Analýza distribuovanych sieti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Mordinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 17. Mar, 2013, 13:41

Analýza distribuovanych sieti

Príspevok od používateľa Mordinko »

Ahojte

Chcel by som sa spýtať či by ste mohli pomôcť s touto témou. Mám zopár základných otázok. Hladal som to aj na nete ale je dosť chaotické niečo nájsť.

1) či existujú nejaké metodológie pre fázu analýzy pri vytváraní distribuovaných informačných systémov
2) aké metódy môžu byť použité na zozbieranie funkčných a nefunkčných požiadaviek na systému
3) čo všetko je potrebné pred vytváraním systému analyzovať, aby sa na základe toho mohlo pristúpiť k návrhu a ako sa k tomu pristupuje
4) čo môže byť výstupom z fázy analýzy

Úplne by mi stačil aj dáky link (okrem wiki).
Diky moc ak sa niekto ozve.
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: Analýza distribuovanych sieti

Príspevok od používateľa jank05 »

veci sa samozrejme dajú nájsť, ale väčšinou ide o akademické a vedecké články a podklady.
Prístup k nim je väčšinou za poplatok. - Pokiaľ ale pristupuješ z akademickej siete, tak je umožnený voľný prístup.


Ak už teda nejakú metodiku tak by som to skôr zobral ako zameranie na dané problémy a z toho vychádzať:

1, - Aký typ distribuovanej úlohy se jedná (decentralizované riadenie, master server + nodes,..)
2, požiadavky na dostupnosť výpočtových uzlov, - ako sa systém bude správať ak sa výpočotový uzlo odpojí (alebo pripojí nový do už bežiaceho procesu)
3, distribúcia daných výpočtových úloh (záleží od riadenia)
4, analýza topológie siete - (čisto lokálna sieť, alebo viacero prepojených lokálnych sietí, - osamotené uzly,...
5, HW danej distribujovane siete a výpočtových uzlov (určiť kde bude hrdlo, -sieť alebo počítač)
6 - typ výpočtovej úlohy z hľadiska výpočtových blokov - ide o náročný výpočet z málo úloh ktoré sa budú počítať dlho a následne sa zložia dokopy(vysoká záťaž uzlov), alebo tých úloh bude veľa a budú sa počítať krátko (vysoká záťaž siete (možné zahltenie siete))
7, požiadavka na daný systém distribuovania a riadenia, jeho správa a prispôsobiteľnosť (použitie nejakého OS na báze linuxu, príp. vytvorenie vlastného pre dané účely,...)


Samozrejme neber to ako dogmu, ale aspoň takto nejak vzdialene sa na to pozrel kamoš ktorý robil prácu výpočtového clustera pre lokálny grid.

http://pareto.uab.es/mcreel/PelicanHPC/ - toto je link na linuxovú distribúciu, ktorá dokáže vytvoriť lokálny výpočtový cluster

Snád ti to aspon nejako pomôže
Mordinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 17. Mar, 2013, 13:41

Re: Analýza distribuovanych sieti

Príspevok od používateľa Mordinko »

Máš pravdu dajú sa nájsť, ale najprv treba vedieť čo vlastne hľadať. S tým som mal a mám dosť problém.

Ďakujem za odpoveď, podla toho čo som zatiaľ pozeral na internete, tých 7 bodov čo si napísal by mali byť nefunkčné požiadavky na system a jeho distribuovanosť. ( také niečo som potreboval)

Podla toho čo som zistil, ku analýze distribuovaných systémov sa pristupuje rovnako akoby nebol distribuovaný.
Nakoľko pri fáze analýzy je najmä potrebné zozbierať všetky požiadavky na systém. Využíva to UML a z toho viac menej vychádzajú
metódy ako Rational unified proces alebo Select perspective. Potom sú tam nástroje USE CASE atd.
Trošku od veci som sa rozpísal, každopádne ti ďakujem.

Návrat na "Debata o všetkom"