auto zosilovac

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
lukyno

auto zosilovac

Príspevok od používateľa lukyno »

kto ma niaku dobru schemu na auto zosilovac
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Chcel by si vela ... do auta nic nepostavis a keby si aj chcel vyjde ta to ovela drahsie ako keby si kupil origos hotovy zosik Sony alebo podobny...
KeDze chces staviat zosik, isto vies ze z 12V ktore ti da akumulator viac ako 40W nedostanes... Preto sa to hovadsky predrazuje, jedine zeby si pouzil niektory z integracov do auta, ktorysi da 70W - ma zabudovany nasobic napatia ... ak to nechces na subwoofer tak by ti to aj malo stacit
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

jj to je fakt,ale moc by som takym super auto hifi zosikom neveril.....radsej skus ten IO je to neaky TDA xxxx ....ale pocul som ze on da z 12V pri THD+N 1% tusim len 55W :blind: ale zas ak sa trochen vyznas mozes si spravit neaky menic,rozumies je strasne vela navodov na to,len zmenis trafo,nedas take co ti bude robit 220 ale napr. 2x40v a potom usmernis a das uz normal zosik :wink: aj tak sa da :D
Používateľov profilový obrázok
svist
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ut 19. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa svist »

Dopredu pisem , ze nie som zastanca home made zosikov do auta (na doma prosim).

Ak chces lacnejsie zosiky za dobre $ tak popozeraj BOA (je to kópia Mac Audia) , za tie prachy v poho si myslim. BOA 9090 (nie som si isty typom) ma namerane do 4 Ohmov nejakych cca 500 W rms vykonu (premosteny dvojkanal) za necelych 5000 SK . Su aj lacnejsie , toto som uviedol ako priklad.

SONY az vyssie (drane) rady :wink:

Tak a cakam na kritiku kutilov :)
Barton a nieèo k tomu.
ticho, ticho a ešte ticho
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

to svist:neidem ta kritizovat ani hovorit ze je to spravne pretoze v auto "hifi" znackach sa moc nevyznam....ale ak by fakt za necelych 5kaciek mal 500w,hm tak si nedokazem predstavit za kolko to zbuchaju v taiwane :o ....este cosi,vezmi si ze ma ten zosik 500w rms,cosi sa este strati do tepla,cize bude zrat z baterky cca 750w a 750:12 mas 62,5A cize 70Ah baterka ti pojde necelu hodinku :wink: :wink:
Používateľov profilový obrázok
svist
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ut 19. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa svist »

BoBo beriem tvoj nazor :wink: . Neboj, veD vieme, kolko je vyrobna cena takychto vyrobkom (China power). Ale do tej ceny treba zaratat aj ine naklady (sklad, obsluha, preprava.......).
Nevravim, ze home made veci su zle , keD sa clovek rozumie, tak vie postavit pekny aparat. Ale do auta uz radsej veci na to urcene. Predsa len v aute su trochu ine podmienky ako doma.

K tej vydrzi baterky: Nehras stale naplno (aj keD niektori manici z NR a spol. hej a to v aute nemaju len tych 500W :D ) a nehras sinus signal. Takze baterka aj volaco vydrzi.

Ospravedlnujem sa za trosku OT :red:
Barton a nieèo k tomu.
ticho, ticho a ešte ticho
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

na amplione pisal sinclair ako skusal 1300W zosik hulit z autobaterie :-D
Inak prave stamadial mam to ze pustat sa do vlastnej konstrukcie zosika do auta sa po financnej stranke vobec nevyplati, obzvlast nie pri vykonoch do 500W, ak uz ale chces nieco fakt tucne a fakt sa velmi dobre vyznas v elektrotechnike a keD mas este veeeela penazi a kontakty na nejake firmy ktore dokazu navinut akekolvek trafo tak si mozes spravit vlastny zosik - bude hrat dobre, nahlas a dlho ...
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

TomKocuR napísal:na amplione pisal sinclair ako skusal 1300W zosik hulit z autobaterie :-D
Inak prave stamadial mam to ze pustat sa do vlastnej konstrukcie zosika do auta sa po financnej stranke vobec nevyplati, obzvlast nie pri vykonoch do 500W, ak uz ale chces nieco fakt tucne a fakt sa velmi dobre vyznas v elektrotechnike a keD mas este veeeela penazi a kontakty na nejake firmy ktore dokazu navinut akekolvek trafo tak si mozes spravit vlastny zosik - bude hrat dobre, nahlas a dlho ...
nemas pls link na ten sinclairov pokus ? rad by som sa zasmial :D ono sinclair iny mechanik scool: scool: scool:
Používateľov profilový obrázok
janci11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 24. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa janci11 »

ak by ti stacil 2x55/70W tak si postav z TDA1562Q ten IO stoji nejakych 300SK plus ostatne suciastky a mestis sa do 1000Sk +/- tu je mala ukazka co je zac ten IO.


je to iba mono z vyhybkou na subwoofer http://www.chrudim2000.cz/tuning/audio/ ... valita.mpg


a tu je tych 2x70 http://www.chrudim2000.cz/tuning/audio/ ... lovac.html
CPU: AMD Ryzen R7 5800X CPU Cooler: Noctua NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) RAM: Corsair Vengeance LPX Black 32 GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 GPU: Sapphire PULSE RX6800XT 16GB SSD: Kingston KC3000 1TB + Adata XPG SX8200Pro 512GB + Crucial MX500 1TB PSU: Seasonic Focus Plus GOLD 750W Case: Fractal Design Define 7 Compact White TG

Návrat na "Zvuk a PC"