Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Známy slovenský warez web známy pod názvom warlink dolinkoval !! Ak má niekto nejaké informácie čo sa s tým warez webom stalo, tak sem s nimi :) Som zvedavý ;)

Ak by ste chceli túto stránku navštíviť, tak už je neskoro, zároveň neodporúčam otvárať linky ktoré vám ponúkne samotný server. Eset mi hlásil útok červa a podobne. Je pravda, že som bol registrovaný na tomto fóre, ale len z dôvodu predaja v sekcii bazár. Zvyšok nepotvrdzujem a ani nepopieram.

Ešte by som chcel vysvetlenie od niekoho skúseného, ako môže takýto oficiálny web existovať. To sú štátne orgány a hw polícia na nich krátky ? Pretože nechápem tomu, ako môže niekto vyberať peniaze za sprostredkovanie nelegálneho softwaru, a ako je možné, že ten server bežal tak dlhú dobu. Nie sú na to nejaké zákony ? veď je to verejné sprostredkovanie nelegálneho softwaru, často krát aj za tisíce až státisíce €. Nechápem... :furious:



Chcem upozorniť administrátorov a moderátorov fóra, že sa tu nemá rozbiehať žiadna diskusia ohľadom warezu, preto prosím, zanechajte tému v pôvodnom stave. Pokial sa má jednať o nejakú cenzúru, tak nemám s tým problém.

V prípade, že táto téma porušuje akékoľvek pravidlá serveru pretaktovanie.sk, tak zmazať. :cry:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Vlko »

Inak nechapem potrebu tychto serverov v dobe ked pozname torrenty :?
Snad na domacu tvorbu, alebo nieco mimo mainstream inak fakt nevim ...
AMD Ryzen R9 7950X3D PBO, Noctua NH-D15S chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 6000MHz CL30 White RGB, Sapphire NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, NVMe SSD Samsung 990 PRO 1TB + Kingston A2000 1TB, SATA SSD Samsung 860 EVO 250GB + Team Group CX2 1TB, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

zaujimava tema,
jesus1992
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Ut 25. Aug, 2009, 10:38
Bydlisko: Bratislava, ruzinov

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa jesus1992 »

hlavne ide o to ze tie servery casto krat maju ochranu typu za kazdý obsah sú zodpovedný ludia ktorý ich tam dávajú a nie administrátori. večšinou majú niečo takéto:

"Upozornenie: Žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri. Autor stránky neberie žiadnu zodpovednost za príspevky odoslané uživatelmi. Nepoužívajte tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkolvek materiálov, ku ktorým nemáte legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednost. Autor stránky odmieta akúkolvek zodpovednost za prípadne porušovanie zákonov. Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.
V prípade, že ste narazili na nelegálny obsah prosím okamžite kontaktujte administrátora portálu."
Battletag: Expodan#2226
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Kknightley »

Bingo, jesus vám odpovedal na všetky otázky :)

A čo je na tom nepochopitelné že existujú takéto fóra ? NIe každí je ochotný sťahovať torrenty kde sa dopúšťaš kriminality už len tým že máš zapnutý upload a odosielaš dáta.
Naopak, pri share serveroch ti stačí download a kredity, stiahneš si čo potrebuješ pre vlastnú spotrebu a nemusíš nič uploadovať resp. odosielať žiadne pakety.
Tu je diametrálny rozdiel medzi porušovaní "pravidiel a legislatívy" ... každé fórum ma v pravidlách jasne zverejnený odstavec ktorý sa venuje práve tomu, že za obsah uvedený na fóre nie je zodpovedné vedenie fóra ...
ANONYM_a7

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

AJ my to tak máme napr. a nemáme tu žiaden warez. Je to bežná vec, fórum nemôže zodpovedať za to, čo sem dáky user zavlečie.
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

A presne o tom hovorím, že legislatíva a sw polícia je jednoducho na to krátka. Zaráža ma to, že za registráciu platíš a potom sťahuješ ako blbec. Ano, máte pravdu, oni vlastne nemajú na svojich serveroch žiaden nelegálny software, oni ho len SPROSTREDKUJÚ tretej strane ... a ešte na tom aj zarábajú, to je zarážajúce. Ja som sa pýtal, ako je to možné, a ako to môže niekto dovoliť keď je nad slnko jasné, že takýto web porušuje zákon. Všelijaké prešmyčky pred zákonom. Nieje nikto schopný v tom našom zasranom parlamente, navrhnúť nejakú novelu, aby sa takýmto veciam predišlo ? Teraz možno prejdem do témy politika, ale čo tí ľudia v tom parlamente robia :? Ako sorry, možno sa mýlim, možno nie. Keby som mal možnosť sedieť tam a niečo zmeniť, tak to spravím. To je jednoducho otras a odraz hnilosti tých ľudí... všetko by som to hnal hrdzavou sekerou.
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa LordKJ »

prosim ta, nie je absolutne ziadny problem premiestnit hosting viac na vychod ,a potom si moze slovenska policia piskat :-)
ANONYM_a7

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

trojan4x4 napísal: Ja som sa pýtal, ako je to možné, a ako to môže niekto dovoliť keď je nad slnko jasné, že takýto web porušuje zákon. Všelijaké prešmyčky pred zákonom. Nieje nikto schopný v tom našom zasranom parlamente, navrhnúť nejakú novelu, aby sa takýmto veciam predišlo ? Teraz možno prejdem do témy politika, ale čo tí ľudia v tom parlamente robia :? Ako sorry, možno sa mýlim, možno nie. Keby som mal možnosť sedieť tam a niečo zmeniť, tak to spravím. To je jednoducho otras a odraz hnilosti tých ľudí... všetko by som to hnal hrdzavou sekerou.
Pozri sa, je nad slnko jasné, že extrémne percento populácie SR fajčí trávu, prečo to polícia nerieši brutálne razantne a pod? pretože je to to isté ako v prípade stahovania nelegálneho SW bežné. Všetci to robia, všetci o tom vedia, nik to nerieši. Samozrejme občas sa musí spraviť nejaký záťah aby sa nepovedalo že polícia nič nerobí. Každopádne výsledok je taký, aký tu máme, všetci to robia, a nik to nerieši.
Takto funguje polícia a právo na slovensku. Zľudovelo to, tak to nik nerieši, to je všetko ;) V prípade žeby sa to riešilo razatne, by muselo byť uväznených extrémne veľa ľudí. IMO takmer 80%
By si si skúsil v nemecku naťahať dačo cez torrenty, kamarát si stiahol daký seriál, do týždňa mu prišlo vyrozumenie od právnickej firmy že má cvaknúť 800e za porušenie práv. Nakoniec to uhral na 400€ ako dohodu. Sledovať sa to dá, postihovať taktiež, ale kto to bude robiť keď to všetci používajú (warez)?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa mirjak »

ked to tak citam, tak potom "logicky" najvacsi pirat - war@zak je google
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa LordKJ »

Broslowski napísal:By si si skúsil v nemecku naťahať dačo cez torrenty, kamarát si stiahol daký seriál, do týždňa mu prišlo vyrozumenie od právnickej firmy že má cvaknúť 800e za porušenie práv. Nakoniec to uhral na 400€ ako dohodu. Sledovať sa to dá, postihovať taktiež, ale kto to bude robiť keď to všetci používajú (warez)?
aky torrent?, verejny?
ANONYM_a7

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Neviem aký torent :rolleyes:
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa LordKJ »

No, ale to je dost podstatne,ze aky.

anyways, ved Francuzi uz zacali odpajat od internetu ludi...
a pritom ich najvacsi webprovider OVH ma na svojich serveroch warezu az nepekne.
ANONYM_a7

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nemám to ako zistiť kontaktujeme sa striedmo, spýtam sa však ;) aký je medzi tým rozdiel btw? prečo je to tak podstatné? :?
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa lezgy »

mirjak napísal:ked to tak citam, tak potom "logicky" najvacsi pirat - war@zak je google
platit za softver je neeticke :D
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Debata o všetkom"