ASUS P5K-E - žiadny zdroj signálu pre monitor po OC

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Glitter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 19:58

ASUS P5K-E - žiadny zdroj signálu pre monitor po OC

Príspevok od používateľa Glitter »

Zdravím,

Po taktovaní Q6600 na tejto základnej doske musím vždy vytiahnuť baterku z dosky aby som sa dostal do default hodnôt výrobcu. Dôvod je ten, že aj nabehne WIN (počujem zvuk z reprákov), no monitor len bliká, akoby nemal signál z VGA. Po zresetovaní CMOS zase nabehne všetko ako má.

Hodnoty po OC, ktoré som nastavil podľa nábodu na nete, po prvom sputení to nabehne, akoáhle už z winu vypnem alebo reštartnem PC, už mi nenabehne monitor, no windowsy nabehnú ako som písal. Na začiatku neregistrujem žiadne pípanie grafiky, ani nič podobné.

[C1E Support] Disabled
[Prime95 - Round Of Checking under AdvOptions] Enabled
Ratio CMOS Setting] 9
[FSB Frequency] 380
[FSB STRAP to NB] 333mhz
[PCI-E Frequency] 101
[DRAM Frequency] DDR2 758
[DRAM Command Rate] 2T
[DRAM Timing Controls] was 5-5-5-23 now changed to 4-4-4-12
[CPU Voltage] 1.3750v
[DRAM Voltage] 2.10v
[CPU Voltage Dampener] Enabled
[North Bridge Voltage] 1.55v
[FSB Termination Voltage] 1.30v

Skúšal som aj klasické hodnoty s AUTO napätiami pre dosku, RAMky a CPU, dostanem sa na 3.2Ghz, no opäť mi po reštarte winu nenabehne monitor. Je tam nejaký háčik.

Nejaký rady, že čo s tým? Nestretli ste sa s tým niekto? Baterku som skúšal už aj z iného PC, nepomohlo. S pozdravom,

Glitter
Glitter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 19:58

Re: ASUS P5K-E - žiadny zdroj signálu pre monitor po OC

Príspevok od používateľa Glitter »

Dopíšem ešte zostavu lebo som mal podozrenie na zdroj, pochybujem.

PSU: Fortron BlackPower 550W
CPU: Q6600 2.4 Ghz
MB: Asus P5K-E
RAM: 2x2GB PC6400 800Mhz DDR2
GPU: Sapphire HD 7850
HDD: 3x SATA

Nech robím čokoľvek, vždy musím vybrať baterku, aby som po prvom vypnutí alebo reštartovaní po taktovaní nakopol signál pre grafiku, čím samozrejme stratím tie hodnoty po OC a som znova v defaulte. Inak je stable na cca 3,55 Ghz pri 1.4125V. Čítam, že je to nejaký známy problém, no neviem sa dopátrať k riešeniu.
Používateľov profilový obrázok
Dexx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ASUS P5K-E - žiadny zdroj signálu pre monitor po OC

Príspevok od používateľa Dexx »

mozno moc vysoke pretaktovanie, skus ho znizit na 3,3 alebo 3,4 GHz

tak sa mi to spravalo ked som skusal maximalne pretaktovat procesor, akurat ze som nemusel vyberat baterku, ked mi PC nenabehol (a monitor nezasvietil), stacil mi restart a vyhodilo hlasku v BIOSe, ze hodnoty boli zresetovane

IMO len chces proste prilis pretaktovat, 3,55 GHz je na ten procesor moc, to dosahovali myslim len tie najlepsie kusky
Glitter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 19:58

Re: ASUS P5K-E - žiadny zdroj signálu pre monitor po OC

Príspevok od používateľa Glitter »

Robí to pri akomkoľvek pretaktovaní, i keď ho dám len na 3,2 Ghz. Pustí ma do Windows, no nechcem aby mi počítač bežal nonstop kvoli tomu, že je taktovaný. Ako som písal, prvé spustenie po OC je OK, akékoľvek ďalšie potrebujem vyberať baterku aby svietil monitor. Systém a všetko beží, len nevidím obraz, a to je naprd. Buď tam niečo hafruje na PCI-slote, alebo neviem. Po vybratí baterky ide všetko OK, len procesor je znovu na 2.4 Ghz, a to nechcem.

Fixujem tam aj 101Mhz pre PCI-slot, nechal som aj auto napätia, furt nič. Niečo sa tam musí diať s ním.

Návrat na "Základné dosky"