ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ako som dávnejšie riešil to, že mi nejde ani na Revolut poslať okamžitú platbu je problém späť.

Nikomu neodporúčam SLSP ani omylom.

Normálne včera napríklad som ešte skúšal poslať peniaze na službu NEXO (kryptomeny atď.), a normálne mi zablokovalo posielanie hocijakých platieb a musel som volať na infolinku. Tam mi povedali, že dostáva sa k ním, že daný účet je podozrivý ohľadom investícií, atď. A jedine ako ja na Revolut viem poslať platbu jedine ako klasickú sepa do 24 hod.

A po opýtaní prečo nemôžem poslať okamžitú platbu mi povedali, že oni nič neblokujú to banka príjemcu. A to pekne klamali. Bez problémov z Revolut pošlem na daný účet okamžitú platbu.

Zároveň je dosť divné, že SLSP mi blokuje okamžité platby aj na Wise, čomu úprimne vôbec nerozumiem keď tam nič s investovaním nevidím ani nič také.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, ja mám tiež takú negatívnu skúsenosť, pokiaľ ide o "nabíjanie" Revolutu kartou v TB. Raz za čas to použijem (keď vyberám dlhy a nechce sa mi čakať na prevod :laugh: ) a každý jeden krát, či pri použití jednorázovej platobnej karty alebo pri použití plastovej karty, transakciu zablokuje a vyzýva na odblokovanie cez infolinku. Však načo, keď je to "podozrivé", tak pridať 3DS, no načo...nie, rovno zablokovať platbu a volať debilom do banky.

Momenty ako tieto mi pripomínajú, prečo som prešiel do Fio a už nikdy späť. Žiadne prečačkané služby, žiadne problémy a doteraz ma tá banka nijako nelimitovala a to 3% sporenie je ako čerešnička na torte. Ale však o tom sa už napísalo dosť... :red:

Edit: Dnes kukám a kukám nechápavo - Revolut reklama v telke. Dúfam, že to nie je predpoveď toho, že im zavoňali používatelia a nasledovať bude okresanie fičúr v účtoch zdarma. :(
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

nikdy sa mi to nestalo a nabijal som cez TB viac krat aj vacsie sumy
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Každá banka má svoje "muchy".

Ako aj keď je výber pestrý čo sa týka účtov zdarma, tak mne je to prd platné. Keďže je moja najhlavnejšia požiadavka aby podporovala daná banka okamžité platby (sepa instant), tak som dosť obmedzený len na 4 banky a to Tatra, SLSP, VUB, Raiffeisen. A tam je ten háčik, že vlastne všetky majú platené účty, alebo za splnenia všelijakých podmienok. Aj keď taký Raiffeisen ako pozerám má celkom slušné podmienky, v podstate treba aby na účet prišlo aspoň 400€ a zriadiť si jedno inkaso a účet je zdarma, čo je zaujímavé, keď porovnám, že Tatrabanka má omnoho zložitejšie podmienky a pritom Raiffeisen patrí pod nich :D

Našťastie v budúcnosti by mala tuším EÚ donútiť banky implementovať okamžité platby, tak bude väčší výber, ale to je v nedohľade. A záujem SK bánk je dosť sľabý ak sa jedná o dobrovoľnosť. Stačí mi príklad FIO, sľubujú ako dlho a stále nič.

Zatiaľ ale sa mi môj problém so SLSP podarilo vyriešiť. Založil som si už tretíkrát účet v Tatrabanke, a automaticky mi ešte dali zľavu na zadarmo účet do 26 aj keď už neštudujem, a to keď som bol dnes pre kartu v banke sa pýtali či študujem - povedal som, že nie, ale zľavu mi nechali :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak a konečne už prišlo na to, Fio spustila okamžité SEPA platby
https://www.fio.sk/bankove-sluzby/plato ... y-styk-eur

A to je banka zdarma a s 3% ne(termínovaným) sporením prakticky bez podmienok. Chýbajú už naozaj len jednorázové karty (pre tých, ktorí už nemajú Revolut). :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1953
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ešte keby aj fungovali, lebo zatiaľ sa tak nedeje
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

zevraj idu, ale cez IB a nie cez appku... ale naco potom posielaju emaily, ze to funguje? :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1953
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

Už to fixli, nevedeli prijímať okamžité platby z iných bánk.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

nefixli (alebo nie kazdemu).. poslane € z TB o 09:30, doteraz neprisli
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

teraz som vyskusal TB -> Fio a preslo to hned
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

Unicredit opäť plošne mení platobné karty Visa za MasterCard....prečo to robia ?
v 2020 menili plošne MasterCard za Visa 🤷‍♂️
Používateľov profilový obrázok
Thunderbolt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 340
Dátum registrácie: Št 02. Apr, 2009, 18:55
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Thunderbolt »

Tiež by ma zaujímalo, zase meniť karty jak one a menia sa zase aj nejaké poplatky
CPU: AMD Ryzen 9 5900X CPU Cooler: Scythe Fuma 2 MB: MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900XT 16GB RAM: Crucial Ballistix 4x32GB 3200 Mhz Cl 16 SDD1: Samsung 980 Pro 1TB SSD2: Samsung 980 Pro 2TB PSU: Corsair RMx 750 CASE: Fractal Design Meshify S2 Dark TG LCD1: LG 34GN850 LCD2: EIZO EV2450-BK OS: Windows 10 Pro 64-bit DAC/Amp: Schiit Hel
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ešte im nejako zblbol systém. Mne prišiel e-mail o tej zmene trikrát, najprv o 9:55, 9:59 ten istý a o 14:31 mi prišiel e-mail z názvom "Oprava", s tým, že uviedli zlé informácie o mojej karte, iné koncové číslo mala v predošlom maili, pekný bordel toto.

Mňa by tiež zaujímal dôvod. Síce som netušil, že už mali MasterCard karty, keďže som zakladal účet v čase kedy som dostal Visa kartu.

Žeby išlo o nejaký biznis s vydávateľom karty? Visa vs MasterCard? :D

Hlavne mi to príde dosť neekonomické, znova vydávať aj karty, ktoré sú platné. Čo sa mňa našťastie týkať nebude keďže akurát to vychádza tak, že aj tak by mi Visa karta končila teraz 9/2024. ale aj tak mi to nedáva význam, aj to ako popisujú, že to bude výhodnejšie a získame tým či čo, pritom nič nezískame naviac.

Možno by nebolo zlé, keď uvádzajú, že poskytujú virtuálne karty, že by bola možnosť mať len tú. Predsalen osobne by mi to stačilo, plus, že si ju viem pridať do ApplePay mi stačí. Fyzická karta mi je úprimne zbytočná. Ešte by ušetrili na výrobe plastu a posielaní poštou.

Len jedna vec toto všetko aj u iných bánk brzdí. Skoro žiadne bankomaty pokiaľ viem nepodporujú bezkontaktný výber z bankomatu, respektívne spôsob kedy priložím napríklad kartu čo mám v ApplePay v bankomate a následne vyberiem tak peniaze. Jedine viem, že to má 365bank na všetkých bankomatoch, a ČSOB na niektorých. SLSP či TatraBanka síce takúto funkciu bankomaty majú, ale nie je aktuálne funkčná. Je to celé nanič, čo som počul v Česku je toto bežné a má to snáď každý bankomat.

Síce pravda, SLSP a TB ponúkajú priamo cez ich bankovú aplikáciu výber peňazí, ale ak by som chcel v ich bankomate vybrať peniaze Revolutom či Curve, bez fyzickej karty to nie je možné, zároveň u SLSP bez karty nevložím ani peniaze na účet cez bankomat, to isté TB.
Používateľov profilový obrázok
Thunderbolt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 340
Dátum registrácie: Št 02. Apr, 2009, 18:55
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Thunderbolt »

Tiež mi prišiel email 3x :D Manželka prednedávnom dostala novú kartu a teraz zasa meniť :facepalm: Ja som u nich bol ešte za mastercard teraz visa a zase ideme na mastercard :facepalm:
CPU: AMD Ryzen 9 5900X CPU Cooler: Scythe Fuma 2 MB: MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900XT 16GB RAM: Crucial Ballistix 4x32GB 3200 Mhz Cl 16 SDD1: Samsung 980 Pro 1TB SSD2: Samsung 980 Pro 2TB PSU: Corsair RMx 750 CASE: Fractal Design Meshify S2 Dark TG LCD1: LG 34GN850 LCD2: EIZO EV2450-BK OS: Windows 10 Pro 64-bit DAC/Amp: Schiit Hel
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

Mne síce prišli 4 maily, ale správne, každý má totiž iné číslo karty
1x debetka a 3x kreditka

Návrat na "Debata o všetkom"