Chladenie PC podľa teploty

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Tajmoti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Pi 06. Apr, 2012, 21:55

Chladenie PC podľa teploty

Príspevok od používateľa Tajmoti »

Mohol by som sa spýtať, či sa pomocou nejakého programu dá docieliť, že keby sa mi napríklad cpu zahreje na určitú teplotu, tak sa spusí jeho fan (popr. zvýši výkon), a keby sa tá teplota zas unormálnila, vypol by sa (alebo spomalil). Neviem, možno je to bežná funkcia niektorých zostáv, ale mojej zrovna nie. IW, keď sa pc spustí, otvorím speedfan, rýchlosti fanov sú na 25%, zvýšim napr na 70%, hučí jak šialené, reset PC a znova 25%. Spustím nejakú hru, hrám hodinu, dve, tri, teplota cpu 60-70C a fan furt len 25% :laugh: motherboard (zatiaľ) táto: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... ct=4321021
Me.
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Chladenie PC podľa teploty

Príspevok od používateľa insomniac »

áno dá sa to musíš si buď v softe nastaviť krivku pre RPM fanu pri danej teplote.
ale takáto funkcia by mala štandardná záležitosť dosky. volá sa to Smart Fan alebo Q-Fan už neviem.
treba to povoliť v biose a nastaviť vzťah medzi prietokom a teplotou.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Chladenie PC podľa teploty

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Osobne to tiez riesim Speedfanom a ako insomniac pise, treba si v nom nastavit krivku. Pisal som to aj tu: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 59#p890359
No tvoja doska musi podporovat speedfan, ale ked v nom vies ovladat fany, tak by mal :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Chladenie PC podľa teploty

Príspevok od používateľa newmi »

ja to riesim cez utilitku co bola pribalena na CD k doske. Tak je to naistejsie ze to bude fungovat. S hentym bazmekom speedfanovskym nemam zatial dobru skusenost. Ale ak na CD k doske nebol ziadny taky soft, tak holt treba vyskusat iny, napr ten speedfan.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Chladenie PC podľa teploty

Príspevok od používateľa insomniac »

skoč do biosu, pohľadaj si tam tú funkciu. na 100% tam bude a nemusíš inštalovať žiadne 3rd party softy
Tajmoti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Pi 06. Apr, 2012, 21:55

Re: Chladenie PC podľa teploty

Príspevok od používateľa Tajmoti »

bios poznám celý naspamäť, ani slova tam o tom!
dakujem insomniak a kyselinka, ten speedfan funguje :good: , konečne si nebudem piecť nohy pri hrách, alebo aj pri jednoduchom konvertovaní videa :)
Me.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"