GPS limiter rýchlosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Ahojte, na fore sem tam zbadam aj uvahy o fyzike atd. Tak som troska aj ja rozmyslal aj ked nie prave o fyzike-o tom ako by sa dal svet vylepsit k lepsiemu :) a napadlo ma, ci by sa do motorov aut nedalo namontovat nejake GPS zariadenie ktore by podla pokynov limitovalo rychlost auta. System by mal nejaku mapu dialnic, ciest atd. a podla lokacie auta by ho limitoval. Tu na Slovensku by to urcite nebolo mozne ale napr. v USA, Nemecku ak by sa vytvorila ta mapa ciest a zacali sa do aut montovat limitery a samozrejme museli by do toho byt zapojene aj satelity tak by sa to dalo zrealizovat. To je len taka uvaha, nechcem nic take zostrojit, ani testovat, nic, je mi jasne ze by trebalo riesit otazky typu:Ako to zabezpecit atd. Co vy nato?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa galen »

myslienka dobra, ale problem je v bezpecnosti ...

predstav si, ze zacnes obiehat auto, ono zrychli na dostatocne velku rychlost, aby tebe sa uz nepodaril manever obiehaci ... a zrychlit nemozes, lebo GPS limiter ...
nasledne dojde k nehode, pripadne niekoho zabijes ...
kto pojde sediet?
ten co spravil GPS limiter, alebo ty - vodic?

nebyt toho limitera, vpohode by sa nic nestalo ...

PS: mindraky z toho, ze ta kazdy obieha?
PPS: nieco podobne som zazil v holandsku ... na dialnici ... jeden kamion 100, druhy 100.1, obidva slapali max - limiter ... a obiehali sa jeden druheho asi 5 minut ... radost :hysterical:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa shiro »

cela ta myslienka je blbost. To ti malo napadnut hned ako si ju vymyslel ;-)
naco limiter? nepotrebna vec. Aby si nebodaj neporusoval rychlost? To je kazdeho vec, potom si zaplati pokutu ak ho chytia.
V aute sa da zabit aj ked ides 60tkou.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa glirpi »

ale zas nie je problem zistit ani to v dnesnej dobe ci na pravej strane nie je vozidlo a akou ide prave rychlostou a nasledne ak by pocitac vyhodnotil situaciu ako bezpecnu a ze sa jedna o predbiehanie gps limiter by sa obmedzil/vypol ;)

ale tiez si myslim ze toto je uz moc. az do takejto miery sa spoliehat na techniku, vypoctove a vyhodnocovacie jednotky v autach..

je to OT ale ja si zas lamem hlavu preco sa napriklad vyrobcovia zdrojov a dosiek nedohodli na nejakom standarte, alebo o tom neviem ze existuje taky system, ktory by monitoroval odber jednotlivych vetiev, kde vsetky tieto informacie by vedel poskytnut priamo zdroj doske a cez soft by clovek pekne videl co mu kolko papa.. :laugh:
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa Sebi02 »

galen:nie nemam ziadne komplexy :hysterical:, no jasne to predbiehanie-to mas pravdu ale ako pise glirpi-aj to by sa dalo vyriesit
shiro:a naco ine? :D ale nejde mi o prekracovanie o par kilakov ale o cestnych piratov ktory ohrozuju seba a nevinnych ludi.. :-(
na vyblbnutie su hry a realne okruhy
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa shiro »

tak to si uviedol este hlupejsie dovody....kto chce limiter si z auta vyhodi a co potom?
kopa prace s vyvojom, kopa prace s nasadzovanim do aut, kopa prace s riesenim ciest, kde by to malo pracovat (obdoba velmi odlahcenej navigacie, len aby masina vedela kde je aka rychlost). Cestnych piratov tymto ani nepostrasis ani nevyhubis. Ty by si si nechal kecat do riadenia? Tot zakladna otazka.

Neznasam ludi, ktory sa na rovnej a sirokej ceste vlecu 80tkou, da sa tam ist aj 120 (samozrejme proti predpisom), ale 95 nikomu nevadi. Zbytocne spomaluju premavku. Prave nervozita a predbiehanie takychto spomalencov vyvolava dopravne nehody. A teraz by vsetci jazdili 80, lebo limiter. To nieje ziaden dovod. Navyse na povolenu rychlost ta upozornuje samotna GPS navigacka, ktoru ma dnes kazdy traktor. Takze je to aj zbytocne.

glirpiPC -> raz som daco podobne videl na nejakej hi-end doske, bola to nejaka exkluzivita. No ak niesi pretaktovavac, nepotrebujes to.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Mas pravdu ale co maju spolocne limiter o ktorom sa tu bavime a pomaly soferi? A kecat do riadenia si nenecham ale druha je ze ked niekto leti 120 cez mesto a ohrozuje ludi to je v pohode? :?
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa koco11 »

osobne by som si to do auta nedal namontovat...
zober si priklad ze vazies svoju manzelku,deti,svokru, psa do nemocnice....
a potrebujes ist rychlejsie a nedovoli ti to auto...keby mi koli tomu zomrie hoci len pes nasiel by som si toho blbca co to schvalil...
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Jj, ale kto vezie do nemocnice chorych? Predsa zavolas sanitku... A ak je Tvoja tehotna, tak ju prijmu uz skor... Aspon tak to viem :D :D
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa koco11 »

Sebi02 napísal:Jj, ale kto vezie do nemocnice chorych? Predsa zavolas sanitku... A ak je Tvoja tehotna, tak ju prijmu uz skor...
no myslim ze stat sa moze vsetko...a pri takychto "uzasnych" napadoch by si mal mysliet aj na necakane situacie....
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Jasne, ja viem, to bol len napad, nechcem to zostrojit ani nic, vsetko v teoretickej rovine...
ANONYM_a7

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nic take nebude, museli by to mat vsetci ucastnici cestnej premavky, a muselo by to dokonca medzi sebou bujne komunikovat... ;) algoritmus by musel byt 100% bez chyb, muselo by sa vediet o polohe kazdeho automobilu ci prekazke na ceste. (jednoduch napisane, do procesu vstupuje take kvantum premennych, ze zrealizovanie algoritmu by bolo snad nemozne :D)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa shiro »

Sebi02 napísal:Jj, ale kto vezie do nemocnice chorych? Predsa zavolas sanitku... A ak je Tvoja tehotna, tak ju prijmu uz skor... Aspon tak to viem :D :D
predstavujes si to moc naivne a jednoducho. Najdes v poli vyburane auto, mobil je bez signalu. Zoberes zranenu posadku a pojdes do spitalu 50-tkou? A 50tka tam bude preto, lebo nejaky blby kravatak povedal ze ta cesta je stara, rozbita a tym padom nebezpecna, no skutocnost bude taka, ze 80tka tam bude uplne normalna rychlost.

Potrebujes viac prikladov? :-)
Je zbytocne sa o tom dohadovat, dostal si tolko nazorov preco to nebude existovat, ze si mozes vyberat ;-)

O tehotnej manzelke snad ani nema cenu pisat, keby to tak robili vsetky tak musime stavat nove nemocnice....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa Sebi02 »

No to je fakt..... Mate pravdu :(
metamor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 226
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 11:26
Bydlisko: Bratislava II

Re: GPS limiter rýchlosti

Príspevok od používateľa metamor »

choj do Japonska tam to maju 180max

Návrat na "Debata o všetkom"