Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Zdravím..
Na Bazoši som jednej pani predal MT Nokia 5300 Xpressmusic. Inzerát s vlastnými fotkami, v inzeráte popis mobilu a príslušenstva, napísal som že je plne funkčný. Napísal som to v nevedomosti, keďže som ho dlhšie nepoužíval a vyskúšal som ho len tak, že som ho zapol spolu so SIM kartou cca na 5 hodín - išiel bez problémov.
Po doručení mobilu mi pani začala písať výhražné SMS že je telefón nefunkčný, že batéria je zlá. Že ho dve hodiny nabíjala a on sa po zapnutí hneď vypol vybiý. Označila ma za podvodníka a obvinila z podvodu. Žiadala vrátiť 15 € (mobil som predal za 25). To som samozrejme odmietol a ponúkol som jej, že jej buď preplatím 2,50$ za Nokia batériu z eBayu alebo jej ju objednám a pošlem (2-3 týždne dodanie). Na toto mi reagovala s tým, že mail si prečítala až na druhý deň a to už bola batéria kúpená - neoriginálna za 9,99 € - priložila blok. Stále žiadala svojich 15 €, na čo som jej povedal, že batériu kúpila draho a som jej ochotný preplatiť max. 5 €. Na to mo odpísala:
Dobre tak 5 Eur na môj účet.

Číslo môjho účtu je 29xxxx.... to mi právom patrí, ostatné sa už vyrieši. Tak čo beriete takúto ponuku?
Súhlasil som, peniaze som ešte v ten večer (piatok) poslal. Peniaze jej museli prísť ihneď, pretože to bol prevod vrámci banky.

Dnes mi napísala SMS:
POSLEDNY POKUS O ZMIER!! Do dnesneho vecera mi mate moznost preplatit cenu baterie + 5Eur ako odskodne. Peniaze mate z mojich Vam poslanych penazi. Mate poslednu sanci, inak zajtra davam na Vas trestne oznamenie!mate poslednu sancu. Tak si vyberte!
Mám jej zaplatiť tie peniaze čo žiada? Lebo ja si myslím, že svoje povinnosti som si splnil.
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa LordKJ »

kedze sa bavime o sume pod 280 (?) euro , tak to mas maximalne priestupok , cize policia to ani riesit nebude .
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

nehovoriac o tom, že aj na nový tovar ti shop dáva záruku len 6mes. na batériu, takže ty ako predajca používanej veci logicky na baterku nedávaš záruku asi žiadnu..
ANONYM_a7

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ked sa teta nevie normalne dohodnut, vykaslal by som sa na nu :rolleyes: ved jej zavolaj a dohodnite sa jak ludia. TO mozes podat ty na nu za vyhrazanie, ona dosiahne max priestupok.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Scorp »

Mna by ale asi vytocilo, kebyze si kupim tel a predajca mi povie, ze budem mesiac bez telefonu,ale potom mi dojde o 5€ lacnejsi bater .)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa STENLY »

mal si pýtať telefon spat a vratit eura
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Ponúkol som aj túto možnosť. Po poslaní tých 5 € a jej nespokojnosti som jej navrhol, že jej dám ešte 20 € ak mi ten telefón pošle späť s tou údajne nefunkčnou batériou.
Jej odpoveď:
a čo ja budem teraz robiť s tou batériou čo som si ja kúpila?? prečo
stále vy ponúkte riešenia na ktoré mám ja pristať? ja chcem od Vás už
len 10 Eur!!!! a 10 Eur pozostáva z 5 Eur doplatok za batériu a 5 eur
ako odškodné a to, že som sa z NMnV musela trepať do Trenčína čo ma
stálo časa benzín, kvôli Vášmu podvodu a ja som batériu potrebovala
súrne. Inak nič od Vás nechcem a sme spolu skončili. !!!!!
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin
ANONYM_a7

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Scorpo ale ved vidis ze zesnka je ocividne trhla. Typek pisal ze jej vrati kese, nic jej neni dobre, tak ne sa bodne.

Na takuto sms by som jej skutocne napisal cosi nepekne... nik jej nekazal chodit do trencina na aute, nik jej nekazal kupovat drahu baterku. Ak nebola spoko, mala to vratit, vypytat prachy za postu ak by ju platila a gotovo.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1978
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Gumkac »

Nema sancu... Ty si jej pristal na jej ponuku, poslal si jej dohodnutych 5 eur, a tym si vsetko splnil. ak to naozaj poda, tak by som ja na nu podal tresne oznamenie za vydieranie. Brala to z bazaru, mala si to predom vyskusat ;)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa HellAngel »

mozes kaslat na nu. ponukol si jej vratenie plnej sumy. to ze si ona uz kupila baterku ta nemusi zaujmat. (nech si ju da do vibratora)
dokonca si jej nemusel ponuknut nic. je to bazarovy predaj, neexistuje nejaky zakon na zaklade ktore moze od teba ziadat narhady alebo co ja viem co. aj keby si jej poslal mydlo namesto telefonu tak by ti nic v podstate nemohla (je to velmi obtiazne dokazat co skutocne chcela od teba kupit). Kupila mobil, si snad predajca mobilov ze davas zaruku? nie. Hold pani narazila na problem pri bazarovom predaji.
ale chapem aj ju. Ak si jej povedal ze baterka bydrzi den a stalo sa jej co sa stalo, tak by som ti asi pekne vynadal, ale hlavne by som nadal sebe. Dokonca ma este stastie ze si jej poslal 5€.
Ja bat tebou by som jej napisal toto:
Mila pani. Kupovali ste bazarovi, pouzity telefon. Nikde neni garancia ani zaruka ze vydrzi po doruceni 1 den alebo 2 roky v poriadku. Nakolko ma mrzelo ze ta baterka bola zla, tak som Vam ponukul ze kupim novu. Odmietli ste a kupili ste si ju sama. Ok, poslal som Vam ako odskodne 5€, iked ziadny zakon (bazarovy predaj od fyzickej osoby) mi to nenakazuje. Dokonca ma to mrzelo tak ze som Vam ponukol vratenie celej sumy a telefon mi poslete spet. Odmietli ste.
Tymto som s ponukami skoncil a ak mi budete pisat vyhrazne srpavy, budem to riesit na policajnom obvode.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa scpeter1 »

no podla zakona musis drzat pol roka zaruku,pokial nie je v kupnej zmluve uvedene inak.....
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa dendroid »

Podla mna to nie je ziadne vydieranie. Ona sa mu akurat vyhraza, ze to bude riesit cez policiu, ak sa nedohodnu, to nie je ziadne vydieranie. A co sa tyka toho bazaroveho predaja, to nemyslite vazne. Uznavam, ze zenska vymysla, ale zas tvrdit, ze v bazari nemusi byt vlastne na nic zaruka a ona ma byt spokojna....
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Nameless »

ked to citam tak mi neskutocne stupa tlak a pritom sa ma to netyka...ja by som ju po tomto poslal rovno do pi*e...
Ty si v inzerate pisal ze telefon je funkcny. Navrhol si jej riesenie. Ona nepockala na to aby ste sa dohodli a rovno kupila baterku. A ta kravina s 5e navyse ako odskodne je mi uz pekna sprostost. :facepalm:
Tetuska ti nic nemoze. Nema ti ako dokazat ze telefon bol nefunkcny ked si jej ho poslal lebo je to tvrdenie proti tvrdeniu. Moze byt rada ze si jej poslal 5e. :E
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa scpeter1 »

kde si na toto prisiel?Predaval funkcny mobil,tak jej musi este pol roka vydrzat,pokial ho ona neprasti o zem....to,ze si predavajuci neskontroloval stav baterky(aj ked neviem o akej vydrzi baterky jej pisal) je len jeho problem.To,ze si ona kupila baterku a nekonzultovala to s predavajucim,pred jej kupou,to je uz jej problem.Ale zakon hovori jasne o polrocnej zaruke na funkcnost predavaneho,pouziteho tovaru.Ci to predavas z ruky do ruky,na bazari,alebo hocikde inde.....
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Aj keby takáto záruka v zákone nebola, už len z pricípu by som ju kupujúcemu poskytol, ak by sa vada preukázala mojim zavinením alebo zavinením výrobku. Ale aj keď si v obchode uplatňuješ záruku, tak to nefunguje tak, že ti preplatí sumu, za ktorú si vadu odstrániš ty sám. Pani ma kontaktovala s tým, že batéria je nefunkčná - už vtedy bol jej tón dosť agresívny. Do pol hodiny som jej poslal vyjadrenie - že jej kúpim a pošlem batériu do troch týždňov (v obchode je to 30 dní) alebo jej preplatím sumu za takúto batériu (našiel som za 2,50$ aj s poštovným) alebo mobil vezmem späť za plnú cenu. Pani si ale mail prečítala až na druhý deň a to už mala zakúpenú batériu za 9,99 €, za ktorú žiadala 15€. Potom súhlasila zo zaslaním 5 € ktoré som jej ponúkol, no potom hneď žiadala znova doplatok do tých 15 €

Keď si niečo kúpiš cez net a a je to chybné, tak tiež odmietneš vrátenie peňazí, ale žiadaš odškodné?
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin

Návrat na "Debata o všetkom"