Rozbalenie EK VGA Supremacy

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Rozbalenie EK VGA Supremacy

Príspevok od používateľa Trubka »

Caute vsetci,
prisiel mi novy blok na grafiku a chcem sa podelit o par obrazkov (pardon za kvalitu, nie som zrucny fotograf).
Jedna sa o EK Supremacy VGA, teda univerzalny blok. Chladit bude geforce GTX 760, ale to nahodim az ked mi pride zbytok suciastok.

Blok prisiel dobre zabaleny v kartonovej krabicke. Samotny blok bol chraneny v plastovom vrecusku (prelepene EK plombou).

ObrázokObrázok

V druhom vrecusku prislo instalacne prislusenstvo a teplovodiva pasta EK.
Neviem preco, ale pribaleny imbusovy kluc nepasuje ku skrutkam ktore drzia blok pohromade (je vacsi). Zaujimavost su pribalene stitky quality check a nadbytocna jedna skrutka a podlozka (v EK asi vedia ako sa tieto veci rady stracaju).

ObrázokObrázok

Zakladna bloku bola chranena proti oderu papierovou samolepkou (na fotke uz som je nakrivo, pretoze som ju uz prelepoval) a je vylestena do zrkadloveho lesku.

ObrázokObrázok

Pri rozobrati bloku objavime ze v zakladni su vyfrezovane (tym si isty nie som, ale nenasiel som lepsie slovo, ked niekto pozna techniku ich vyroby tak prezradte) kanaliky pre co najvacsiu stycnu plochu s kvapalinou.

ObrázokObrázok

Do stredu TOPu bloku sa vklada ocelova tryska ktora ma vlastne tesnenie (O-kruzok) a ma 2 zuby aby zapadla do vyfrezovanej casti v acetale.

ObrázokObrázok

Dalsie zaujimavost je riesenie drazky hlavneho O-kruzku. Ta nie je priamo v acetalovom tope, ale je "vytvorena" pomocou instalacnej spony. Teda blok sa bez tejto spony neda zlozit, netesnil by. Nalavo bez tesnenia, napravo s tesnenim.

ObrázokObrázok

Cely blok posobi ze je kvalitne vyrobeny, jedina vada co som postrehol su plastove "fuzy" v G1/4" zavitoch. Nemam to odfotene, boli prilis jemne. Zrejme po par zaskrutkovaniach fittingov vypadnu, ale ajtak je tu moznost upchavania okruhu (najma pri pouziti takehoto typu bloku, teda s tryskou a jemnymi kanalikmy).
Zatial je to vsetko co mam, ked budem mat cas a vsetky komponenty tak pridam fotky aj s grafikou, pripadne spravim nejake teplotne testy - proti DirectCUII chladicu.
Dufam ze tieto fotky niekomu pomozu pri vybere a bol by som rad ak by ste aj Vy ostatni nafotili Vase bloky.

//edit: pridavam odkaz na galeriu, su tam obrazky vo vyssom rosliseni https://imageshack.com/a/k5wq/1
+ ako poznamenal Stenly, blok je VGA Supremacy, nie Supreme
Naposledy upravil/-a Trubka v Pi 07. Feb, 2014, 20:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Rozbalenie EK VGA Supreme

Príspevok od používateľa STENLY »

kámo, skoč k očnému ;)
lebo ak je na krabici supremacy, aj na linku na eshop a ty všade píšeš o supreme, niečo nebude v poriadku :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Rozbalenie EK VGA Supremacy

Príspevok od používateľa Trubka »

Pardon, pardon :D
Mne sa do pamati vryl ich starsi nazov Supreme, je to samozrejme supremacy.

Návrat na "Vodné chladenie"