Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Mr.Devil napísal: St 13. Okt, 2021, 07:37 Co si myslite o tomto napade?...

Mam VW Scirocco 2.0Tsi, ročný nájazd do 5000km. 80% Mesto, 20% Mimo mesta ,jazdim aj v zime, vacsinou len do prace.... Na hory to auto nieje.

Malo by pre mna zmysel ist do celerocnych pneu? Samozrejme nieco lepšie.
Ja by som do toho išiel. TU máš recenziu na bežne predávané celoročky. Ja som si na základe toho vybral Michelin Crossclimate2.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa beardie »

nakoniec som zobral 245/45 R18 100V - Pirelli - WSZer3 * MOE RFT XL
rozdiel medzi runflat a non-runflat bol zanedbatelny

znamy ich mal na starsom bawe, ma ho i na G31 a je velmi spokojny

povodne som chcel Continental, ostatne podobne gumy boli cenovo +- podobne s rozdielom 5-10 euro hore ci dole, nakoniec vyhrali Pirelli
Naposledy upravil/-a beardie v St 13. Okt, 2021, 11:47, upravené celkom 1 krát.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci
Barum Bravuris 5HM 215/55 R17 94V
alebo
Matador MP 47 Hectorra 3 215/55 R17 98Y (produkt roku 2020-heureka)

karoq budem mat zrejme asi uz len rok/max dva cize asi uz len jedno leto/max polovicu druheho mi treba letne. dikicko.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

hektor3
.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

SKiLEX napísal: St 13. Okt, 2021, 07:41 Lepsie celorocne neexistuju, su len zle a menej zle
treba citat (nezavisle) recenzie.
c/r su cca 5% pod (dokonca v niektorych disciplinach aj nad) sezonnymi, podciarknem to - premiovymi gumami.
*to znamena vela fesakov sa raduje ze kupili 2 sady matador/barum/cinu a smeju sa, ako "lepsie" kupili voci celorockarom..
soryy ale toto nie je znacka a zahr testoch sa ani neobjavuju..
*guma starne furt, proste deriem ich cely rok, a prv nez stihnu stvrdnut dam zas nove-makke.
*cena- ci mam premium c/r alebo 2x sady lacniak, su to rovnake prachy. no brainer.
--v zime na parkoviskach sa to hemzi znamym matador vzorom..aj na drahych autach.. :D proste ludia neberu 2 premiove sady.
*skladovanie 2 sad a 2x rocne odrby na zavaziach a inych polozkach na fakture v pneuservise. najma ked kola su ok, ani zavazia nechybaju..
*nie raz som siel na hulvata, pohoda. proste to sa neda, ked 4*4 obluda vpredu sa plazi 60-okres/kopce.. :D
*3pmsf znamena ze presli special zimne testy. m+s neznamena vobec nic.
*jeden pripad kedy sezonne maju zmysel je - "orava shitstorm"/neogabane lyziarske stredisko. alena toto sa oplati vacsi kaliber- retaz..
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Mr.Devil napísal: St 13. Okt, 2021, 07:37 Co si myslite o tomto napade?...

Mam VW Scirocco 2.0Tsi, ročný nájazd do 5000km. 80% Mesto, 20% Mimo mesta ,jazdim aj v zime, vacsinou len do prace.... Na hory to auto nieje.

Malo by pre mna zmysel ist do celerocnych pneu? Samozrejme nieco lepšie.
Zalezi od stylu jazdy ale vzhladom na najazd to auto jazdi len v nevyhnutnom pripade, takze spokojne celorocky. Cakaj ale zhorsenie dynamiky oproti UPH premiovym gumam.

STEFAN urcite Madatorky, tak guma nie je tak zla ako sa hovori, len na sportovu jazdu su makke bocnice, takze ber XL aj tie su makke.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, rozumna hlava je dolezitejsia nez pneumatiky

ano, superdraha superkvalitna pneumatika moze zachranit na tie posledne dva metre a moze sa rovnat rozdiel medzi dokrcenym autom za desiatky tisic eur alebo uplne nepokrcenym

ano, 95% naroda nejazdi na najkvalitnejsich gumach
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

nechces zazit co dokazu stare gumy (vysoky ci nizky dezen) :laugh:
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Šiel som na 20 ročných bez esp po suchu/vode a dalo sa. :D

Na druhej strane to nebudem nikomu odporúčať.
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Lacne gumy netreba nechavat na aute dlho, to ozaj najneskor po 4 rokoch hodit do kosa, idealne po dvoch... Matadorky sa spravali fajn aj s vekom, a su fakt jedny z najlacnejsich preto im fandim. Cina v rovnakej cenovke je zivotu nebezpecna.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa jammal »

Tiez som bol odporca cinskych pneu ale mam landsaily z roku 2016 ktore som kupil spolu s autom a lepsie pneu som v tej cene nikdy nemal. Takze ja mam na buducu jar jasne co budem obuvat. Mal som aj hectory a okrem toho, ze po dvoch sezonach mohli ist do kosa ako mi zmizli pred ocami to nebol ziadny zazrak oproti cine. A 80% ludi co nadava na cinske pneu ich nikdy nemalo na aute a to je fakt 😀
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Zato 100% čínskych pneu ktoré niekto s ničím porovnal alebo niekde testoval tak skončili ako nebezpečné. :D

Dôležité čo najväčšie disky a čo najhoršie pneu, nech je svet v rovnováhe. 😂
.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tiez som nazoru, ze Matadorky dlho ani nevydrzia takze ich mat dlhsie sa ani neda. Znamy ich ma uz po 2 sezonach uplne v cudu… letne. Zimne s tymi su lepsie skusenosti, ale osobne by som si ich nekupil, kedze ked som videl ake su zimme Taurus, ktore uz tretiu sezonu idem obut a stale jak nove… ale zase take letne Taurus ma nelakaju, tie mi tak dobre nepridu.

Cele je to take, ja ani netusim co vyberat niekedy, hej mozem podla testov, ale zase aby som dá za gumu 100€+ to je uz moc. Staci mi ze pri mojom rozmere letnych pneu 225/45 R17 tam okolo 60€ stali Hankook ktore som aj kupil, uz to mi prislo vela za jednu pneu, ale som velmi spokojny, neviem ci by som nejako rozoznal rozdiel pri drahsich.

Najlepsi su aj tak niektori experti co jazdia na zimnych aj v lete :D
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa jammal »

stiv napísal: Št 14. Okt, 2021, 23:18 Zato 100% čínskych pneu ktoré niekto s ničím porovnal alebo niekde testoval tak skončili ako nebezpečné. :D

Dôležité čo najväčšie disky a čo najhoršie pneu, nech je svet v rovnováhe. 😂
Hej lebo test vzdy vyhra continentalka za 3x vacsiu cenu ako priemerna guma ktora ma o par bodov menej... Mna zaujima pomer cena vykon a ako sa bude spravat ta pneu na mojom aute a v mojom rozmere. To, ze niekto skusa random cinsku gumu v rozmere 195/65 r15 a skonci posledna, neznamena, ze ta ista pneu ale 18" s xl bocnicou bude rovnako plavat. Kazdy nech si robi ako uzna za vhodne ale zivot neni laboratorium a ked ma niekto na to aby kupoval gumu za 130€/ks a po troch rokoch ju vyhodil lebo tak pisali na internete odbornici tak preco nie.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5276
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ludia čo jazdia cinske pneu by si nevšimli ani keby mali defekt... Vacsinou to je clovek co za "rýchlu jazdu" povazuje ze siel 120 na okreske po rovinke, krizove brzdenie zazil naposledy 3r dozadu ked mu niekto v 50tke nedal prednosť, aj to na suchu a zakruty prechadza max polovicnou rychlostou toho co sa da realne prejst

Ano, vtedy sa cinska pneu moze spravat na neroznanie od normalnej alebo nebodaj od UHP ... Minimalne na suchu som tomu schopny uverit. Cinska ide vymyslim si na 60% svojich schopnosti, normalna by sla na 40% ale vo vysledku podavaju rovnaky výkon


Potom mas ludi ja ako co ich stve ze continental zvladne v rovnakej zakrute o 10-15kmh menej ako hankook a zabrzdi o 3m dalej... A ze hankook je zase horsi ako PS4 od michelinu

A o cinsku by si neopreli ani bicykel lebo vie ze s nimi sa to auto bude divne vlnit uz v 80tke miesto 120co je zvyknuty, a ze na zabrzdenie zo 100 potrebuje o 10m viac


Ale suhlasim s tym ze testy klamu
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"