Epox8RDA3+ , rev. 3.x + RAM

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Maximilius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 06. Sep, 2004, 14:00

Epox8RDA3+ , rev. 3.x + RAM

Príspevok od používateľa Maximilius »

Neviem vyriesit problem s RAM. Mam 3x 512 MB RAM /Twinmos, 400 Mhz/ a procesor AMD Barton Box 2500 /333 Mhz/. Boxovany chladic som vymenil za Cooler-Ultra PCU31-VH /ako pripravu na OC/ Ked nastavim v Biose frekvenciu pre pamate 200 Mhz a procesor bezi na 333 Mhz tak mi pocitac "pada" alebo sa sam restartuje, a to hlavne pri zatazi - hranie hier. Neviem ako mam vyriesit to aby mi to bezalo synchronne a nie asynchronne, lebo tym padom nevyuzijem kapcitu pamati. Poradi mi niekto ako mam nastavit a hlavne kde? Vsetkym dakujem.
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa pjongy »

mozno chybna nejaka z pameti :cry:
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Používateľov profilový obrázok
Maximilius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 06. Sep, 2004, 14:00

pjongy: RAM su O.K.

Príspevok od používateľa Maximilius »

RAM su v poriadku, na doske co mal predtym mi bezali normalne. Ako som vymenil dosku tak az teraz su problemy.
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

ja som mal na epoxe 8RDA3+ rev 2,1 problem s twinmos pamatami, najprv isli fpoho ale po case zacali hlasit tu chzbu myslim ze C3 alebo niako, v manuali ze chyba RAM alebo cache ale proc aj pamat na inej doske slapali. Napr apacer tam sli fpoho. hold smola :? :? 8) 8O
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Maximilius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 06. Sep, 2004, 14:00

For Administrator: Normalny clovek

Príspevok od používateľa Maximilius »

Administrator okrem ineho napisal:
"A to uz nic nehovorim o tom, ze normalny clovek si neskombinuje dva 512MB moduly ako dual a k tomu treti modul - co to ma byt: jeden a pol dualu? "

Ja sa povazujem za normalneho cloveka a podla teba som mal jeden modul RAM hodit do kosa? Som v HW novacik a tak preto som napisal na tuto stranku aby mi niekto poradil a nie aby niekto posudzoval moj dusevny stav. Ked nevies normalne komunikovat s ludmi co nie su taki kingovia v HW tak si potom najdi inu zabavu. Inak to vysvetlenie co si napisal potom je jasne. To ma ako laika nenapadlo, ze je problem v tom. No ale vysvetli mi ako je mozne ze 3 moduly na 333 MHz pobezia /aj ked je to Dual Chanel/ a 3 moduly na 400 Mhz nepobezia. To sa mi totiz aj ako laikovi nezda. Ved doska podporuje 400 Mhz. Napis ked Ta to ovsem nebude otravovat.
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

jeden a pol

Príspevok od používateľa charonme »

podla vyrobcov dosky podporujuce tie dual pamete bezia v dual mode aj ked su tam 3 moduly. dva bezia v duale ako keby bol jeden a treti sa tvari ako druhy modul.

do coho mas zapichnute napajanie toho vetraku? ak do dosky tak skus zapichnut cez redukciu do zdroja.
Používateľov profilový obrázok
Maximilius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 06. Sep, 2004, 14:00

For:Administrator

Príspevok od používateľa Maximilius »

No dobre a ja som prekvapeny aky si ty chytrak. Dobre bud nastvany na takych ludi ako som ja co je uz asi 35! Uz som ti povedal ze ked nevies byt slusny tak si najdi inu zabavu a nepis svoje pocity do fora. Nechaj si ich pre seba. Ja som nevedel ze ty ked si sa uz narodil tak si bol super boss overclocker a HW odbornik. Ked mas nejaky komplex tak si ho chod liecit inde a nie tu. Hovorim ti ze Ja som ziadal o radu! Neziadal som o radu teba a uz vobec nie o tie tvoje duchaplne poznamky. Co sa tyka odbornej stranky tvojho prispevku, tak dakujem, to mi pomohlo.

Návrat na "Základné dosky"