Akú myš, podložku a klávesnicu?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa cobr4in »

Čus,

má zmysel vymeniť moju Logitech G500 a prejsť na Razer Mamba 2012 4G Elite? Zobral by som k nej asi aj nejakú adekvátnu podložku, tak prosím doporučte. Momentálne mám Razer Goliathus - neviem, či sa dá považovať za dobrú.
Moja súčasná myš mi nie celkom ergonomicky sedí, je trošku veľká a ťažká, tlačidlá na zmenu DPI sú trochu ďaleko. Výjde mi Mamba v tomto v ústrety? Či sa to nedá takto povedať?

Ďalšou v poradí je klávesnica. Mám už značne opotrebovanú Logitech G11 a preto chcem novú. Podmienkou je, aby bola multimediálna, takže chcem ovládanie hlasitosti Win a pod serepetičky.
Veľmi sa mi páči Razer Lycosa, avšak oproti mojej súčasnej mi to príde ako krok späť, navyše má nizkoprofilové klávesy, preto je zatiaľ najžhavejším kandidátom Logitech G19.

Napriek mojim tipom Vás chcem poprosiť o doporučenie.

Vďaka.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ak chces mensiu, tak Mamba nieje o moc mensia ... len o par milimetrov

G500 75,9 x 129,2 x 44 mm

Mamba 70 x 128 x 42,5 mm


Klavesnicu Razer BlackWidow ak ti neprekaza hladky zrkadlovy povrch ci trochu hlucnejsie klavesy je to good klavesnica
Alebo s este lepsim spracovanim Corsair Vengeance K90 (hlinikova skrupinka, vatcsina mechanicke klavesy a lejzrom vyrezavane popisky klaves. Podsvietenie prenika aj popod klavesy nie len cez vyrezane popisky. )

Podlozku mas good .. len ju vyper obcas.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa HellAngel »

jednoznacne ti radim ist do nejakeho shopu a zobrat mysku do ruky. odkusat si ktora ti sadne najviac + aby ti vyhovovali aj tlacitka. razer, logitech .. to su vsetko super potkany, a ked niekto nadava ze su zle, vacsinou je to z dovodu zleho vyberu typu. Mas ich dokonca robene aj priamo na hry.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
StoOka360
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Ne 01. Apr, 2012, 15:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa StoOka360 »

Presne tak,ako mal som razer deathadder tusim sa to volalo a som ju predal lebo bola mala a mam velke ruky,kupil som si logitech G 518 je to tusim a nikdy by som ju nevymenil,moze mat myska DPI,Super konektor atd ale ked ti nesadne do ruky a bude ta boliet zapastie je ti k nicomu pripadne budes lutovat.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa hulo92 »

vzdy sa radi, ze chod do obchodu a vyskusaj, chapem, ale ktory obchod s elektronikou mam tieto znackovu mysi v regaloch :D
Používateľov profilový obrázok
wOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2548
Dátum registrácie: Št 11. Mar, 2010, 21:55
Bydlisko: Nitra

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa wOne »

RGB
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa Brandoo »

hulo92 napísal:vzdy sa radi, ze chod do obchodu a vyskusaj, chapem, ale ktory obchod s elektronikou mam tieto znackovu mysi v regaloch :D
Zeby Progamingshop ? (sice nie v regaloch ale v sklade ich maju isto hojne porozbalovanych)

Ak pri dakej myske je napisane Posledny 1 ks!!! isto to bude jedna z nich
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2967
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

mam mambu a lycosu..chybu nespravis -.-
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ja som tu na fore "naslepo" kupil Razer Imperator 2012 4G a inu by som uz nechcel. Padla mi do ruky ako rit na serbel :)
Ale urcite najlepsie bude ak si nejaku vyskusas a potom sa rozhodnes, ako bolo aj vyssie spomenute. Podla mna je Mamba uz cenovy overkill.
Podlozku som zobral Razer Goliathus Extended XL Speed a tak isto dobra volba, myska na nej lieta jak besna :D
Klavesnicu mam Razer ARCTOSA a nehovorim, ze je zla, ale je dost hlucna pri pisani. Napr. ten nizky zdvih klaves mne osobne vyhovuje, velmi lahko sa da na to zvyknut a uz vobec by som ju neradil do kategorie hernych klavesnic. No chyba mi SK lokalizacia a ani nalepky sa na klavesy nedaju nalepit, nakolko to je cisto EN verzia :(
Keby som mal teraz kupovat a chcem rozhadzat prachy, tak zoberiem tebou spominanu G19 (ale v SK verzii), no cenou je uuuplne niekde inde. Zalezi, ci chces na periferie "rozhadzat" tolke €.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa Brandoo »

Tiez mozem potvrdit z vlastnej skusenosti ze Imperator 2012 je tvarovo a funkcne velmi dobra myska. Ona je tvarovo podobna Logitech myskam ... ako napr aj G500 ale nema lavu a pravu stranu rovnaku ako to maju Logitech mysky kde si nemas kde dat stvrty prst .. prstenik.

Ta myska ma aj opticky senzor aj laserovy. Opticky sluzi na kalibraciu mysky na danny povrch. Oproti predchodcovi ma tie bocne strany uz "pogumovane" (plast makky na dotyk) kdez to predchodca mal uplne hladke, mirror finish. A to sa velmi rychlo zaspinilo. Tato nova verzia sa takmer vobec nespini, hladkych povrchov u nej minimum (len tlacitka okrem laveho a praveho hlavneho.)
Vaha mysky je tak akurat ... no ked som presiel z Roccat Kone + s zavazim na Imperator, tak sa mi zdala lahka ako pierko, no zvyknes si pomerne rychlo.

Do Roccat mysiek by som ti velmi nedoporucil ist, radsej Razer.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3365
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa mohamed »

Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa hulo92 »

Brandoo napísal:
hulo92 napísal:vzdy sa radi, ze chod do obchodu a vyskusaj, chapem, ale ktory obchod s elektronikou mam tieto znackovu mysi v regaloch :D
Zeby Progamingshop ? (sice nie v regaloch ale v sklade ich maju isto hojne porozbalovanych)

Ak pri dakej myske je napisane Posledny 1 ks!!! isto to bude jedna z nich
no ano, lenze ak to nemas blizko ani jednej z ich pobociek?
27shadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 18:45

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa 27shadow »

hulo92 napísal:vzdy sa radi, ze chod do obchodu a vyskusaj, chapem, ale ktory obchod s elektronikou mam tieto znackovu mysi v regaloch :D

Brloh !
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa hulo92 »

a klavesnicu odporucam iba mechanicku, nie je nad ne. moju blackwidow mam tri mesiace a nemozem si vynachvalit. zbytocne tam budem mat milion makro, displejov a inych cacovin ked ich nevyuzijem... odporucam pozriet - http://www.elitekeyboards.com/
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akú myš, podložku a klávesnicu?

Príspevok od používateľa Brandoo »

Len po kupe mechanickej klavesnici som si uvedomil na akych shitoch klavesniciach som to hraval ...

U mechanickej klavesnici staci len mierne potlacit klaves a uz ma kontakt. Kdez to u klasickej membranovej musis klaves zatlacit az takmer nadoraz. No mechanicke su o dost hlucnejsie ... niektore ako pisaci stroj xD co maju taky ten "klik" zvuk xD
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Návrat na "Nákupná poradňa"