Financny poblem resenie ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa MaceKx »

Ahojte,

mám známeho ktorý sa dostal do dosť veľkej r***. Viem že tu na fóru sa nachádza mnoho skúsených ľudí ktorý by mohli poradiť. Problém je takýto, dotyčný si nabral úvery vo výške cca. 60000 € čo už je riadna pálka. Tvorí to viac úverov spotrebákov, jeden hypo úver, kreditné karty všetko sú bankovky. Ako s toho vyznelo nezvláda to splácať a máča sa do toho hlbšie a hlbšie. Nedivím sa ale dotyčná osoba to mala v živote ťažké starala sa sama o dieťa. Lenže teraz sú tu tie následky. Banky nechcú tieto úvery skonsolidovať skrz nízky príjem a hlavne kvôli nemožnosti ručiť resp. možnosťou ručiť nehnuteľnosťou iba do výšky 30000 €. S tej čiastky je asi na 18000 € zobraný hypo úver. Splátky sú vysoké ako je jasné s tej čiastky a druhov úverov.

Strašne rád by som dotyčnej osobe pomohol ale ako ? Je tu nejaký skúsený človek ktorý vie seriózne pomôcť, poradiť ako to riešiť ďalej.

Ďakujem
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa materik »

v takej situacii sa da len malo logickeho vymysliet. Banky tie zmluvy maju osetrene, pdopisoval to pri
plnom vedomi (ak vie dokazat, ze nie, tak ma vyhodu). Ten bankrot je asi najschodnejsie riesienie.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa 643 »

kedze aj na osobny bankrot treba dost penazi, cez 2000tis e, tak ja to vidim na pomoc od rodiny alebo si najst dalsi prijem a ak sa to neda skonsolidovat, tak sa zacat zbavovat tych najmenej vyhodnych tj. predpokladam kreditnych kariet

Aj tak by ma zaujimalo, ze naco si niekto nabral 6000e uver, ked musel vediet, ze to nezvladne...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8600
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa shiro »

co sa tohoto tyka existuju aj hlupejsi ludia, kamos mi vravel o podobnom pripade. Neviem co zakladatel topiku caka, ze mu dakto vysype 60 tis. aby to mohol poplatit? v prvom rade mal ten jeho kamos rozmyslat, teraz ma len jedno vychodisko, ako tu uz bolo napisane.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa 643 »

kks, ja som cital 6000 a nie 60000, potom uz len bankrot, alebo zahojeny stryko z ameriky ...
Používateľov profilový obrázok
guess.whoo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 16. Mar, 2009, 17:37
Bydlisko: Velky Krtis, Trnava, Trencin

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa guess.whoo »

akoze zobrat 60k v uveroch ked je na vychovu dietata sama sa mi zda dost odveci. tam neexistuje ziadne normalne riesenie - jedine ist robit na par rokov (mozno desiatok) do Norska alebo podobnej krajiny kde sa da za rok nasporit pri normalnom zivote cez 10k
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa MaceKx »

shiro napísal:co sa tohoto tyka existuju aj hlupejsi ludia, kamos mi vravel o podobnom pripade. Neviem co zakladatel topiku caka, ze mu dakto vysype 60 tis. aby to mohol poplatit? v prvom rade mal ten jeho kamos rozmyslat, teraz ma len jedno vychodisko, ako tu uz bolo napisane.
Nie o žiadny šek nežiadam, bankrot sa mi zdá dosť prehnaný v podstate 3 roky sa ten človek bude trápiť a potom až môže začať od znovu, pravda takto sa trápi ešte viac. Ono sa to musí poriadne premyslieť.

Každopádne ďakujem za vaše názory.
Používateľov profilový obrázok
guess.whoo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 16. Mar, 2009, 17:37
Bydlisko: Velky Krtis, Trnava, Trencin

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa guess.whoo »

a to zahranicie pripada do uvahy?
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa MaceKx »

Myslím že by to bolo možné. Ono je možnosť taká proste to tu predať, ten byt má trhovú hodnotu tak 35 - 40 tis. €, čím by sa zbavila polovice dlhu. Začala nový život niekde v zahraničí.

Je to ťažké. Predať byt splatiť niečo a možno by potom banky povolili konsolidáciu ale zasa tá vec s nemožnosťou ručenia. Ale to by sa nejako snáď poriešilo. Problém je že by ostala z holou riťou. Potom riešiť zasa nejaký podnájom, ale pravda je tá že 20000 € sa spláca ľahšie ako 60000 €.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa newmi »

to je tak ked volakto berie dlhy ako blby. Co si navaril, nech si teraz vyzerie. Sorry ale ludia si nedaju povedat a nechaju sa oblbnut. Ako je inak mozne, ze mu dali taky uvery (uvery), ktore je jasne, ze nevie splacat. Ak su to seriozne banky a nie nebaknovky, tak ich musel oklamat lebo banky si vsetko preveruju a len tak nedaju hocijaky uver hocikomu.

Najlepsie by asi bolo fakt predat byt, lebo ked uz ho zabavi banka a pojde do drazby, tak moze sa vydrazit za nizsiu cenu ako je trhova. Druha vec je ze ako chce predat byt, ked ma na nom banka v katastri plombu.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa newmi »

to viem ale nie je to take lahke ako pisu. Znamy to tak cheli spravit. teda kupit taky byt resp dom ale boli tam dvaja majitelia a jeden si proste postavil hlavu a chcel este navyse sam do vacku 3300€. Cize cely tento proces je zavisli na voli predavajucich ale ked je len jeden majitel, tak mozno by to nemal by az taky problem. V kazdom pripade aj toto je dolezite
je potrebné zájsť do svojej banky a zistiť si príslušné poplatky, postup a časové lehoty. Každé riešenie si vyžaduje súhlas banky.
Ked je potrebne aby poplatky zaplatil predavajuci a bude to nejaky vyssia suma, tak sa to zas komplikuje :( Ja viem, som trochu pesimista ale zo skusenosti viem, ze oni to v tych clankoch tak pekne pisu ake to je lahke ale ked to clovek naozaj chce tak spravit, tak sa vynoria dalsie vec komplikujuce podrobnosti.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6876
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

je to hnus no, vsade v tv pisu ze prepustia ludi a oni maju hypoteky, clovek ked ma hypoteku a pracuje a zrazu ho vyhodia tak potrebuje cash nie? cital som v korzari ze ropne vrty v usa, 14tis skk denne pred eurom este. rozne agentury overene, casnik opatrovatel rakusko. ide o to ze clovek musi chciet hoc aj rite utierat aby nesiel pod most,sam mam s manzelkou hypoteku ako tvoj kolega,chapem
hry- ps5
doma-HP probook
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

stefan.koval napísal:je to hnus no, vsade v tv pisu ze prepustia ludi a oni maju hypoteky, clovek ked ma hypoteku a pracuje a zrazu ho vyhodia tak potrebuje cash nie?
Preto ti v kazdej banke poradia aby si sa nezatazoval na viac nez 60% tvojich prijmov a mal vyrazne uspory pred tym, nez si zoberies hypoteku. No ale ludom to nevysvetlis, oni chcu vsetko hned. Aj byt na hypoteku, aj auto na leasing ci spotrebnu pozicku, aj tu plazmovu televiziu, aj.... No a potom mas zrazu problem splacat pozicky.

Návrat na "Debata o všetkom"