Stolicka do prace

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Stolicka do prace

Príspevok od používateľa Wizik »

Caute borci.

Mal by som taku otazocku. Pokial v praci sedim 8 hodin za PC, mam pravo aby mi zamestnavatel prispel/kupil stolicku podla mojich poziadaviek ? To co tu mame je na zaplakanie, niektoym to sedi, ale mna z toho neskutocne boli chrbat a chcem oriadnu stolicku.

Uvazujem medzi Spinalis Hacker alebo Sirius

Trosku sa bojim tej Spinalis, ze si nezvyknem na to, ze musim telo neustale drzat v rovnovahe, ze sa nemozem sem tam "vykvasit" kvoli pruzinovemu spodku.

Pokial by som dostal papier od lekara, mam pravo aby mi poistovna nieco preplatila ?

Diky za info.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa materik »

neviem sice kde pracujes, ale co sa tyka cien tak rubes dost vysoko... :-)
Ja sedim uz vyse roka na tomto a nemozem sa stazovat, nepotim sa, hlava sa da pohodlne opriet,
ma to hojdaci mechanizmus a hlavne je to lacnejsie. Cize vacsia sanca, ze ti to kupia.
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/40103100/
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa Wizik »

Na Markuse som sedel 2 dni dozadu. Je to fajn, ale 8 hodin by som na tom nevydrzal. Nehovorim, ze mi to ma zamestnavatel preplatit, to by som fakt chcel moc vela, ale ze ci mam narok na daky prispevok aspon, pripadne ci mi poistovna moze nieco preplatit ak by som mal papier od lekara.

Tie ceny su chore, na to ze je to "len" stolicka, ale radsej investujem peniaze ako keby som si mal do roka chrbat od.ebat.

Ale nebavme sa o stolickach, na to tu je nakupna poradna, mna skor zaujima to ci mam narok na daky prispevok aspon.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Wizo Wizo Wizo :facepalm:

Ja s teba odpadnem. :hysterical:

Nárok na stoličku či iné somariny zo zákona isto nemáš. Čo si nekúpiš sám to nemáš.
Ale tak skús si spýtať niekoho, kto sa stará o kancelárske vybavenie a cez toho by to možno šlo, ale osobne o tom dosť pochybujem, že by ti schválili stoličku za 600€.

U nás je problém aj lepšiu lampu objednať, takže moc by som nemal veľké oči, ani čo sa príspevku týka. Neskutočná byrokracia a potvrdzovačky sú s tým spojené, teda v našej firme. Možno u Vás je to iné.

Môj názor je, že si budeš musieť kreslo zaobstarať sám.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ak ti zaplatia stolicku za 60e tak budes rad.. nieto este 600..
zbehni do ikei, tam si posedaj na vsetky mozne druhy a sam sa rozhodni... najskor si zisti buget..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

preplacaju sa veci az ked si TZP :) aspon co som sa ja snazil vybavit ani na poondiete krslo pre vozickara niekedy nemaju narok ...

takze tak ja som si vybavoval prispevok na stravuj a birokracia trvala nieco okolo roka :facepalm:

najlepsie ked ti posudkova <> povie ze vy ste to vyliecily :hysterical: proste expertka chronicke choroby sa daju vyliecit :)

takze pochybujem
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa materik »

a k tej poistovni, ta by ti tiez mohla preplatit alebo prispiet len ak by si bral od jej zmluvneho partnera.
Cize mozno tak fit loptu...
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa Wizik »

Opat sa budem opakovat. Nikde nepisem, ze chcem aby mi zamestnavatel kupil stolicku za 750e. Chcem len vediet, ci mam narok na daky prispevok alebo nie. Ako to tu ale citam, tak mozem ist akurat tak do prdele a stolicku si kupim celu zo svojho.

OT : Teraz som sa vratil zo Spinalisu, ten model Hacker je celkom slusny na prvy pocit, poziciavaju zadarmo na 3-4 dni takze buduci tyzden to asi skusim zobrat do prace.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

skus a uvidis

mam doma spidera a som velmi spokojny :good:
...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa Toman »

ty vole wizo, to mas ale problemi....

- mne staci poriadne chlapske kozene skeslo s kovovym ramom: - unesie ma to, neosucha sa to, ked to zamrdas kavou/jogurtom/cokodadou ide to umit a hlavne nevrzga pri hojdani!
- vo vseobecnosti mam pocit ze 8 stovak za stolicku je vaginizmus... to by som musel byt gay aby som si taku kupil

T. :D :hysterical:

PS: vyrabam kozmodisky zo starych pneumatik za atraktivne ceny.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa Snake »

ja som už pokupoval vela <>n za vela penazi, ale 600e za stolicku je uz fakt trosicku na hlavu... nic v zlom wizo...





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ak uvazujes v cenach okolo 600e, tak vobec nema zmysel rozmyslat nad nejakymi SK produktami ako Spinalis. Pri 600e sa uz bavime o Herman Miller Mirra ci dokonca Aeron. To je highend stoliciek, pricom cenovo su podobne ako ta Spinalis (600-1000e podla "vybavy").

Osobne ale nevidim zmysel, uz aj pri mojej Markus som rozmyslal ze rubem vysoko :D .
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa Wizik »

Ja viem, je to dost penazi a tiez mi je luto tolko "vyhodit", ale chrbat mam len jeden. Ak mi to ma pomoct, tak tie peniaze rad do toho investujem. Idealne by bolo vyskusat si aj nieco od hermana alebo Aeronu, ale kto mi to zapozicia na par dni do prace ? Bez vyskusania to nekupim. Doteraz som mal v pazi, doma mam velke kozenne kreslo a staci mi to. Avsak v praci na kancelarskej stolicke nevydrzim sediet celu pracovnu dobu, je to peklo.

OT : Ten Markus bol super prvych par hodin, potom opat bolesti.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa Scorp »

a myslíš, že tá stolička nejak pomôže v tom, že si lenivá cicina a furt zevlíš pri pc? .)))
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Stolicka do prace

Príspevok od používateľa gammaray »

Wizo, zacni robit cviky na chrbticu a sportuj. Na bolesti chrbtice ti nepomoze absolutne ziadna stolicka ani za 100000000000000000000 €. Ked mas bolesti uz teraz tak tvoje chrbtove svaly su uz davno v prdeli. Cvic a budes ok. A ze ti zamestnavatel preplati stolicku alebo prispeje tak na to zabudni. Bud rad ze robis, ja som akurat dnes dostal vypoved :rolleyes:
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit

Návrat na "Debata o všetkom"