Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
xorcos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 01. Aug, 2012, 21:48
Bydlisko: Bratislava

Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa xorcos »

Ahojte,

Potrebujem poradit s kupou noveho mp3 prehravaca. Doteraz som pouzival hlavne iPod nano 4g a sandisk san sa clip+ (druhy bol utopeny prackou :/), ale uz odchadza baterka a prestava mi vyhovovat aj itunes. Nejako mi uz "lezie na nervy" to koleckove ovladanie.

Preto by som chcel kupit nieco nove, ktore by som vyuzival hlavne na pocuvanie hudby pri cviceni/behu. Teda nieco co nema obrovsku obrazovku, netreba ani podpora fotiek a podpora prehravania videa.

Potreboval by som nieco s dobrou vydrzou, nerad by som siahol po ipode.

Vedeli by ste nieco poradit? Cenovy limit nemam, hladam nieco co mi bude co najviac vyhovovat.
Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa molnart »

pochybujem ze ti niekto poradi nieco lepsie ako dalsie sansa clip...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
xorcos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 01. Aug, 2012, 21:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa xorcos »

Teraz ako su v popredi smartfony, ktore vsetko dokazu, tak mp3 prehravace sa vo velkej miere vytratili. Jeden prehravac, ktory sa mi fakt pozdaval bol Cowon iAudio 7, ale asi sa uz ani nevyraba, kedze terajsi najnovsi model je Cowon iAudio 10. Sansa Clip Zip sa mi zda ako nedoriesena vec, malinkaty displej to radsej mohli dat klasiku 4riadkovy oled. Na Clipe mi najviac vadila miziva vydrz baterky. Ked som napr. cestoval dve hodiny a po 30 min prestala fungovat, tak to bola riadny hnev. Takze nieco s lepsou vydrzou. Pozeral som aj po sony, ten predstavil nove walkmany, ale vraj tam treba pouzivat proprietarny software, co ma vobec nelaka.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa Andre »

cowon kery chces ;)
ze nemas dat region EU vies..
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa Papek »

Ako su na tom dnes prehravace iriver? Ja som mal kedysi davno T10, bol to na tu dobu velmi slusny prehravac aj s odolnou konstrukciou a skobou, takze sa to dalo pripnut na oblecenie, alebo zavesit na snurku. Napajalo sa to tuzkovou baterkou, takze nebol najmensi na trhu, ale vydrz bola okolo 30 hodin prehravania.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa Andre »

Eckova rada ma zvuk menej detailny, basovejsi ale hlavne dynamickejsi ako sansa, fajn by to mohlo hrat napr s http://www.ebay.com/itm/S02-NEW-VSONIC- ... 929wt_1396 (maju o chlp menej basov), kvalita prevedenia prehravaca by mala byt lepsia ako sansa, na cowon ale nema v nicom
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
dzadka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 10:21
Bydlisko: Prešov

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa dzadka »

http://www.alza.sk/sony-walkman-nwz-w26 ... 258844.htm

A podla mna pri sporte neni dolezite az tak detajlnost zvukoveho prejavu.. nakolko budes silno funiet pri behani a mas okolo plno ruchov :)
CPU Athlon II X4 640+Freezer 7 PRO Rev. 2 MOTHERBOARD MSI 870A-G54 RAM Kingston 8,00 GB Dual-Channel DDR3@1333 GPU MSI R6850+AC Accelero Twin Turbo Pro SSD Intel 520 120GB HDD WD 500GB CASE Fractal Design Define Black Pearl PSU CORSAIR VX450, 450W LCD Samsung SM F2380 OS Windows 10 Phone Nexus 5
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa LordKJ »

no mne sa ten sony wallkman nepaci..
a urcite pri behu nieje az tak podstatny prejav ,ale skor kompaktnost krabicky ...
osobne si asi kupim clip zip , na beh.. ale v kazdom pripade budem sledovat temu
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa Andre »

na beh by som mal 2 podmienky
1. aby nehrali ako cez deku, tie sony urcite budu
2. dynamika aspon ako ma iriver, sansu by som nechcel
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa LordKJ »

no tak z tvojho prispevku som ja osobne nepochopil ani slovo :laugh:
no vidis , a niekto chce aby to bolo male , malo zavadzalo a malo pevne uchopenie .
xorcos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 01. Aug, 2012, 21:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa xorcos »

Dakujem za odpovede.
Priznam sa, ze iriver so meste niky nemal a ani ma velmi nelaka, kedze so cital referencie napr na e40, ze to je dobry player, dobry displej, ale ze zle idu tlacidla, tazko, tuho a software tiez nie je doladeny povedzme ako pri cowonoch alebo ipodoch.

Nechcem zíadne mp3 prehravace v sluchadlach, je to hovadina podla mna. Predsa ked cvicim, beham tak sa clovek aj poti. Teraz mam spunty e630 od creative ktore vyhovuju na behanie, ale ratam s tym, ze mozu hocikedy odist od toho potu. (Samozrejme ze phonak audeo nebudem pouzivat na beh :music: )

Ako jeden sansa clip+ sa vypral, potom nasledovalo susenie a na moje prekvapenie fungoval. Len problem bol potom ked som pripajal microsd kartu a dalsi problem bol, ze to bolo na max hlasitosti a nefungovalo tlacidlo volume down. Toto bol problem, takze aj tak vydrzal vela. Co ma stale hnevalo bolo, ze na pol ceste vypisalo battery low a bolo po pocuvani. Kedze nemam momentalne telefon so schopnym playerom a 3,5mm jackom tak som ten prehravac pouzival neustale a 15 hodin je malo. Trocha ma laka clip zip, kedze uz ej troska iny, displej atd ale 15 hodin ma vobec nelaka. Poviem pravdu, vobec by mi nevadilo keby bol clip B+ (ako clip battery +) ktory by bol troska vacsi, baterka by bola vacsia odstatok moze ostat. Ved ta vydrz 15 hodin je zabezpecovana baterkou o kapacite 270mAh ak sa nemylim. Otvaral som ho aj, len si nepamätam to cislo. keby tam dali nejaku 600-800mAh z nejakeho malickeho telefonu alebo nejako by to tam napasovali, tak by som bol nesmierne rad. Len na druhej strane videl som aj kvalitu volume tlacidiel ked som to otvoril a nebolo to nic moc ... takze sam neviem.

Rozmyslal som aj o nejakych sony walkmanoch, ale nejak mi to nejde na chut. Jednak nejaky proprietarny soft, jednak vydrz 32 hodin pri displeji vela neriesi, lebo to bude urcite ovela menej.

iAudio 7cka mala okolo 50-60 hodin, z toho ak je polka realna tak som vyhral. Lenze tento player sa uz nevyraba. iAudio 9 ma vydrz baterky len 29 hodin? iAudio 10 38h ? Ale ma 3" displej si myslim ze doslvoa az zbytocne. A uz aj vela stoji sa da povedat, nepotrebujem poroste prehravanie videa, taky velky displej. Stacila by mi taka baterka do clipu+ ,,,

Som z toho na nervy :furious: fakt neviem do coho mam ist, ale najblizsie mam asi k i9 len dufam ze nema nejaky sprosty proprietarny cabel.


// ale nasiel som toto:
http://store.sony.com/webapp/wcs/stores ... NWZE465BLK

nejaka novinka od sony za 109usd je cena dobra mozno ani nepotrebujem 16GB.

Pripadne http://www.mp3.sk/sony-walkman-nwzs754- ... 08074.html

Tak teraz fakt neviem .... :facepalm:

// edit: Sorry za dlhy prispevok, ale chcel som vyjadrit vsetky moznosti. Inak aky je rozdiel medzi tymi sony ved vyzeraju skoro rovnako? Co by ste preferovali Cowon i9 alebo prave spominane sony?
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa Andre »

vacsina sony ma ale mizerny zvuk, niektore (asi z drahsich) maju vraj dobry, a daktore modely vraj vyborny

cowon i9
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
xorcos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 01. Aug, 2012, 21:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte mp3 prehravac na beh a cvicenie

Príspevok od používateľa xorcos »

dik za tip. rozhodol som sa, ze do toho uzsieho vyberu na teraz dam tie dva sony prehravace + i9ku. Precitam si recenzie a uvidim, co sa mi bude najviac pozdavat. Teraz treba o playeroch zistit co najviac info. Inak teraz pozeram rockbox stranku a doslova mi bude luto ze ho nebudem mat, kludne by to mohli montoavt od zaciatku do prehravacov a bohuzial ani jeden player z tohto vyberu nema podporu rockboxu :( co uz ...

Návrat na "Nákupná poradňa"