ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

Fio zvysilo sporiaci urok na 3%
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

ČSOB dáva za založenie účtu a splnenie podmienok až 150€.
Prvé dve podmienky sú:
- 50 EUR za preskúmanie služby eBločky v aplikácii ČSOB SmartBanking
- 50 EUR za platby kartou v hodnote minimálne 100 EUR
Tretia je za prenos účtu, čo ak nebudem rátať tak 100€ je aj tak slušné :D

Otázka znie, má niekto skúsenosť, či to môžem využiť aj keď som dávnejšie bol klientom ČSOB? Tiež som takto dávnejšie využil podobnú ponuku za založenie účtu a dostal 45€, neskôr asi po roku som účet si presunul a tým ho zrušil, čiže už nie som ich klientom. V podmienkach som sa dočítal, že podmienka je, že od začiatku trvania tejto akcie aby som nebol klientom, čo nie som, takže teoreticky mám nárok na využitie tejto akcie, či? :D
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa d3Xter »

ist do banky co dnes stale nema notifikacie a okamzite platby pre take drobne je nezmysel
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak využívať to práve nemám v pláne. Skôr by som len využil to pre tie "drobné" :D a potom ten účet zrušil :D

Za tých 10 min. registrácie a splnenie dvoch podmienok v priebehu pár dní, prečo nie :D
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

S 365bank to ide akosi dole vodou.

Prišiel dnes e-mail o aktualizácii poplatkov kde bolo napísané: "Aktualizácia sa tentokrát týka sadzobníka poplatkov. Neteší nás to, ale k zvýšeniu poplatkov musíme pristúpiť pre vysokú infláciu a rast cien našich vstupov, ktorým aj my ako banka čelíme."

Obrázok

Ten poplatok za vklad hotovosti za mňa je úplná blbosť. Jedine ak by mali vkladomaty ako iné banky, tak pochopím, spoplatnenie, ale ak ich nemajú tak nevidím jediný dôvod aby si pýtali peniaze za vklad na vlastný účet a ešte 2€.

Zvýšenie poplatku za menovú konverziu z 2% na 3% to je choré. Vzhľadom na to, že kedysi keď začínali až do asi minulého roku boli takéto platby v zahraničí v inej menej úplne bez poplatku a len konverzia tuším cez MasterCard. To je čistá nenažranosť.

Áno, je mi jasné, že na platby v zahraničí je lepšie a výhodnejšie využívať Revolut, Wise, Curve a iné kde je to zdarma, prípadne omnoho menej percent. Avšak mi nedáva zmysel potom akým smerom sa 365bank uberá keď začína mať poplatky a služby ako normálna banka. Jediné čo si stále držia je nulový poplatok za účet, ale to je tak všetko, ničím iným sa aktuálne nelíšia od iných bánk na Slovensku.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja sa v duchu smejem cez slzy. Už keď sa rozhodli ich 3,65% úrok zo syslenia zamknúť za ich totálne bezcenný platený účet, tak som s nimi písal a trošku som im povedal, čo si o nich myslím.

Toto? Táto banka je hnoj. Ešte aby o pár rokov nevyhlásili bankrot. :shit:


Mimochodom, láka vás to sporenie v Revolute?

https://www.revolut.com/en-SK/savings/

Jediné, čo mne neskutočne vadí je to, že automaticky nezdaňujú úrok - Fio alebo aj hore spomínaná diera by to zdaňovali. Predpokladám, že argumentom je "overhead" ale tak čo, teraz niekto sporí a čo, majú si podať daňové priznanie len pre pár eur na dani zo sporenia? :?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa lezgy »

tak po myslim 2r to asi revolut vzdal
osobne si myslim ze ide do krachu
sak zadarmo toto that sa neda
a to ze dookola spamovali najdií kamarata mi uz doslo aklo pyramida....

https://www.revolut.com/legal/Card-Transfer-Fees/
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

nerozumiem? ake 2r? preco vzdal?
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Memnon »

ten vklad, ked nemaju vkladomaty mi pride ako totalna kravina
tie poplatky sa mna osobne nedotykaju, inak by som zdrhol odtial
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa lezgy »

2r mi spamovali nech im hladam noveho azkaznika...
ked ide firma do krachu a chce to tajit povecsine ma rovnaky model spravania....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

loleqboleq napísal: Po 30. Okt, 2023, 22:52 Ja sa v duchu smejem cez slzy. Už keď sa rozhodli ich 3,65% úrok zo syslenia zamknúť za ich totálne bezcenný platený účet, tak som s nimi písal a trošku som im povedal, čo si o nich myslím.


Ale ked tam mas zaujimavu sumu, tak Ti ten poplatok za plateny ucet uroky lahko niekolkonasobne preskocia :)
3,65% Ti realne neda ziadna banka, nie na dlho a bez podmienok...

Ale ano, ten Ucet plus nema iny zmysel, okrem uroku 3,65%
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1954
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nedá? :D

3% FIO €
5.5% FIO CZK

3.68% Revolut €
4.85% Revolut $

4% Trade Republic
3.2% Finax Bystrý vklad (po odrátaní 0.5% poplatku)

A všade môžeš normálne nasypať peniaze, a nie zaokrúhlovať platby kartou po centoch.

Ešte niečo?
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

Beriem, ale: platilo to od februara? :)

Nie...
A ten rozdiel je velmi maly, aby sa oplatilo dat inam. Hlavne ked tam clovek ma x k€, ktore mu mesacne robia par desiatok € cisteho zisku.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

Memnon napísal: St 15. Nov, 2023, 16:24 ten vklad, ked nemaju vkladomaty mi pride ako totalna kravina
tie poplatky sa mna osobne nedotykaju, inak by som zdrhol odtial
ale ved to nie je vklad

card transfer je prevod penazi niekomu na kartu, tu je predchadzajuci cennik https://assets.revolut.com/legal/terms/ ... 220210.pdf

v zivot som to nepouzil

Nechapem znova panike
lezgy napísal: St 15. Nov, 2023, 20:50 2r mi spamovali nech im hladam noveho azkaznika...
ked ide firma do krachu a chce to tajit povecsine ma rovnaky model spravania....
sak a nech spamuju kolko chcu, spamuje ma aj 365 aj tatra, revolut je VC funded tak jasne, ze chcu znasobovat pocet zakaznikov

ale nechapem co to ma stym card transfer fee

btw revolut som zalozil v 2016tom, prave kvoli tym par euram co som dostal za registraciu :laugh:
felipe25 napísal: St 15. Nov, 2023, 23:09 Beriem, ale: platilo to od februara? :)

Nie...
A ten rozdiel je velmi maly, aby sa oplatilo dat inam. Hlavne ked tam clovek ma x k€, ktore mu mesacne robia par desiatok € cisteho zisku.
ktoreho februara?, do fio na 3% vies prist dnes, zalozit ucet a vlozit tam aj 100 tisic a prve eura dostanes o 2 tyzdne


alternativne napr. ten finax (kde to po roku bude aj oslobodene od dane), trade republic (broker) dava 4%, ked uz mas X tisic eur tak sa oplati aj https://www.jtbanka.sk/vklady/vkladove- ... ove-sadzby
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

felipe25 napísal: St 15. Nov, 2023, 21:40 Ale ked tam mas zaujimavu sumu, tak Ti ten poplatok za plateny ucet uroky lahko niekolkonasobne preskocia :)
3,65% Ti realne neda ziadna banka, nie na dlho a bez podmienok...
Ale ano, ten Ucet plus nema iny zmysel, okrem uroku 3,65%
Áno aj nie. Potrebuješ skoro 2500€, aby si úrokom splatil poplatok za účet. Ak si to potom porovnáme napríklad s Fio a ich aktuálnym 3% úrokom, tak napríklad, aby si mal rovnaký úrok, vo Fiu potrebuješ 8000€ ale v 365ťke až skoro 9000€, aby si mesačný výnos vyrovnal.

Ako je pravda, že 0,65% extra je stále 0,65% extra, avšak:
- Syslenie má diametrálne komplikovanejší systém vkladov
- majú gigantický poplatok za výber zo Syslenia (= výška úroku, ktorú by si za ten mesiac dostal...pri 9000€ v 365 by ťa prvý výber v mesiaci stál skoro 22€).
Ak sa to ale niekomu oplatí za tých 0,65% navyše, tak nech sa páči. Ak ale niekto veru platí denne niekoľkokrát kartou a dá si to na 10€ zaokrúhľovanie a trebárs to je rozdelené medzi dvoch ľudí, kde jeden platí plasťáčkou a druhý mobilom, tak prečo nie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Debata o všetkom"