Fn kláves a trivialny problém

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
sendy plankton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 12. Júl, 2011, 02:49

Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa sendy plankton »

Ahojte,
Ako náhradu za rozbité ntb som sa pokúšal opraviť môj starý notebook acer aspire 1300. Vysokošpecializovanou manipuláciou sa mi však podarilo šrúbovakom zrušiť datovy kábel od klávesnice :facepalm: . notebook som spojazdnil (až na tú klávesnicu), čo som ale nepokladal za príliš veľký problém, kedže tlačidlo napájania má iný vstup a novú, externú klávesnicu som si zohnal za 5€. Problém nastal keď som si chcel zvýšiť jas na monitore (fn+ šipky). Nová klávesnica fn nemá a tak som začal skúšať alternatívy :D
Cez grafické nastavenia zvyšujem len gamma kotrast a jas len na pôvodnom nastavení čiže sa cez to nedá ˝rozjasniť˝ monitor. Skúšal som aktualizovať ovládač, nepomohlo. Skúšal som aj premapovať fn kláves v biose, potom vo win, ale neúspešne kedže nová klávesnica je napojená cez usb (ps2 port notebook nemá) čiže mi nejako nechcelo spolupracovať s biosom a na win mi to nešlo už ani toľko. Potom som skúšal vygoogliť nejaký primitívny program, ktorý by mi softwerovo nahradil fn, alebo ešte primitívnejši na zvýšenie jasu. A verte, že zaberie veľmi veľa času na 1300vke načítať hocijakú stránku.

:help: Prosím o pomoc, už vážne neviem kam ďalej. Viem, že existuje možnosť kúpiť si klávesnicu s fn key ale nechcem do tejto haraburdy vraziť už ani euro, takže by som vrelo uvítal free riešenie, niečo v zmysle ˝tento soft ti vo win nahradí klávesu fn˝, alebo ˝takto môžeš zvýšiť jas monitora aj bez fn key˝.
ďakujem veľmi pekne za nápady :)
moja mašina: Lenovo IdeaPad Y560
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa Return »

skus v ovladacom panely najst moznosti napajania, ja tam na notase mam jas a aj ho menim pomocou FN
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa newmi »

mne sa zas v biose da nastavovat default, jas, mrkni ci tam nemas daco take aj ty. Skus to vypeckovat na max a potom vo win si to dostelujes :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
sendy plankton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 12. Júl, 2011, 02:49

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa sendy plankton »

ako som písal novú klávesnicu mám napojenú cez usb port s ktorým sa bios nekamaráti takže v biose môžem jedine tak reštartovať počítač :).
Ohľadom ovládacieho panela: tak to som skúšal medzi prvými možnosťami, až tak ma nepodceňujte :)
moja mašina: Lenovo IdeaPad Y560
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa valistar »

trosku som googlil a vyzera to tak ze univerzalne riesenie na to nie je kedze kazdy vyrobca tu svoju FN klavesu riesi inac. teda nie je mozne ju jednoducho emulovat zavolanim... teoreticky by si to vedel keby si nasiel niekoho s rovnakym ntb kde by si zistil presny kod tej klavesy (http://www.autohotkey.com/docs/KeyList.htm#SpecialKeys) a potom by si u seba ju jen premapoval na inu klavesu...

citacia z inej temy kde presne to riesia
ive googled for 3 days now, and there is no way to emulate fn key on an external keyboard.

AND, you cannot buy an external usb keyboard with a fn key (every laptop has its own hardware fn key anyway, so unless an external keyboard was designed for a specific laptop, it would be useless).
Používateľov profilový obrázok
sendy plankton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 12. Júl, 2011, 02:49

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa sendy plankton »

nad študovaním autohotkey fór som strávil dosť dlhý čas a aj som skúšal cez ten ich software premapovať klávesnicu, ale ako píšeš potreboval by som funkčný fn kláves aby som vedel zistiť aký kód vysiela po jeho stlačení aby som si mohol nabindovať fn povedzme na tlačidlo myši.
takže nie je reálna možnosť ako to vyriešiť? :wallbash:
moja mašina: Lenovo IdeaPad Y560
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nepises aky notebook to je, ale casto predsa maju vyrobcovia aplikacie vo Windows, ktorymi toto mozes nastavit.
Používateľov profilový obrázok
sendy plankton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 12. Júl, 2011, 02:49

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa sendy plankton »

Píšem :) V 1. príspevku prvý riadok
Acer aspire 1300 jeden z prvých acerov na svete a ešte (viac-menej) funguje.
Naposledy upravil/-a sendy plankton v So 26. Nov, 2011, 15:30, upravené celkom 1 krát.
moja mašina: Lenovo IdeaPad Y560
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa Toman »

netrap sa s emulaciou a za par susnou si zozen nahradnu original klavesniecu z ebay

http://www.ebay.com/itm/Acer-Aspire-130 ... 20be31663f
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
sendy plankton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 12. Júl, 2011, 02:49

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa sendy plankton »

vážne by som do toho notebooku nechcel nič investovať. O mesiac už budem mať pravdepodobne nový a tento by bude zas zaberať miesto v šuflíku.
Aj pre ostatných ľudí, ktorý majú takýto problém a snažia sa vygoogliť odpoveď :) Je vôbec možné s tým niečo robiť?
Ale ináč ďakujem :good:
moja mašina: Lenovo IdeaPad Y560
Používateľov profilový obrázok
sendy plankton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 12. Júl, 2011, 02:49

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa sendy plankton »

Takže nikoho nič nenapadá? Zvláštne ako si plno múdrych hláv nevie poradiť z niečim takým :)
moja mašina: Lenovo IdeaPad Y560
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa newmi »

ked to nejde, tak to nejde. A neviem co okolo toho tolko vymyslas ked aj tak budes mat o chvilu novy book :rolleyes:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
sendy plankton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 12. Júl, 2011, 02:49

Re: Fn kláves a trivialny problém

Príspevok od používateľa sendy plankton »

ok tak vďaka za pomoc
moja mašina: Lenovo IdeaPad Y560

Návrat na "Hardware všeobecne"