Ako odstranit BOX chladic??

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Ako odstranit BOX chladic??

Príspevok od používateľa Blade6591 »

Zdravim...
Mam taky mensi problem s BOX chladicom,mam SocketA a neviem ho odstranit :!: Kto ma este sA tak please poradte!Chcem ho vymenit za AC Copper Lite,
Dikes
Milkino77

:-O

Príspevok od používateľa Milkino77 »

A co na tom presne nevies?
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

no,su na tom z pravej strany take haciky alebo ako by som to nazval,to sa este da,na druhej strane je daka uchytka alebo co? :? ,nechcem to nejak nasilu odje...,ked mas sA tak pls porad,a co s tou pastou???hm..?
Milkino77

Príspevok od používateľa Milkino77 »

No ja ho uz nemam,ale mal som ho,mala by sa ta spona zatlacit trosku dole,tak aby si uvolnil na nej to ocko a sponu povolil,no a pastu by bolo dobre dat nanovo:)Ak ju nemas,treba kupit
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

no dobre a s ktorj strany mam tu sponu zatlacit?s tej kde su dva haciky???K tomu chladicu je pasta,ako ju mam rozotriet?? :?
Milkino77

Príspevok od používateľa Milkino77 »

S jednej strany mas tusim dva haciky a z druhejlen jeden,tak ten,ked to das dolu,treba poriadne ocistit procesor a dat nan novu pastu,staci trosku,nejakou foliou ju rozotri,aby bola po celom povrchu procaka a az potom nasad novy chladic :D
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

no vyskusam to nejaky odkaz na stranku???? inak dikes
Milkino77

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Niet za co,poradil by som Ti blizsie,ale uz si to az tak dopodrobna nepamatam,ale viem ze je to podobne ako na terajsich AMD a kedze som na to prisiel uplne sam,tak hadam to nebude az taky problem :wink:
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

No na jednej strane je na tej spone taky vybezok na zapretie srobovakom. Tam daj plochy srobovak, stlac smerom ku doske a odtiahni opatrne od vybezkov na sockete. Treba davat bacha aby ti srobovak nesklzol a nevletel do dosky. Tie spony byvaju dost silne tak sa ti bude doska prehybat tak zas bacha nato aby si ju nezlomil, idealne je ju vybrat z case a robit to na stole a potom ked uz budes mat prax tak neni problem to zhadzovat aj v case. Foto bohuzial nemam. Vela stastia.
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

re

Príspevok od používateľa marekmikita »

na jednej strane mas zachyt a srubovak strc ho tam a zaltac ale davaj pozor aby si nedoskriabal dosku....ved ked uz mas novy chladic doma len si pozri na novom ako to funguje :D
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

No pani!
skusal som to!to tam inak pevne sedelo!doska sa tak prehybala skoro som ju odje°°!ale hlavne BOX chladic je konecne dolu!!Thanks za rady!! :D
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

doska sa tak prehybala skoro som ju odje°°!
Preto je dobre to robit s doskou vonku na rovnej podlozke.
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

Marek napísal:Tie spony byvaju dost silne tak sa ti bude doska prehybat tak zas bacha nato aby si ju nezlomil, idealne je ju vybrat z case a robit to na stole a potom ked uz budes mat prax tak neni problem to zhadzovat aj v case
ty wole,tak ja som sa s praxou uz narodil :D VZDY som to menil nahodene v PC.....inak este taky dodatok ja co som si kupil chladic tak nebola ku nemu pasta ale na pasive bola uz rozotreta,sice mi to pripominalo lepiacu pasku ale teplo to odvadzalo scool:
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Ja som sa to tiez odjakziva zhadzoval a nahadzoval nahodene v skrinke, ale raz som to mal vonku a to islo ovela lahsie a bezpecnejsie vzhladom na zlomenie dosky.
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

no ale dosku mas na distancnych stlpikoch...take specialne na DPS su take plastove,jedno zapichnes do skriky a druhy do dosky...potom ked ju prisrobujes tak sa uz nehybe...aspon mne :wink:

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"