre cloveka. 100 rokov neni problem (vid Mongolsko, Rumunske lazy... )
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

kupovat obyčajne sabi jogurty a clovek ma pokoj ma to vsetko co to ma mat a je to z cisteho mlieka :) a nevydrzi to 2 roky bez zmeny konzistencie :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa Muhyng »

materik napísal:ja som si vsimol, ze na slovensku stale, fakt stale funguje ten posraty malomestiacky system: "Ma sused, aj mne treba...", "A co ludia povedia?", "Sme tu ako skupina, tak robme veci spolu...", "Nerob, budu na nas ludia pozerat..." :facepalm:
...
+100
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa commodore64 »

Ja osobne pracujem v reklamnej brandzi, takze to mozem vidiet aj z druhej strany. Reklama ako taka ma zvyhodnovat firmu v konkurencnom boji. Cele to svinstvo nevznika ani tak samotnou reklamou (ktora je len prostriedok), ale tym, ze vsetkeho je vela, trh je presyteny, kazdy chce zarabat viac, a preto vela ludi/firiem sklzne ku klamstvu, polopravdam... Firmy vymyslaju nove "prevratne" produkty, ktore su castokrat len obycajne klamstva v snahe prilakat zakaznika. Napr. casopis dTest pravidelne odhaluje, ze lacne vyrobky Lidl su castokrat kvalitnejsie ako drahe znackove produkty. Napr. kecup Mikado z Lidla (cca 0,85€/490g) obsahuje cez 70% paradajok, zatial co Heinz cca 45-50% (cca 1,7€ za 460g) (Hame v sklenenej flasi 20%). Aj ked - je otazne, do akej miery sa da verit dTestu.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa M1ch4l »

uhm, videl som nejake testy dTestu na elektroniku a skoro som sa pogrcal...to su take testy, ze aj male decko ich spravi.
A test potravin typu "precitam etiketu" si urobim aj sam v obchode
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa commodore64 »

Ano, elektroniku maju naprd, to je jasne. Ale napr. pri kecupoch robili chemicky rozbor, teda aj porovnavali etiketu s realitou.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: vplyv reklamy na nase penazenky

Príspevok od používateľa newmi »

ono taka reklama je dobra aby sa clovek dozvedel co je nove a pripadne to vyskusal. Samozrejme tym kecom o biokulturach a podobnych hovadinach verit netreba. Ono tie jogurty co predavaju su neskutocne sracky plne samych chemikalii a najhorsie su na tom jogurty pre deti. Btw taka perlicka, viete aku latku davaju do Activie na "podporu" travenia? ...... Extrahuju ju zo stolice dojciat, tradaaaaa. Super, nie? :cool: Takze doslova zerieme sracky :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Debata o všetkom"