Kamera do auta

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Kamera do auta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim.

Onedlho si pojdem zajazdit vo Ferrari F430, takze by som si rad zachoval nejaku pamiatku. Uvazujem o kupe, alebo skor o pozicani kamery do auta, aj ked silne pochybujem ze sa s niekym seriozne na pozicani dohodnem, cize kludne aj kupim.

Dost dlho uvazujem o kupe kamery GS-600. Viem ze robi super videa, GPS, zaznamenava rychlost, cize sa to v buducnosti a pripadnej nehody da pouzit ako dokaz. Len mi pride dost drahe dat 240€ za GS600. Pozeral som aj ine kamery tej znacky, no na inych strankach ktore predavaju GS600 vku som nasiel info, ze vsetky dalsie vyrobky od FunBeatu su napodobeniny a nevyraba ich ten kto robi GS600vky.
Tu: http://www.alza.sk/do-auta/fun-beat/kam ... -v1890.htm to ale vyzera na to, ze vsetky su od rovnakeho vyrobcu, co myslite? Ma s tym niekto z Vas skusenosti, mate nejaku lacnejsiu kameru? Zasa nedam 70€ za kameru ktora ma nic moc obraz, to uz radsej fakt 250€ za GS-600vku.
napr videa z GS600 po prepnuti na FULLHD: http://www.youtube.com/watch?v=Qzj8TB6d ... re=related
video z kamery za 60€, pocut praskanie, obraz uz nieje ostry... (z GS600 je ostry aj v noci): http://www.youtube.com/watch?v=XdmE9_TzMCY

Ma s tym niekto skusenosti, prip. ma niekto GS-600vku? A bol by ochotny pozicat? Za nejaku vratnu zalohu + odmenu :)
Pripadne som rozmyslal, myslite ze by som na univerzalny drziak dokazal umiestnit fotak SONY DSC-HX9V a urobil video cez neho, aby som nemusel kupovat kameru vyslovene do auta? Fakt mi to treba len na hodinu, aj keby sa zislo mozno do buducnosti mat v aute tu GS600vku :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa zoom »

Nad kamerou do auta som uz rozmyslal aj ja. V podstate som sa tiez preklikal k tej GS600. Rozhodne by som nekupoval nejaky sracku s VGA rozlisenim alebo nieco podobnej kvality. Z takeho videa nie je ziadna radost. Nie sme taki bohati, aby sme si kupovali lacne veci.

Tvoje hladanie kamery by som rozdelil dvomi smermi: Bud chces kamerku, ktorou budes natacat taketo akcie, alebo chces kamerku na staly zaznam jazdy (black box). V prvom pripade by som siel rozhodne do GoPro. Je to drahe, ale mas prima prislusenstvo, 170° uhol pohladu a dobru kvalitu zaznamu. Supnes kameru vodotesneho obalu a pricapis na bok auta, alebo na podvozok do terenu.

Pokial vsak chces nejako natocit jazdi s Ferrari a dalej to pouzivat vo svojom aute na zaznam jazdy, siel by som do niecoho od DOD.

Ako alternativa je tu pekne review nejakej lacnejsej cinskej kamerky [klik]. Nevyhodou je umiestnovanie externej GPS anteny a neohrabany konektor na napajanie.

Za zmienku podla mna urcite stoji aj BlackVue DR400G-HD [link]. Ma pekny vzhlad, aj software vyzera byt... lepsi nez od cinskeho studenta, aplikaciu pre Android a tak. Uhol pohladu je 120° a nocne zabery su tie velmi pekne - den, noc, noc 2. A aspon ten font v obraze nie je taky amatersky ako od DOD. Toto je zatial moj favorit, kym nenajdem nieco lepsie. Ale kamerka pekna, ziadne vyklapacie LCD displeje, dva kable, velke prisavky. Pekne sa da skryt za spatnym zrkadlom.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa mirko285 »

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Pozeral som linky, ale kamery maju bud zly obraz, alebo su drahe...

Nasiel som nieco take: http://www.obchodny-dom.sk/autokamera-a ... =srovnavac
no neviem, ake su skusenosti, ci to niekto ma.. MA to aj GPS prijimac, co ma zatial len GS-600 a ta stoji 240€. Co si myslite o tej zirkon kamere? Nenasiel som ziadnu recku, ani v zahranici... Hmmm
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
D.S.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Pi 27. Jún, 2008, 09:35
Bydlisko: Košice

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa D.S. »

Ak chces kupovat na E-bay pozri si cinsku GS1000 {nie 1000GS), ma dobre parametre aj videozabery na YouTube su z nej dobre. Ma integrovanu GPS antenu navyse ma voci GS600 vzadu maly display, parametre ako GS600 -je to nejaka vylepsena cinska kopia,original vyraba Taiwan. Cena cca 120 Eur do 30 Eur je clo, samozrejme bez zaruky. V Cechach sa da kupit za cca.210 eur s DPH v http://www.hutermann.com/pricelsk.php pod nazvom HUTERMANN iTracker 5985 GPS.
BlackVue DR400G-HD je korejsky vyrobok, na E-bay ju nukaju za cca.170 Eur, niektori dokonca s nejakou obmedzenou rocnou zarukou, s reklamaciou vsak musi byt dost velka ostara a naklady - Ebay je proste risk.
Ja hladam dalej, vyvoj ide dost rychlo.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa schyzoy »

Dobry portal, ktory ak prejde novela zakona o cestnej premavke (ci ako sa to vola), pirati sa maju na co "tesit" : http://cestnypirat.sk/

Odskusal som DOD GS600 aj GS1000, jednoznacne odporucam doplatit za GS1000 - displej, nastavenia bez pripojenia na PC/TV, vlastna bateria (mozes pouzit ako kameru aj mimo auta),...

Ak ides jazdit cez ten kupon, tak musis ist tusim na presne danu trasu - niekde pri BA. Ak je to tak, mozme sa bavit o pozicani aj jednej aj druhej.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ahoj, ano jazdit idem ako je dialnica D1 za BA, smer Brno...

A Ty si z BA? Tak to by som bol rad keby sa dalo poriesit pozicanie. Aj nejakych 10€ by som symbolicky ponukol :) Ja ale pridem do BA nejaku sobotu, a potreboval by sme aby sme sa potom dohodli na 100%. Zatial neviem kedy - do konca jula, lebo keby sa nedalo pozicat tak si potom musim kupit, nechcem dopadnut tak ze nebudem mat nic nahrate, to si radsej kupim aj pre seba do auta...
A ktory typ? Neviem, ta s displejom ma laka len preto aby som videl ze to skutocne nahrava, ale kedze budem prvykrat sediet vo Ferrari asi by bolo lepsie mat bez displeja aby som sa nerozptyloval :) Len aby to skutocne nahravalo, toho sa bojim ale tie GSka su dost dobre kamery... Cize kludne aj ta bez displeja by mi stacila, snad mi dovolia pichnut to v tom aute do autoadaptera, kedze to nema baterku.

UZ som posledne dni takmer aj kupil toto: http://www.mall.sk/zabezpecenie-auta/keetec-bdvr-hd-ir Na youtube to ma dobre videa, ale neviem ci su skutocne z tej kamery.. Nema ale GPS, naopak Zirkon Blacbox ma GPS a stoji rovnako, ale z tej Zirkon som nevidel jedine video na youtube a ani nepisu ze ma HD videa. Takze asi najradsej by som mal to GS-600 / GS-1000 pozicane, kedze tolko € za kameru do auta az dat momentalne neplanujem, a ked kupim lacnejsiu, ci to bude stat za to.. Hlavne zaznam zvuku motora, lebo ked som videl aky zvuk nahraju tie lacne kamery okolo 60€ hned som ich zavrhol....
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa schyzoy »

Displej na GS1000 nie je vyklapaci, ale malinky na tele. A telo 1000-ky je take velke ako 600-ky, mozno o par milimetrov vacsie (displej, bateria).

Som z NR, Ty z KE, takze by si sa zastavil po ceste. Kamery ale nemam ja, ale kamos ktory je spolukonatel s.r.o. dovozcu DOD na Slovensko.

Opytam, mozno bude stacit ze poskytnes zaznam pre ich web ;)
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Posielam SS, diky...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"