Jumping stilts /Powerisers/

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa Papek »

Po dlho vahani som sa odhodlal na tento sport. Prelozit by sa to dalo asi ako skakacie boty a vyzera to hoodne zaujimavo. Cely minuly rok som zhanal spriaznenu dusu, ktora by sa somnou dala na toto sialenstvo, ale bud boli argumentom peniaze (cca. 300 €) alebo nezaujem.
Asi najznamejsim vyrobcom tejto srandy je Poweriser, ktory je dostupny aj u nas na Slovensku cez Ceskeho dealera. Ceny su ake su, niesu najnizsie, ale uz som videl akciu na dva pary, kde jeden vychadzal okolo 220 €. Z UK sa mi nepodarilo nikoho zoznat, kto by to poslal alebo doniesol. Dalsim vyrobcom je Air Trekkers, ktore su udajne lepsie ako tento original, ale mimo US a UK ich neviem zohnat. Samozrejme, vyrobcov, resp. kopii je samozrejme viac, ale len na Poweriser a Air Trekker som nasiel prevazne pozitivne ohlasy.

A co sa s tym da robit? Behat, skakat, dolamat sa ... fantazii sa medze nekladu. Udajne sa s tym da behat az rychlostou 35 km/h, skakat do vysky 2 metre. Pady urcite nebudu prijemne, ale mam integralu, rukavice a asi je dost namieste uvazovat aj nad chranicmi kolien a laktov - to uvidim po prvom pade :D

Mate niekto s podobnymi srandami skusenosti? Uz som odhodlany si ich kupit aj keby som sa mal cely dolamat :)

Nejake to video pre predstavu

Powerisers


Air Trekkers
Naposledy upravil/-a Papek v Pi 27. Jan, 2012, 00:31, upravené celkom 1 krát.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Jumping stilts

Príspevok od používateľa hulo92 »

hovoris o chranicoch loktov a kolien, prvorada by mala by helma a taka ta korytnacka ktoru pouzivaju snowboardery... o tieto casti by som sa bal najviac. inac keby ja mam penazi plnu rit urcite by som do toho siel :D potom sem daj svoje skusenosti ked si na tom "zabehas" :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Jumping stilts

Príspevok od používateľa HellAngel »

neviem v korej nemeckej sutazi tam bol tiez typek ci mal skocit cez auto a neskoncil moc dobre. spadol na kecku
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Jumping stilts

Príspevok od používateľa Papek »

hulo92 napísal:hovoris o chranicoch loktov a kolien, prvorada by mala by helma a taka ta korytnacka ktoru pouzivaju snowboardery... o tieto casti by som sa bal najviac. inac keby ja mam penazi plnu rit urcite by som do toho siel :D potom sem daj svoje skusenosti ked si na tom "zabehas" :)
ved pisem, ze mam integralu :) s tou jazdim prevazne XC, sem-tam zabludim na DH trat, pripadne nejaky vacsi skok... kedze to chrani aj bradu, tak ma to snad usetri nepeknych padov na hubu. Rukavice mam cyklisticke, taktiez ich pouzivam na XC a uz mi velakrat zachranili paprce, ked som sa zrypal na sutre. Co sa tyka korytnacky, tak tu nenosim, akosi si na to neviem zvyknut,aj ked viem, ze si dost koledujem, kedze dole kopcom sa casto krat ide okolo 60-70 km/h.
V kazdom pripade, behat chcem zacat po trave, tj. dole pod hradzou. Nad korytnackou silno pouvazujem, aj ked dost obmedzuje v pohybe.
A ohladom penazi, tych sice nemam plnu prdel, ale zase preco si nedopriat trochu detskej zabavky. Zijeme len raz, ze? :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Jumping stilts

Príspevok od používateľa Papek »

Taaaak, vcera mi moje vysnivane boticky prisli. Kupil som ich za 169 € na zlavomate, snad nebude vadit, ked im tu spravim reklamu http://www.zlavomat.sk/zlava/2190-159-e ... -poweriser Bezne stoja 300 €, z ciech 8000 Kc + posta, z UK to sem neposlu (asi politika vyrobcu), takze tak... na akciu zostava este 10 hodin, kamos to vcera skusal na mojich a kupil to tiez.

No a prve dojmy? Super! Najprv zopar opatrnych krocikov za asistencie steny, potom som behom par minut chytil balanc. Treba dvihat nohy, odrazat sa. Nieje to ako klasicky beh, ale je to sranda, na par krokov/skokov urobim obrovsku vzdialenost. Po 20 minutach som uz bezal tak, ze kamos nestihal vedla mna bezat. Co sa tyka skokov, tak som skusal odrazy do vysky, najprv take opatrne, ze som boty odlepil od zeme ani nie 10 cm, potom som uz robil celkom slusne, asi pol metra som to odlepil od zeme, viac som si netrufol, este nemam taky balanc. Ono ked sa to zrata, tak ja mam 176 + cca 40 cm, co som od zeme + dalsi pol meter, co sa odrazim a v konecnom sucte to mam skoro 3 metre. A co je podstatne, zatial som sa nez...al, zato kamos mal stastie a 2 razy to hodil na beton :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa quicky »

ja som nad tym dlhsie uvazoval,pacia sa mi podobne veci,len na moju vahu zatial carbonove nevyrobili :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa Papek »

Ja mam momentalne 96 kg a zvladam to celkom v pohode, kamos ma 105 a tiez sa na to dal. Pruziny sa robia z laminatu aj z karbonu, karbonove su lahsie a udajne by mali byt odolnejsie a viac pruzit. Mnoho vyrobcov, aj ti drahsi, stale pouziva laminat. Dnes idem trochu poskakat, tak mozno budu fotky a pripadne aj nejake to video.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa quicky »

ale na 130 zivej vahy to nebude :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa Papek »

uber 10 a bude :)

v sobotu som bol asi dve hodiny vonku, behat na tom zvladam uz celkom slusne rychlosti, co sa tyka skokov, tak nohy odlepim vyse metra od zeme, ale preskocit plot som si netrufol, zato som sa pri skakani fenomenalne z*ebal na chrbat tak, ze som tlmil pad krizami a pravou rukou. Vysledkom je modrina na krizoch a narazene prave zapastie. Sice neopuchlo, ale stale ho citim, takze nejake dvihanie ciniek v posilke a squash mi najblizsich par dni nehrozi. Okrem toho mam este modrinu na riti a brutalnu svalovicu na chrbat a ramena. Ale paci sa mi to :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa Kicker »

Pecka! :D

Kde je to video? Rád by som videl na tom nejakého lajka, lebo pozerám po nete a všetci tam skáču len saltá :D
Inak ak ma zoberú na VŠ na STU tak sa k tebe jednoznačne pridávam, cez leto na brigádu ;)
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa Papek »

Mam aj nejake svoje videa, ale nemam ich nikde upnute. Na jednom mam asi 200 metrov beh rychlostou 21 km/h, dalsie som skusal skakat. Ked sa pri vyskoku skrcim, tak mam spodok noh asi v 1,5 metrovej vyske - to som si zatial trufol iba na trave, tam su tie vyskoky podstatne mensie. Rovnaku vysku dam s ovela mensou mamahou aj na asfalte, lenze aj pady su o dost tvrdsie. Kazdym dnom sa to zlepsuje, uz skusam take somariny ako 360tku, rozbehnut sa a potom skocit do dialky a podobne somariny, ale na salto sa vobec necitim. Skor to vidim tak, ze by som siel najprv skakat na trampoliny, nech si trochu osvojim pohyb dolu hlavou a az potom skusat salto na poweriseroch.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa Kicker »

No za tie videá by som ti bol vďačný.. ;)
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
juraj74
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: St 20. Jan, 2010, 17:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa juraj74 »

Predávajú ich aj za necelých sto € v Bratislave (originál)

- Google
Spoiler: ukázať

CPU:INTEL Core i7-950
COOLER:
NOCTUA NH-D14
MB:
ASUS P6X58D Premium
RAM :
2x OCZ Gold Edition XTC 3x2GB DDR3 1600MHz
PSU: CORSAIR HX850
GPU:
ATI Radeon HD 5870 Vapor - X + Alpenföhn Peter + 2x NOCTUA NF-F12
SSD:
Samsung 860 EVO 500 GB
HDD:
2x WD RED 3Tb
LCD:
Dell U2713HM UltraSharp
ANONYM_a7

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

neni to brutalna zaberacka na kolena? :?
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Jumping stilts /Powerisers/

Príspevok od používateľa SurrendeR »

imho menej ako pri bezani... nohy tak nepruzia ako tamto.. ale bude lepsie ked odpovie ten co na tom skace :good:
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Debata o všetkom"