ASUS

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
CyberSPY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa CyberSPY »

do kancelarie mozne byt ale ked kces pretaktovat a ASUS tak jedine deluxe verzie by som bral
AMD FX8370 // NOCTUA NH-D15 /// ASUS M5A97 R2.0 /// 2x 8 GB DDR3 2400MHz KINGSTON HyperX Beast /// ASUS Strix RX570 /// ASUS Xonar D2X /// SSD Samsung 860 EVO - 500GB /// NANOXIA Deep Silence 1 rev.B /// PSU Corsair HX620W /// Razer Lycosa mirror + Logitech MX518
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

Mam s nou skusenotsti kupval so ju dedkovi ma tam semprona a uplne v pohode 8) ale ziadne taktovanie. Saq na Word a exel mu to netreba :lol:
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

CyberSPY napísal:do kancelarie mozne byt ale ked kces pretaktovat a ASUS tak jedine deluxe verzie by som bral
Hlboko nesuhlasim, ja nemam deluxe verziu a pritom som moj P4 pretaktoval az az
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

No pozor ale asus pre intel robi dobre dosky, ale pre amd robi uplne shity, iba highendove modely su dobre.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

miseno napísal:No pozor ale asus pre intel robi dobre dosky, ale pre amd robi uplne shity, iba highendove modely su dobre.
Aha tak pardon potom moja chyba :red:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

zvlast to -X na konci by ma odradilo..to ani nie je asus ale nejaky iny vyrobca...je to proste shit[moj "asus" = foxconn :x ]
Používateľov profilový obrázok
zilabo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Po 23. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa zilabo »

Kup si ABIT, alebo DFI, to su dosky naOC, alebo aj niektor modely MSI K8 idu dobre pretaktovat
Odporucam ti precitat par recenzii na webe, tam sa dozviem viac :8O:
Abit AA8 3d eye | P4 630 | Samsung 2x512MB DDR2 533 | Seagate Barracuda 10 250GB + Maxtor DP9 200GB | Asus X600XT | Asus A-45GA
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Vsetky dosky s pomlckou X na konci su lacnace bez rozdielu. Je jedno aka je to znacka to X znamena minimum co sa len da. Teda aj biosy su vtom nafigu. Asus aj (drahe modely) na AMD robit nevie. Su problemove na ramky, nesedi im vsetko. Asus na OC radsej nie.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
misog
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 249
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Fi¾akovo, Kosice

Príspevok od používateľa misog »

jaffar napísal:zvlast to -X na konci by ma odradilo..to ani nie je asus ale nejaky iny vyrobca...je to proste shit[moj "asus" = foxconn :x ]
musim nesuhlasit Foxcon vyraba suciastky na dosky a vela vyrobcou ich pouziva tak sa nerozculuj
DELL LATITUDE E6400
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

robour napísal:Vsetky dosky s pomlckou X na konci su lacnace bez rozdielu. Je jedno aka je to znacka to X znamena minimum co sa len da. Teda aj biosy su vtom nafigu. Asus aj (drahe modely) na AMD robit nevie. Su problemove na ramky, nesedi im vsetko. Asus na OC radsej nie.
len tak btw.: som uz prezil neake tie problemy aj s asusmi na intel. nerozbehol komp, nerozpoznal ramky.... tiez low end.
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Neviem co mate proti kombinacie asus+amd, ja skladam pc uz par rokov (zivim sa tym) a najlesia a bezproblemova kombinacia je asus+amd, asus+intel, gigabyte+amd (dokonca som zatial nemal problem ani s ECS doskami), jedine problemi som mal v kombinacii msi+amd (ale iba 1x , ale preto ich hned nazatracujem). Kazdy vyrobca ma dobre a zle modeli. Napr. pri doskach asus som zatial nemal problemi s RAM, funguju tam Apacer, Twinmoss, AM1, v-data, a-data, pqi.... , narozdiel od msi , ktore su vyberave na pamate.
Konkretne s modelom ASUS K8V-X SE som uplne spokojny, naposledy som ho daval do zostavy pred 3 dnami.

PS: podla mna kazda doska ma svoje muchy a dokonala doska neexistuje. :)
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

pepe-flash napísal:PS: podla mna kazda doska ma svoje muchy a dokonala doska neexistuje. :)
:red: Asus P4P800E-Deluxe, nemam zleho slova na nu
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

pepe-flash napísal:Neviem co mate proti kombinacie asus+amd, ja skladam pc uz par rokov (zivim sa tym) a najlesia a bezproblemova kombinacia je asus+amd, asus+intel, gigabyte+amd (dokonca som zatial nemal problem ani s ECS doskami)
Je rozdiel zlozit PC- dat vsetko na default (ramky pre istotu 2T :wink: ) alebo to poriadne nataktovat. Tam by som to uz take ruzove stymi asusmi nevidel. Zrovna teraz tu mam jednu asusku ktorej moc "nechutia" kingstonky bezne CL3 ramky.
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

ludia !!! pokial viem, pytal sa vas konkretne na ten typ dosky, tak tu nerozoberajte to, co sa tu rozoberalo uz x-krat ... :roll:

Návrat na "Základné dosky"