Nový Notebook- Reštartovanie

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
RRmaster

Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa RRmaster »

Ahojte mám nový ASUS K55VM , mám ho doma týždeň , všetko išlo ok a tak , a dnes som tam dával nejaké aktualizácie a aktivácie , potom si vyžiadal reštartovať počítač kvôli uplatneniu nadstavení a odvtedy robí toto . Stále sa reštartuje už pri začiatku . Jediné čo sa mi ide dostať tak to do BIOSu.
Čo sa s tým dá robiť ? :) Velmi pekne ďakujem za každú odpoveď , potrebujem ho totiž do práce mám tam všetko.
Intel Core I5-3210M , RAM 6GB, NVIDIA GT 630M , HDD 750 GB , Windows 7 x64 Ultimate

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=qLr63g2-SCg&
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa HellAngel »

ultimate tam mas origo??? ratam ze nie, tak potom sa niet co cudovat. Ostavati len cez F9 recorvery instal
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ak tam nema Ultimate origo, ake Recovery Instal?? :)))Ak tam ma Ultimate, asi nebude mat nejake recovery na disku. Btw neorigo Windows ma co spolocne s restartom?
Proste sa pri update nainstalovala nejak blbo zaplata a Win sa uz nespusti. Je to sice 0,5% pripadov, ale stalo sa to aj mne, na origo licenciach. Ostava len uplny reinstall Windowsu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa HellAngel »

:rolleyes: pri instalovani W7U si nemusel odstranit recorvery particiu, takze ak ju ponechal moze kludne instalovat z nej.
Dovod preco za to moze neorigo je, ze to stiahol bohvie kde z netu a ten dotycny co vytvaral ten image tak ho mohol kludne zmrskat, pripadne tam nieco doplnit.
proste reinstal celeho win budto z recorvery (ak ju ponechal) alebo zozen origo DVD s tvojou verziou systemu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa felipe25 »

jasne, ale kto si odstrani vyrobcom dodany Windows, aby si tam dal nelegalny? :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa HellAngel »

robi sa to casto, uz len pri upgrade na 8gb ram, alebo ak potrebuje profesional veriu, kedze home nepodporuje napriklad domenove nastavenia.
Potom robi sa to casto koli tomu ze chces mat cisty win bez aplikacii od vyrobcu. To je snad najvacsie utrpenie po kupe notasu. Tiez prva vec co som spravil bol reinstal winu, ale ja som nainstaloval ofiko HOME, akurat bola bez app od asusu. ;)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ale mne on nepride tak, aby bol tak skuseny a potreboval domeny. Chapem ako to myslis, ale ked mu to resetuje book, skuseny user hodi DVD a robi reinstall :)
Btw, ja tiez kazdy book preinstalujem. Ale tak, ze original medium, ta ista verzia a pouzijem kluc na spodku. Ak by som mal kupit book s Win, a dat si tam Ultimate nelegalne, kupim si book bez OS. Kazdopadne, rozumiem co myslis tym co pises, ale z toho co pise on sudim, aky je asi user.
Neverim ze si reinstaloval Win - keby hej, tak ho potom restartovani reinstaluje opat. Btw, nelegal verzia s tym nic nema. Maximalne vypise ze pouziva sfalsovany win, no ten sa da pouzivat. Nesposobi to, ze to nepojde.
Ale mozno mas pravdu a niekto sa mu s tym hral, ale to predpokladam ze odfajcil aj recovery particiu. Btw, ja ju tiez davam het ked instalujem cisty OS. Akurat urobim zalohu original OS dodaneho pri kupe na DVD cez nejaky program, a potom sup odstranit vsetky particie a cista instalacia :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa HellAngel »

no tiez som bol expert ked som bol mlasi a hadzal si do PC najvyzsie verzie WINco boli. Chlapec sa proste uci. To ze ma ilegal mi pride z dovodu ze tam ma Ultimate. Ja sosobne som este nevidel notas s ultimate verziou WIN. A v pripade ze ma neofiko tak po stiahnuti a nainstalovani updatu mu to mohlo rupnut. Neviem aku metodu autentifikacie W7 pouziva, ale pochzbujem ze slice metodu. Ratam ze nahral nejake aktivovane WIN (ktore maju aj najcastejsie v sebe skodlivy kod). A instalovanie WIN dnes zvladne aj zakladny user
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa felipe25 »

Hm, presiel som vela verzii Winu, ziadne skodlive kody, ziadne padanie :)
Takto - restartovat sa kludne zacne cista instalacia legalneho softu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nový Notebook- Reštartovanie

Príspevok od používateľa HellAngel »

ok, nejdem tu uz pisat viacej o warez. Proste su verzie win neofiko ktore nie su naporiadku, hlavne sa jedna o predaktivovane. Toto zrovna nie je forum kde sa to moze rozoberat. Moj nazor je ze mal neofiko nakolko tam ma ultimate. Mozno je blazon co si to kupil k notasu, ale pochubujem. A ak sa jedna o warez nemame tu vpodsate co riesit.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Mobilné PC"