Novy notebook

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
SKUMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 20. Aug, 2008, 16:22

Novy notebook

Príspevok od používateľa SKUMi »

Zdravim,

chcem si kupit notebook (lebo stary mi spadol na zem :D). Rozpocet mam nejakych 800eur - bez DPH (teoreticky aj do 1000 ale to mi pridu vyhodene peniaze). Medzi veci ktore by som chcel aby mal ten notebook patri relativne dobre chladenie (idealne nie moc hlucne), bol tak max 15", mal dobru grafiku - strihanie videa, obcas aj hry (mam externy monitor) atd... Nasiel som tento notebook http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y580- ... 402202.htm . Myslite, ze by mohol byt dobry ? alebo nejaky lepsi napad ? :) Dik za odpoved

A este ma napadlo, ze odpoved na styl kup si radsej desktop mi pls nepiste, lebo potrebujem notebook, kvoli tomu, ze kazdy tyzden som par dni na Slovensku a par dni v Cechach...
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Novy notebook

Príspevok od používateľa okrujko »

skor by som Y500 ak Ideapad, alebo Asus N56...recenzie najdes tu http://www.notebookcheck.net/
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy notebook

Príspevok od používateľa HellAngel »

ratak ze ked pozeras po takej cenovej realacii tak to chces na hranie. To lenovo y580 je super, ale jeho brzda je HDD. kusky s ssd zacinaju podstatne vyzsie. ten co si postol je bazarovy kusok, ktory by som asi nebral.
potom pomer, cena lepsie vychadza to co postol okrujko. y500 s ssd zozenies okolo 800e bez DPH. akurat nemaju 660gtx ale 650gt
ktore sa nejako brutalne nelisia vykonovo.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: Novy notebook

Príspevok od používateľa kajo873 »

Keď ho budeš často prenášať, tak by som sa poohliadol po tých tenších ľahších notebookoch, z hliníku.
Ja mám notas v popise, je tam GT555 čo je na úrovni terajších GT630. Zahrám si na tej grafike všetky hry a na slušných detajloch.
Keď som ho kupoval tiež som sa rozhodoval medzi týmto a Y570, ale tam ma odradil lesklý display, a tu je tiež lesklý na tom Y580.

A kupoval som si ho že aby zvládol všetko čo chcem ale myslím si že zbytočne taký veľký výkon na notebooku. Teraz by som už nešiel do takého výkonu a radšej by som si zaplatil za SSD, a tenšie ľahšie prevedenie, poprípade hliníkové telo, lebo nie je to žiadna výhra trepať také hovado, a ešte aj nabíjačka je ku nemu 120W ťažká :D.

TO je moja osobná skúsenosť.
ASUS N55SF- S1262u: CPU: Intel® Core™ i7 2670QM, CHIPSET: Intel® HM65 Express Chipset, RAM: 6GB DDR3 1333 MHz, DISPLEJ: 15.6" 16:9 Full HD (1920x1080), VGA: NVIDIA® GeForce® GT 555M 2GB DDR3 VRAM, HDD: 750GB 5400rpm
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy notebook

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak n55 bol velmi dobry notas za tie prachy. mam ho tiez, ale suhlasim s tebou ze dnes by som siel do uplne inych parametrov. Lahsi, dlhsia vydrz, spon i5 procesor a hlavne SSD, pretoze najvacsia brzda su tie HDD
ale ak to chce prevazne na hranie, tak radsej tu gt650 a casom ked nebude mat notas hlavne na hranie si kupi nieco kompaktnejsieho
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: Novy notebook

Príspevok od používateľa kajo873 »

Pravda no. Ja som s nim spokojný, ale je to v podstate ťažko prenosné zariadenie :D, a keď ho zaťažíš poraidne nejakou hrou, alebo ja programujem a robím výpočty a využívam všetkých 8 threadov na 100%, tak pekne prikúri a aj sa ozve. Vetrák fučí na pol metra :D.

A to hej ten disk je srašná brzda. Neuveritelne dokáže zabrzdiť celý notas. Rozmýšľam nad nejakým 250GB SSD a tento dám dopreč :laugh:

Určite by som si to poriadne rozmyslel či ti naozaj treba taký výkon. Grafický. Procesor by som určite hľadal core 7.

EDIT:
Myslel som napríklad niečo takéto:
http://www.alza.sk/dell-inspiron-15z-ul ... 374678.htm

Je tam síce len core i5 a má lesklý displej a nie full HD rozlíšenie, ale za takú cenu je to namakaný notebook a teraz by som šiel do neičoho takého. Je tam 32GB SSD - úplna paráda, pretože také SSD neuveriteľne zrýchli PC. A váži len 2,17 kg.

Návrat na "Nákupná poradňa"