Výmena Chladenia Toshiba Qosmio F50

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Výmena Chladenia Toshiba Qosmio F50

Príspevok od používateľa bmw_case »

Dobrý deň prajem páni :-)

Po veľmi dlhom čase (dva roky a viac) som sem znovu zavítal s prosbou o radu. V minulosti aj vďaka Vaším radám som si kúpil NTB Toshiba Qosmio F50 10M. Spokojnosť maximálna. Časy sa menia, dnes ten notebook používam len ako "domáci PC" pripojený k TV - internet, mail a to je asi tak všetko. Záruka už dávno nieje.

Časom na ňom začal byť ventilátor neuveriteľne hlučný, počítač sa začal prehrievať, vypínať atď, veď to všetci poznáte :)
Vzhľadom na nedostatok času som počítač zveril do rúk odborníkov a dal ho do http://www.servis-notebookov.sk/
Veľmi šikovný a ochotný chalani, ale napriek všetkému sa im nepodarilo zohnať náhradný diel. Tak sa rozhodli pôvodný ventilátor repasovať - bol síce síce stále hlučný, ale fungoval, teplota jadier aj GK klesla z priemerných cca 60°C na 42°C (Samozrejme vymena pást atd...)

Po oprave však ventilátor fungoval zhruba mesiac, teraz odišiel úplne. Počítač je momentálne v servise na reklamácii.
Je jasné že okrem výmeny ventilátora žiadna iná cesta nieje.

Problém:
doposiaľ sa mi nepodarilo náhradný diel nikde nájsť a z toshiby dostávam podobné odpovede:
Dobrý deň,

Na daný produkt bola zo strany výrobcu ukončená podpora, preto Vám nevieme požadovaný komponent dodať.Za pochopenie ďakujem.


s pozdravom / best regards
Ing. Daša Bindová
SWISS spol. s r.o.
Wolkrova 2, 85101 Bratislava
Čo by ste poradili ako Ďalej postupovať? Existujú nejaký OEM výrobcovia takých dielov? Neviete mi poradiť či daný ventilátor ja nahraditeľný niečím iným?

Ďakujem,
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2410
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Výmena Chladenia Toshiba Qosmio F50

Príspevok od používateľa hopkok »

Treba zistit oznacenie ventilatora a podla toho objednat. Kazdopadne ta odpoved Swissu pobavila, oni nevedia opravit poriadne notebook aj keby bol pol roka stary :-)

P.S: bez urazky, ale dobry servis to nema problem objednat, WEB maju ako profici a nevedia zohnat sprosty vetrak? (Aj ked by mal byt hned z USA alebo neviem kade)

Ak chces napis SS, ja ti zistim dostupnost a dodanie do SR. Da sa to poriesit od 30E vyssie, zalezi od toho ako rychlo to tu chces mat.

P.S: aj z odkazu vyssie by sa to malo dat objednat
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Re: Výmena Chladenia Toshiba Qosmio F50

Príspevok od používateľa bmw_case »

Ďakujem za odpoveď :)

Detailné označenie ventilátora zistím a áno Swiss na mňa nepôsobí dôveryhodne...
Poslal som Ti SS
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Výmena Chladenia Toshiba Qosmio F50

Príspevok od používateľa jararak »

aky model toshiby presne to je? ja som zatial nemal problem zohnat vetrone na ebayi, uz som kupoval asi do 6+ notasov
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Mobilné PC"