Diskusia : Prehlad cien

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Diskusia : Prehlad cien

Príspevok od používateľa MaxMan »

V tomto threade debatujte o vsetkom, co sa tyka prehladu cien.

Uvitam tu navrhy na zlepsenia, nove kusy HW, ktore by ste uvitali v prehlade, ako aj pripomienky a nazory na prehlad. Uvitam vsetky navrhy na zlepsenie.

A prosim Vas, zdrzte sa poznamok na temu odkial mame tie ceny a ci by sa nedali poslat cenniky.

Dorazne upozornujem, ze na mnoziace sa otazky typu: su ceny v prehladoch s DPH ci bez, alebo odkial mate ceny, NEBUDEM ODPOVEDAT!

1. Ceny su velkoobchodne s DPH
2. Ceny berem zo Slovenskych VO, ktore si nezelaju byt menovane
3. Zdrzte sa hlupych otazok

Zasadne zmeny v prehlade cien:

2008
14. tyzden Vypadli DC zostavy - zostali len DC(2)
15. tyzden Pribudlo mnozstvo solid state diskov
17. tyzden Pridane ceny/GB u SSD
18. tyzden Pridane novinky v podobe DDR3 pamati
19. tyzden Pridane novinky v podobe trojjadrovych CPU Phenom X3
21. tyzden Pridane novinky v podobe SSD Imation
25. tyzden Pridane novinky z CPU AMD X2 4x50e, VGA ATI 4850, nVidia GTX260 a GTX280, mnozstvo DDR3 pamati. Pohlad na dianie za posledne 3 mesiace
28. tyzden Pridane mnozstvo novych komponentov vo vacsine kategorii
30. tyzden Pridane SSD značky Super Talent
32. tyzden Výpadok množstva komponentov - pozastavenie distribučných aktivít jedného z VO
33. tyzden Prehľad cien oslavuje a prináša Vám cenové spravodajstvo už 3 roky!
47. tyzden Pridané procesory a základná doska pre socket 1366

2009
3.tyzden Prvý prehľad cien v tomto roku a v novej mene EURO

2010
32.tyzden Získaný prístup k cenníkom ďalšieho VO
Pridané nové SSD - počet dosiahol 109 porovnávaných modelov!
33. tyzden Prehľad cien oslavuje 5 rokov!
Naposledy upravil/-a MaxMan v Po 23. Aug, 2010, 08:51, upravené celkom 19 krát.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Poprosil by som Vas o mensiu pomoc. Nakolko v 17 tyzdni klesli ceny CPU od INTELu, bolo by zaujimave pridat do prehladu aj Dual-Core zostavy. Uvital by som v tomto threade nejaky vyber zostav od AMD a INTELU podla Vasich predstav.

Mozete pridat aj nejake komponenty, ktore by ste radi videli v prehlade ale zatial tam niesu.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Novy velkosklad

Príspevok od používateľa MaxMan »

Po dlhsom case sa mi podarilo zohnat cenniky z dalsieho velkoskladu (v poradi uz piaty). Postupne budem pridavat dalsie komponenty, ktore este niesu v prehlade. Preto uvitam kazdy navrh.

Dufam, ze tu nebudem viest iba monolog ....
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

v ktorom shope sa predavaju veci za tie ceny co su tam napisane? ci je to daky priemer z cien vo viacerych shopoch?
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Novy velkosklad

Príspevok od používateľa RP »

MaxMan napísal:Po dlhsom case sa mi podarilo zohnat cenniky z dalsieho velkoskladu (v poradi uz piaty). Postupne budem pridavat dalsie komponenty, ktore este niesu v prehlade. Preto uvitam kazdy navrh.

Dufam, ze tu nebudem viest iba monolog ....
Nedal by sa spravit obrazok vyvoja kurzu dolara a cien niektorych hardverovych komponet aby sa dalo vidiet ci a ako navzajom koreluju ?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Novy velkosklad

Príspevok od používateľa MaxMan »

RP napísal:
MaxMan napísal:Po dlhsom case sa mi podarilo zohnat cenniky z dalsieho velkoskladu (v poradi uz piaty). Postupne budem pridavat dalsie komponenty, ktore este niesu v prehlade. Preto uvitam kazdy navrh.

Dufam, ze tu nebudem viest iba monolog ....
Nedal by sa spravit obrazok vyvoja kurzu dolara a cien niektorych hardverovych komponet aby sa dalo vidiet ci a ako navzajom koreluju ?
Graf nieje problem spravit. Je to aj dobry napad, porovnat vyvoj kurzu a ceny komponentov. V dalsom tyzdni to zaradim do prehladu.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

PROMETHEUS napísal:v ktorom shope sa predavaju veci za tie ceny co su tam napisane? ci je to daky priemer z cien vo viacerych shopoch?
Ceny su z 5 velkoskladov, ktore nebudem menovat. Kazdy komponent je z ineho shopu, cize ziadny priemer. Proste, ked komponent nemaju v jednom shope, tak ho hladam v dalsom. A ked ho najdem, zaradim ho do prehladu.

Tento prehlad nieje o tom, aby som nasiel kde maju co najlacnejsie komponenty, ale o vyvoji cien na trhu.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

@MaxMan: potesil by som sa (a verim,ze aj ini useri ) keby v prehladoch boli viacere Corsair pamate ... (hlavne DDR 2) :)
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

crux2005 napísal:@MaxMan: potesil by som sa (a verim,ze aj ini useri ) keby v prehladoch boli viacere Corsair pamate ... (hlavne DDR 2) :)
No problem :D Zalovim v cennikoch a ked nieco najdem, tak to pridam.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Takze cas zase pokrocil a ja by som potreboval nejake zostavy s Dual-Core CPU. Poradte mi niekto dake vykonovo podobne CPU od INTELu a AMD. Problem je, ze sa dnes dost tazko orientuje v ciselnych oznaceniac a uz neplati stare 3200+ u AMD je 3200 u INTELu.

Preto ak chcete mat dual-core zostavy v prehlade, dajte tip. Ja som nasiel nieco na nete: AMD X2 4800+ proti INTEL Pentium 840EE, lenze je problem zohnat tie pentia 840EE. Skuste nieco poradit.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

vedel by si pridat do prehladu medzi dosky na s 775 aj : Asus P5W DH DELUXE a INTEL D975XBXLKR Bad Axe ? :)

a este nejake Corsair DDR2 pamate - ako 2GB kit 800MHz CL4 , 675MHz CL3 ,atD ....
diky
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Obe zakladne dosky budu v dalsom prehlade. Na kit balenia pamati si budes musiet trochu pockat. Momentalne mam toho viac a nestiham to pridat do buduceho tyzdna. Ale planujem pridat viacere Dual Channel balenia.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tak a mame tu rocne vyrocie prehladu cien. Bol by som rad, keby ste napisali pripomienky na zlepsenie prehladu. Stale hladam zostavy AMD a INTEL postavene na dual core CPU. Od Intelu to ma byt Core 2 Duo a od AMD nieco porovnatelne cykonovo (X2). Davajte nejake navrhy. Clanky cita vela ludi, tak sa dufam najde aspon niekolko, co navrhnu nejake vylepsenie.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

NEchcem sa ti vrtat do tych prehladov ale podla coho vyberas komponenty do tych zostav :?:
CPU:Intel C2D 6300 CHLADIC:Scythe Ninja RAM:2x1GB OCZ 800MHZ PLATINUM DDR2 MB:MSI 965-Neo F ZVUK:Creative X-FI REPRO:Creative 5.1 HDD: 250gb SATA WD DVDROM:Teac Dv-58G GPU:Leadtek 8800GT 512DD3 ZDROJ:Fortron 400W Bluestorm MYS:Razer Copperhead (Tempest Blue)+Mantis speed
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Komponenty do zostav som vyberal kedysi davno, ked som vytvoril kategoriu "PC zostavy". Vtedy som vyberal podla vykonu. Dve vykonovo podobne zostavy od AMD a INTEL. Postupne vsak povypadavali napalovacka, grafika a naposledy dosky. Tie som vymenil za cenovo podobne kusy, aby sa cena prilis nezmenila ale aby sa zachoval aj vykon - pri grafikach sa to nedalo, ale obe zostavy maju rovnake grafiky.

Ak sa smiem spytat, nieco sa ti nezda na zostavach? Kludne napis pripomienku a uvidim co sa s tym da robit.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Debata o všetkom"