Nefunkčnosť/Funkčnosť zahraničného mobilu na SK sieťach

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Mythos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Ne 29. Aug, 2010, 15:01
Bydlisko: Levice

Nefunkčnosť/Funkčnosť zahraničného mobilu na SK sieťach

Príspevok od používateľa Mythos »

Chcem sa spýtať. Kedysi dávnejšie som čítal na nete (už neviem presne kde) že zahraničné mobily na slovenské siete nebudú fungovať.

Príklad: Jednoducho si objednáte fon z e-bay-u, vložíte SIM kartu, zapnete, a mobil pôjde ale volať sa nebude dať.

Je to naozaj tak ? Hlavne tých odolných (outdoorových) fonov je hodne anglických značiek ktoré majú super parametre a sú cenovo prijateľnejšie ako tunajšie.
Naposledy upravil/-a Mythos v St 25. Sep, 2013, 23:29, upravené celkom 1 krát.
Život je nekonečný rad príležitostí k učeniu a odkrývaniu jeho tajomstiev. Ani smrť nemôže tomu zabrániť, pretože so samotným životom tvorí jednotu.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Nefunkčnosť/Funkčšnosť zahraničného mobilu na SK sieťach

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, nic take ako nefunkcnost zahranicneho mobilu pri pouziti z ich pohladu v zahranici neexistuje.

Existuju ale nasledovne moznosti obmedzenia :
1) SIM lock - kartu ineho operatora nez toho originalneho tam nedas, resp. telefon ti ho nebude akceptovat. Toto je to, co robi stale este u nas napriklad Telelom. 112 pojde volat aj nadalej aj bez SIM karty.
2) chybajuca podpora pasiem pouzivanych nasim operatorom. Prakticky to znamena telefon zakupeny pre pouzitie v americkych ci azijskych GSM/3G/LTE sietach. V takomto pripade ti vzdy bez vynimky pojde volat a pojde ti 2G internet. Rozdiely medzi USA a EU su totiz iba v 3G a LTE pasmach. Vid http://en.wikipedia.org/wiki/UMTS_frequ ... MTS-FDD.29 .

Staci sa teda spytat, ci je ten anglicky telefon sim free, resp. ci nie je sim locked; a spytaj sa ci podporuje europske 3G frekvencne pasma.
Používateľov profilový obrázok
Mythos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Ne 29. Aug, 2010, 15:01
Bydlisko: Levice

Re: Nefunkčnosť/Funkčšnosť zahraničného mobilu na SK sieťach

Príspevok od používateľa Mythos »

Super ... Vďaka ! :good:

Do budúcnosti už budem vedieť.

Asi pred rokom som pozeral na nejaký outdoorový Samsung (Tuším ten Xcover niektorí) ale v SR ho nemali a nakoľko som nemal plné poznatky o tých sieťach tak som to nechal radšej tak.
Život je nekonečný rad príležitostí k učeniu a odkrývaniu jeho tajomstiev. Ani smrť nemôže tomu zabrániť, pretože so samotným životom tvorí jednotu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nefunkčnosť/Funkčšnosť zahraničného mobilu na SK sieťach

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mam fon kupeny v ALDI v madarsku.. je to nejaky telenor fon, ziadna znacka... vlozim sim telenor, fon ide.. vlozim akukolvek inu simku, slovensku, cesku, o2, or, telekom... fon vypise: Insert correct sim..ale fo, s usb nabkou, kreditom, micro sd kartou, usb kablom stal 7€...

Takze, ak to bude nieco ako Nokia, SE, Samsung, ist by to malo. Ak je to fon brandovany na operatora - teda ze ma este aj znacku operatora nemusi ist.. Bacha na fony z USA, ktore su len na ich siet, nemaju 900/1800Mhz siet...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Nefunkčnosť/Funkčšnosť zahraničného mobilu na SK sieťach

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vypise ti ze "Incorrent sim" lebo je SIM locked. Otazkou je vzdy, ci ho dokazes unlocknut, kedze operator ti ho zjavne neodblokuje.
Používateľov profilový obrázok
Mythos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Ne 29. Aug, 2010, 15:01
Bydlisko: Levice

Re: Nefunkčnosť/Funkčšnosť zahraničného mobilu na SK sieťach

Príspevok od používateľa Mythos »

No však práve ... tie hodne slušné fony sú práve aj z USA.

Pred pár dňami sa mi zaľúbil KYOCERA Torque - ale nakoľko sú to fony práve z USA tak si na ňom veru "nepochutím" osobne na Slovensku. Inak mám už hodných pár rokov SAMSUNG Star GT-S5230 a som mega spokojný - bol mi darovaný, ide z neho volať a posielať SMS a čo je pre mňa mimoriadne podstatné vydrží mi pri mojom používaní tak cca. 20 dní bez nabíjačky nie jak tie nové "hnoje" ! :furious: :-)
Život je nekonečný rad príležitostí k učeniu a odkrývaniu jeho tajomstiev. Ani smrť nemôže tomu zabrániť, pretože so samotným životom tvorí jednotu.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Nefunkčnosť/Funkčšnosť zahraničného mobilu na SK sieťach

Príspevok od používateľa newmi »

faugusztin napísal:. V takomto pripade ti vzdy bez vynimky pojde volat a pojde ti 2G internet. Rozdiely medzi USA a EU su totiz iba v 3G a LTE pasmach. Vid http://en.wikipedia.org/wiki/UMTS_frequ ... MTS-FDD.29 .
Su aj v GSM. Ten telefon by musel byt aspon tri band 850/900/1800. http://en.wikipedia.org/wiki/GSM_frequency_bands
;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"