ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

To uz je iba o tom co znamena 4-6 mesiacov. V kazdom pripade chapem ale kedze som uz vyse 10 rokov poistenec dovery tak je to asi jedno.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3331
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

no mesacne naklady krat 4 az 6 :)
aspon tak sa to doporucuje, vhodne pre pripad PN alebo zmeny prace
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5379
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pozeram ze uz aj tatrabanka ma replay na konci roka ako spotify :D

Obrázok

Este tak vediet ci to pocita s danou alebo bez.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 457
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Určite s daňou si myslím, spočíta to dokopy všetky platby si myslím, nemá to predsa ako zistiť akú daň si zaplatil...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Potreboval by som platiť kartou vydanou nemeckou bankou. Neviete, či je na to nejaký nástroj alebo proste potrebujem nemeckú banku? Ak sa nemýlim, tak N26 by mali byť Nemci, takže predpokladám, že to by sa kvalifikovalo ale chcel som sa opýtať, či nemáte náhodou vedomosť, či sú aj iné spôsoby.
Pre info, je to nakupovanie nejakých seriálov na Amazon Prime, teda nie keď si preplácaš ale doslova máš pri seriály možnosť kupovať jednotlivé série (s možnosťou sťahovať) a z USA to určite nenakúpim, lebo USA vydanú kartu nemám šancu mať, tak ostáva mi jedine nemecký Amazon - bohužiaľ napríklad s Revolut kartou mi to nedovolí nakúpiť - musím mať nemeckú adresu a kartu vydanú nemeckou bankou.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Tam bude rozhodovať BIN danej karty (prvých 6-8 čísiel) a je dosť možné (na 90%), že keď si ako Slovák objednáš kartu, tak budeš mať nie DE BIN. Pravdepodobne majú BIN pre SK, alebo pre SK + susedné € krajiny.

Revolut keď začínal, tak všetkým vydával karty čo mali UK BIN a časom to museli prevydať.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som mal raz problem s N26, ze platbu mi vedeli vratit iba na "sk" kartu. Tiez pri ruseni uctu v mBank mi nechceli poslat zostatok na N26 ucet, ktory zacinal DExx.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6768
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stefan222 »

pre deti je neaku ucet?resp co pouzivate. 7r
hry- ps5
doma-HP probook
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

má niekto UniCredit ? dá sa nejako "vybaviť" úrok na bežnom účte 4% ? tak ako to ponúkajú novým klientom ? Kvôli tomu, že všetko ponúkajú iba novým klientom zvažujem zmenu do Fia
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3331
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

Zožeň si ponuku z Fia a dones ju do Uni
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Sugyi »

tyler91 napísal: St 29. Mar, 2023, 15:16 má niekto UniCredit ? dá sa nejako "vybaviť" úrok na bežnom účte 4% ? tak ako to ponúkajú novým klientom ? Kvôli tomu, že všetko ponúkajú iba novým klientom zvažujem zmenu do Fia
Registrujes, ze to je len do 30.6.?

Inak vzhladom na pady bank je asi lepsie mat aspon 2 banky s rozdelenym kesom a mozno aj nejake drobne doma navyse v ponozke. Plus sa neodporuca mat uspory / investicie tam kde ma clovek hypoteku.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Unicredit dava 100€ (4x25€) za zalozenie uctu, aj toho zadarmo. Podmienka je aspon 400€ kredit na ucet. Podla neovereneho infa staci poslat z ineho uctu a pouzit spravny KS.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 457
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Škoda, že už mám účet :D lepšia ponuka ako keď som ja si zakladal kvôli kupónom na Alze, vtedy to bolo dokopy 60€.

Aj VUB teraz dáva 60€. https://www.vub.sk/ludia/ucty/vub-ucet.html

Prvých 30€ - za otvorenie účtu ONLINE a nasporenie min. 50 € na Sporiacom účte - ak tam zostanú až do ďalšieho mesiaca.
Druhých 30€ - za platby Visa kartou cez Apple Pay/Google Pay v sume min. 50 EUR

Rozmýšľam, či do toho ešte ísť, keďže aj vedenie účtu za založenie online je zdarma na 1 rok. Podmienky tiež nie sú zložité aj keď možno keby niekto vedel mám pár otázok:
- pri vklade na sporiaci účet ak tam nechám tie peniaze ten mesiac viem ich potom vybrať späť?
- je platobná karta dostupná virtuálna hneď po registrácii alebo musím čakať dokým príde fyzická aby som ju vedel pridať do ApplePay?
- či by zobralo aj tých 50€ aj napríklad cez GBIT Curve, keďže je otázne či by som stihol minúť do konca júna toľko :D

Je to, ale otázne či keby do toho teraz idem či stihnem do toho konca júna splniť tie podmienky, keďže ak by napríklad so musel čakať na kartu dokým príde poštou o to budem mať menej času.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4780
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa hulo92 »

je vobec mozne si spravit niekde ucet bez kyc s visa kartou?
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3331
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

Pokiaľ viem, tak každá banka v EÚ, vrátane online bánk, musí mať informácie o svojom klientovi, poväčšine musíš naskenovať minimálne občiansky

Návrat na "Debata o všetkom"