Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

To si velmiii pekne vybral gratulujeeem :) ak mozem,za aku cenu si ju kupil/zjednal?

Raz verim,ze si hypermotarda sp kupim :O
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Le_Frog napísal: So 16. Nov, 2019, 22:03 F850GS. Ze mega vianoce. Quicky, mam to presne tak isto s dochadzanim.
Odpocty, novembrove zlavy, koniec uctovneho roka a podobne. Hocijake bazary su uplne na smiech dnes na SVK.
Vyberal som od marca a teda z niektorych dealerov som dobre znechuteny. U jedneho v Yamahe pred tyzdnom, ze zlava 100€ a dovi nebavime sa.
No pekna masina :) dobry vyber. Sice som jazdil len 1200GS ale ta 850 bude asi lahsia a agilnejsia. Tak vela stastnych km :cool:

quicky. Tak ducati sa ti zachcelo :) No kym budes realne nieco take kupovat bude uz nieco ine :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5638
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Inak aky postup nakupu veci odporucate? Doslova od nuly, ked na jar idem iba autoskolu tak uz najlepsie s vlastnou prilbou, popripade aj zbytok vybavenia?
Nech si tie naklady rozdelim.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Famous »

Zbytok vybavenia je podla mna zbytocny luxus hned. Ak mas peniaze navyse, tak v pohode, mozes kupit hned. Ale co ja mam skusenosti, tak vlastna prilba a rukavice uplne stacia. Ja som chodil v dlhych rifliach, tenisky a nejaka softshell bunda. Hlavne bolo vtedy 30° a vacsinu casu po meste pod 50 km/h. To by som zhorel keby mam hodinu jazdit v komplet vybave. Akoze bezpecnost by bola inde, to je pravda. Ak si financie chces rozdelit, tak kludne vybavu neskor s moto kupit. Popripade poznam ludi co prvu sezonu po vodicaku jazdili len tak bez moto oblecenia a kupili ho az neskor. Ale to je uz celkom trochu riskantne, kedze zrovna po autoskole nemas skill a skor padnes.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Potom konkrétne čo je najlepšie pozerať? Kombinézu ? alebo lepšie nohavice a bunda? Nieje na leto kombinéza veľmi overkill čo sa týka teplôt? A napr potom niečo ľahšie aby človek nezhorel nieje zase zlé, keď trocha zafúka a poprší, a človeka to prefúkne ? nejaký sweetspot oblečenia? :D

A helmu do autoškoly si treba teda doniesť svoju ?
.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Famous »

Co som ja robil, tak vravel, ze prilbu by v pohode pozical. Ale tak radsej som chcel vlastnu, pochopitelne.

Oblecenie je nekonecna tema. Zalezi od typu motorky s oblecenim, na choppra kozenu kombinezu nechces. Kozena kombineza je sice odolnejsia, ale menej komfortu a mega teplo. Textil je zas menej odolny, ale nie je v tom tak teplo a je to komfortnejsie. Potom taka rada, na obleceni sa neoplati setrit, predsalen zivot ti to moze zachranit a to za tych par stoviek asi stoji. Taktiez nekupovat oblecenie cez internet, radsej behnut do nejakeho shopu, vyskusat, poradit sa. Ludia co predavaju aj jazdia a budu ti vediet kvalifikovane poradit. Popripade, ak budes mat stastie, tak aj ukazat, v com sa vysypali a ako ich to zachranilo.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

S tým oblečením mi to vraveli tak isto, že ísť niekde u nás do obchodu a oni Ťa oblečú :D

A čo sa týka prilieb, tak čo by si poradil? Ja už mám v podstate na 99% vybratú Scorpio Exo 2000 - to nie že som si googloval, ale na inom fore mi poradili.
.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Famous »

To je pekny kusok, urcite posluzi vynikajuco.
Len mozno do buducna detaily, na ktore teraz isto nemyslis. (ani ja som nemyslel, tak nemam)

Slnecna clona sa bude hodit, je to vraj fajnova vec, predsalen pchat si okuliare slnecne do prilby je risk v pripade, ze ides na chvilu cez tmavy les a podobne. Dlha jazda proti slnku bez slnecnej clony je zase na plac a musis mat divne vytocenu hlavu aby ti do oci nesvietilo a to je cele zle. Takto so slnecnou si len behom sekundy zmenis ci chces alebo nie.

Miesto pre intercom. Ak planujes v buducnosti jazdit s niekym a chces aj za jazdy sa s nim bavit tak intercom je povinnost, prave prilby s integrovanym miestom pre intercom su fajn vec. Ale toto uz je taka vyssia spekulacia, da sa to vyriesit aj nejakym handsfree dodatocnym.

Mna ale neber ako nejakeho profika, mam odjazdenych na moto 4 000km a stale jazdim opatrne jak dochodca.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

To to bola jedna z hlavných veci ktore som vyberal, a pozerám, že 2000 ju nemá, hm. Najprv som mal vybratú 1200 (ešte pred cca 2 mesiacmi, keď som sa rozhodoval, či sa ešte oplatí jazdiť a robiť vodičák alebo nie) a tá ju má ale už sa nedá zohnať.

Obrázok

No musím pozrieť iné modely.

edit : tak asi skončím u 1400.
.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Jednoduska napísal: Ne 17. Nov, 2019, 13:18 Inak aky postup nakupu veci odporucate? Doslova od nuly, ked na jar idem iba autoskolu tak uz najlepsie s vlastnou prilbou, popripade aj zbytok vybavenia?
Nech si tie naklady rozdelim.

Helmu urcite svoju a najskor odskusat a potom kupovat. Na obleceni sa neoplati setrit. Kombineza je zbytocna pokial nejdes chodit na okruh. Je neprakticka na bezne nosenie. Takze bunda a nohavice zvlast. Mam textil ale to je kvoli pocasiu tu v irsku. Na slovensku by som skor riesil kozu. Normalnejsie znacky su vacsinou z kravskej koze a su tazsie ako premiove znacky co su site vacsinou z klokanej koze ktora je o dost lahsia a pevnejsia.
Urcite na motorku nesadat v rifloch a ked tak jedine v kevlarovych. Mas rodinu a deti takze tak treba rozmyslat.
Leon napísal: Ne 17. Nov, 2019, 14:57 No musím pozrieť iné modely.

edit : tak asi skončím u 1400.
Mam exo 3000 a je to super prilba len na moj vkus trosku hlucnejsia pri vyssich rychlostiach. Scorpion ma super pomer cena, kvalita, vybava.
Na prilbe by som urcite pozeral aby mala slnecnu clonu a dofukovanie. To dofukovanie ocenis ak si ju chces nechat dlhsie, pokial chces menit prilby castejsie tak je to zbytocne.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5638
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Joj Chlapi, krasne tu vidiet ze cim mensia komunita, tym ochotnejsia :) Super!

co sa prilby tyka tiez si myslim, ze bude fajn si jednu kupit vlastnu do tej autoskoly. ku tomu rukavice a mozem sa ucit, zbytok asi ozaj necham az na kupu vlastnej moto.

Ja som sa uz napocuval o kombineze a vysokych topankach, kamos bol pol roka v kome a nerozchodil by to, keby nemal prave taketo kombo. Moj mladsi brat (spominany, co ma odklad bo jazdil bez vodicaku...) je na moj vkus tiez za kombinezu, ale to su obaja ludia co tlacia na pilu, ja verim v kludnejsi start jazdeckej kariery.
Mimochom brasko hovoril ze skusal kombinezu za 900 eur a nesadla mu, kupil za 250 nie koli cene ale ze sa v nej lepsie citil.

Takze asi tiez budem v tomto viac za pohodlie ako bezpecnost, tj kevlarova bunda a rifle, popripade si clovek vie dat korytnacku na chrbat ze?

Inak som si spomenul presne na pribeh ze mal typek nizke cizmy a pozulo mu komplet nohu, keby mal vysoke tak je "v pohode". Ale opat faktor toho ,ze sa chystam byt "kavickar" a chodit do mesta ked bude treba, nie na trat. uvidime, ved to je az na jar ale prilbickou sa potesit na vianoce, preco nie.

Dofukovanie je to, ze to ma niekde otvory co vies regulovat na vetranie v prilbe za jazdy?

Dikicko.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Kazda prilba sa pouzivanim opotrebuje a prestane tak dobre sediet na hlave. Dofukovanim si vies vypln dofuknut aby ti zase dobre drzala. Moja to ma mam ju druhy rok takze zatial som to nepotreboval pouzit. samozrejme ked jazdis castejsie tak sa rychlejsie opotrebuje a dofuknutim predlzis jej zivotnost. Prilbu mas na dlho a touto ficurkou este dlhsie. Samozrejme ked budes skusat tak to musi byt vypustene.

Kombineza uplna zbytocnost na normalne jazdenie. Na turistiku taktiez. Zastanes zhodis bundu, das kavicku navlecies a ides dalej. Pri kombineze mozne ale nepohodlne. Okrem toho ked kupis kombo od jednej znacky vies si nohavie aj bundu zapnut dokopy.

No u mna je minimum kevlar nohavice, kozena bunda, topanky podla druhu motorky a rukavice. Ja som isiel do textilu kvoli irskemu pocasiu ale na Sk by som textil neriesil. Ja mam kombo textilne nohavice + bunda, kozene rukavice a vysoke topanky.

Bundu fakt si kup normalnu kozenu. Koza aj lepsie kraja vzduch, je to lepsie ako kevlar alebo textil. Chranice uz ma v sebe. nemusis na seba davat dalsiu vec. Pri nohaviciach kevlar v pohode ale bundu skor nie.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5638
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Mne sa aj paci viac kozena bunda to mi aj pride fajn si vybrat.

Inak nerozumiem tomu s irskym pocasim, v com ti textil viac vyhovuje? cisto zo zvedavosti :) Dik
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

To aj ja som sa čudoval. Dažď, vietor a textil? :P
.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Pri textile dlhsie trva kym sa premoci a rychlejsie uschne :) Ked pridem domov cely premoceny tak koza by mi do rana neuschla :) by som musel mat dvoje veci :) Bundu z nohavicami prehodim cez stolicku a za par hodin suche. Ako planujem kupit aj kozenu bundu z nohavicami ale pri dvoch detoch stale treba nieco insie :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"