Cestovanie vo Viedni

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Cestovanie vo Viedni

Príspevok od používateľa Papek »

Potreboval by som poradit, ako je to s cestovanim v MHD vo Viedni. V najblizsej dobe sa tam chystam a este neviem, ci pojdem vlakom alebo autom. Ak vlakom, tak si priplatim k cene listka 3,60 € a budem mat celodenny listok na MHD v ramci centra (zona 100).
Ak by som siel autom, tak auto planujem odstavit na zachytnom parkovisku (P+R) a musim si kupit listok na MHD. A v tomto je trochu problem, kedze zo ziadneho zachytneho parkoviska mi nejde priamy spoj, ale budem musiet raz prestupovat.

Tu som si nasiel info o listkoch odkaz

Single ticket
Valid for one journey within one zone. You can change as often as is necessary, but you may not travel on a circular route, go back to your starting point or cross a zone boundary (unless you pay for an additional zone). Also available as strip tickets for 4 journeys.
A teraz si niesom isty tou formulaciou - je prestuny ci nie? Z nemeckej verzie mi vychadza, ze hej ... ale som z toho aj tak jelen. :?
Gilt für eine Fahrt von Fahrtbeginn bis Fahrtziel innerhalb einer Zone. Sie können beliebig oft umsteigen...
edit: tak si odpoviem z casti sam, aj ked je to z neoficialneho zdroja http://vieden.yw.sk/mhd-vieden.php
Čo je to jedna cesta? Počas jednej cesty je možné prestupovať medzi linkami, cestu však nie je možné prerušiť.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Cestovanie vo Viedni

Príspevok od používateľa Scorp »

ten prestup nevadí, vo viedni je mhd hrozne premakané .)
majú lístky na 24hod za 4, či 5€, ten jednorázový je úplne na nič. Automaty majú aj nejaké magic shopping lístky, čo sú lacnejšie, ale platia od 8 do 22 tuším...? Pre viac ľudí je tam pod 30e nejaký 8 dňový ticket, čo ide všelijak kombinovať

+z BA tam idú aj autobusy, čo majú už v cene lístok na MHD, aspoň na nivách to všade píšu .)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Cestovanie vo Viedni

Príspevok od používateľa Papek »

Celodenny, resp. 24 hodinovy stoji 5,70 €. Mne v podstate staci iba ten za 1,80 €, ak teda plati v ramci tej jednej jazdy. Tym sa odveziem z parkoviska ku radnici a potom zase naspat, cize 3,60 €. Otazkou stale zostava, ci chcem ist vlakom/autobusom, alebo ist autom, kde niesom viazany na konkretnu hodinu, mozem sa dlhsie zdrzat alebo ist skor. Cenovo to vyjde +/- rovnako, ak ideme dvaja.
Doteraz som chodil do Viedne len autom a vzdy som parkoval bud v podzemnej garazi, alebo na nejakom sukromnom parkovisku alebo v nejakej firme, takze som tieto veci nemusel riesit.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Debata o všetkom"