Intel Next Generation : Conroe, Yonah & Merom

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Intel Next Generation : Conroe, Yonah & Merom

Príspevok od používateľa crux2005 »

"stary" thread, ktory zalozil sm_oOx^ o Conroe sa stal obetou vymazavania v sekcii : hardware vseobecne ...

- tak som sa rozhodol ,ze o nom zalozim new thread .
- tento thread je primarne urceny na diskusiu o tychto next gen. jadrach... (porovnaniach s konkurenciou,ktoru predstavuje AM2)

uvod:
- Ako vsetci dobre vieme , stara NetBurst technológia zanikne a Intel prejde na novu technológiu procesorov s nazvom : Intel Core .V novej technológii sa budu vyrabat procesori s jadrom Conroe.Na tomto mieste odkazem na ine zdroje :
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core


Obrázok

Conroe ma vystriedat v desktop segmente Pentium 4 , Pentium D a Pentium EE .
Predpokladany nastup procesorov s jadrom Conroe je 2. kvartal 2006.
Prehlad planovanych procesorov od Intelu :

Obrázok
(klikni pre zvacsenie)


velmi zaujimavy thread v zahranicnom fóre XS :
http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... hp?t=95021

Pocas tohtorocnej IDF sa urcitym vybranym zahranicnym redaktorom podarilo ziskat porovnavaci test medzi
AMD Athlonom FX-62 a Intel Conroe 2.66
vysledky tohto testu su tu :
http://www.hardwareluxx.de/story.php?id=3748
(aby som predisiel flamu , kazdy redaktor mal moznost si vybrat vlastne nastavenia , pod ktorym bezal test. Preto sa testy z inych stranok ,napr. : Anandtechu nemusia tomuto rovnat :wink: )

- dovolil som si odkopirovat prispevok od VictorWang-a , v ktorom porovnaval svojho Conroa s AMD Athlonom X2 4600 (AM2):

compare to my AM2 X2 4600+ with C51G rigs:
cpu @ 225*12=2700mhz (multiplier cannot be changed in the bios)
AMD's Stock cooler , vcore=1.32v~1.36v varies
ram @ 333mhz 5-5-5-5-15 1T 1GB*2 dualchannel
mobo = nv C51G
OS=xpsp2 with patch + nv 8.252 drivers


pi_1m=39.8sec(conroe 2.4G=21.25sec)
pcmark05 cputest=5510(conroe 2.4G=6101)
3dmark03 cputest=1073(conroe 2.4G=1413)
3Dmark05 cputest=5582(conroe 2.4G=8320)
scienmark2.0=1454(conroe 2.4G=1310)
pi_fast=46.03/58.44(conroe 2.4G=32.55/40.41)
sisoft alu=24220/11022
sisoft multi=51287/55489
sisoft mem=6919/6826
sisoft cache=7432


Na zaver uz len skonstatovanie :
Tesim ma ,ze sa konecne pohli "lady" a Intel spravil krok do spravneho smeru.Priaznivcov AMD to vsak moze do urcitej mieri mrziet , preco - to vidiet na poslednom porovnani ...

- Poprosim : NO FLAME :)
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

No tie vykony spickovych prcakov su sice pekne, ale co bude pre mainstream a lowend? A za aku cenu????????........ale AMD potom, ak nechce stratit svoju poziciu, tak bude musiet znizit cenu. To by mohlo byt pre nas iba dobre. Ved A64 3000+ stoji zhruba rovnako uz cele mesiace(vyse roka) :x

EDIT: ale ved toto je iba propagacna seria najlepsich kuskov, takze ziadne strachy ;)
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

mgo napísal: Ved A64 3000+ stoji zhruba rovnako uz cele mesiace(vyse roka) :x
Ak si si nevsimol, pred par tyzdnami isiel dole o vyse 1000 sk, momentalne stojie A64 3000+ pre s754 a s939 rovnako (rozdiel je 100 sk).
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

- A64 uz nebudu klesat (cenou) :wink:

- @mgo : cenu su velmi prijatelne ,co ma dost prekvapilo :wink:

Obrázok
- budu aj 1 jadrove procaky a tiez za zaujimave ceny

- to co ma Victor nie je top high end , ten bude po ~ 2.66ghz , zatial .Neskor ~ 3.33Ghz (EE ?? )
mgo napísal: ale ved toto je iba propagacna seria najlepsich kuskov, takze ziadne strachy
- najlepsie kusky ktore idu na 2.4Ghz :? ( vsak nikdo ich nemohol oc-nut , keby si potom hovoril najlepsie kusky- ok , ale takto = nie)
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

>>Warrax: no sak dobre, ok pred par tyzdnami mozno isli dolu o 1000, ale vyhrabal som odkialsi cennik z decembra 2004 a tam sa predavaju za 6000, co si myslim za 1rok je male zlacnenie.

>>crux2005: sak tam v tej tabulke su aj na frekvencii 1.8GHz, takze ten 2.4 nebude ziadny lowend...a ako vies, ze sa budu dat OC? Pravdepodobne ano, ale to nikdy vopred nevies naisto (vid pripad niektorych serii sempronov a athlonov)....a ano da sa predpokladt, ze ide o najlepsie kusky, ved kto by sa isiel 1.krat prezentovat nejakym priemernym shitom?;) Vzdy treba spravit super 1.dojem(co sa intelu nepochybne podarilo), ale ja ostavam nadalej podozrievavy :beee: ....pretoze 1.dojem moze klamat:)
Ak ale budu ozaj taka pecka, tak AMD bude musiet znizit ceny, pretoze 0.65AMD by podla mojich informacii mali prist asi az za pol roka po coroe, takze tenA3000+ este zrejme pojde dolu s cenov
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

kazdopadne ma intel riadneho K8 killera, ale to ma uz od dob Dothana, ze :wink:

Ak sa nestane zazrak AMD nema proti Conroe a spol. ziadnu odpoved, iba nizke ceny, AM2 so starymi jadrami to nezachrani.
zatial sa vsak ziadny Conroe nekona a treba pockat , aj ked pochybujem ze sa nieco dramaticky zmeni
z tohto pohladu je premna AM2 s DDR2 bez nejakych novych cpu divny krok :?


dalsi upgrade = intel ?
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
creax
Ban
Ban
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Namestovo city

Príspevok od používateľa creax »

som len zvedavy na tie ceny... inak mylim sa ked mam pocit ze ten conroe ma byt 4nadrovy?
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

4 jadrovy bude az Kentsfield (Q1 2007)
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

vracaju sa casy PIII, historia sa opakuje =P~

Amd-ckari, co vykrikovali Athlon rulezzz zalezu pod skrine a preckaju tam tuto nadchadzajucu, pre nich hrozostrasnu dobu, az kym nepride mesias, ktory amd vytiahne z dlhov, postavi 45nm tovaren a doda navrhy cpu do detailov skopirovane na inteloch vyrabanych pred rokom. AMD bude vyrabat kopie intelu az kym sa pri ich tovarni na Sibiri, kde boli lacne pozemky, neobjavi banda schopnych ludi, co pracovali na netburste a intel ich za fiasko vyhnal na Sibir. Navrhnu K10, zatial co Intel urobi dalsi krok spat v podobe pomalsej cache...

Nechal som sa uniest :red:
Len tak btw, AMD nikdy nevyrobilo nic prevratne na rozdiel od Intelu, po Conroe pride AMD Vista, tak ako prisli Athlony XP,jasan ze to naj pre win xp, ak nic take nepride, tak nepride uz nic a AMD pojde na kolena.... a vyvoj u Intelu do prd*l*
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

NESTRAS NAS!!! :)
Inak aj v casoch P3 boli AMD prcaky z hladiska pomeru cena/vykon na tom lepsie ako Intel. (moj strary dobry durex850 napr ;) ....a AMD uz vyraba skusobne 65nm procesory od minulej jary, takze treba nam len pockat, kym sa nedoladia posledne muchy...

EDIT: a este pokial viem tak AMD a Intel maju zmluvu o vzajomne volnom vyuzivani patentov, cize AMD moze kludne okopcit Intelacke riesenia - tak ako kedysi Intel HT :lol:
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

@Scorp: Intel fan ?
- vies dobre,ze AMD neodkopirovalo vsetko od Intelu :wink:

- ja nie som ani intel ani ati ani nvidia ani amd fan
kupujem to co mi da najlepsi vykon , respektine kvalitu :wink:
s pozdravom, crux.
BubakB
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa BubakB »

mgo napísal:sak tam v tej tabulke su aj na frekvencii 1.8GHz, takze ten 2.4 nebude ziadny lowend...a ako vies, ze sa budu dat OC? P
najmensi model bude E4200(1,6Ghz,800FSB)ma stat cca. 160-180 dolarov :wink:
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

BubakB napísal:najmensi model bude E4200(1,6Ghz,800FSB)ma stat cca. 160-180 dolarov :wink:
to je asi 6000sk + dph+dovoz+zisk1.sprostredkovatela+zisk2.sprostredkovatela+zisk x-teho sprostredkovatela+zisk predajcu = dajme tomu, ze 10-15litrov. No dakujem pekne za taky lowend :beee:

Mohli by porovnat aj kusy na nizsich frekvenciach. Ale kedze maju zatial ocividne len vyber z toho najlepsieho :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Scorp napísal:vracaju sa casy PIII, historia sa opakuje =P~

Amd-ckari, co vykrikovali Athlon rulezzz zalezu pod skrine a preckaju tam tuto nadchadzajucu, pre nich hrozostrasnu dobu, az kym nepride mesias, ktory amd vytiahne z dlhov, postavi 45nm tovaren a doda navrhy cpu do detailov skopirovane na inteloch vyrabanych pred rokom. AMD bude vyrabat kopie intelu az kym sa pri ich tovarni na Sibiri, kde boli lacne pozemky, neobjavi banda schopnych ludi, co pracovali na netburste a intel ich za fiasko vyhnal na Sibir. Navrhnu K10, zatial co Intel urobi dalsi krok spat v podobe pomalsej cache...

Nechal som sa uniest :red:
Len tak btw, AMD nikdy nevyrobilo nic prevratne na rozdiel od Intelu, po Conroe pride AMD Vista, tak ako prisli Athlony XP,jasan ze to naj pre win xp, ak nic take nepride, tak nepride uz nic a AMD pojde na kolena.... a vyvoj u Intelu do prd*l*
a CO TAKTO K8L 4JADRA a 65nm samozrejmost mam taky pocit ze tu zaleze pod postel Intel
BubakB
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa BubakB »

Jefry napísal:
a CO TAKTO K8L 4JADRA a 65nm samozrejmost mam taky pocit ze tu zaleze pod postel Intel
4 Jadra bude mat aj Intel,Q1 2007,65nm uz ma,K8L nepotrebuje,sak ma Merona :wink:
mgo napísal: to je asi 6000sk + dph+dovoz+zisk1.sprostredkovatela+zisk2.sprostredkovatela+zisk x-teho sprostredkovatela+zisk predajcu = dajme tomu, ze 10-15litrov. No dakujem pekne za taky lowend :beee:

Mohli by porovnat aj kusy na nizsich frekvenciach. Ale kedze maju zatial ocividne len vyber z toho najlepsieho :roll:
no ja to stavim na 6800-8000Sk :wink:

ked nie,tak to teda bude :E :E :x :x

Návrat na "Procesory"