Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
besnypes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2023, 11:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa besnypes »

to co pises sa ti moze stat ked zoberies tie najlacnejsie HP. Su na trhu poistovne u ktorych to casto funguje tak ako pises. Myslim ze je vseobecne zname ktore poistovne su problematicke a ktorym je lepsie sa vyhnut. NIekedy sa neoplati usetrcit par eur...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5379
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ked mas HP u normalnej poistovne, tak si to žobranie od poistovne kde ma vinnik PZP prevezmu na seba. Neriesis krycie listy, neriesis spoluucast a uz vobec ziadne zvysenie poistneho.

Naburaju ta, zavolas do poistovne kde mas HP nech ti poslu odtahovku a nech to odvezu do autorizaku. Z autorizaku ti nasledne len zavolaju ze uz to bol obhliadnut technik z tvojej HP a kedy asi bude hotove auto. Az to opravia tak si prides po auto, samozrejme hned lebo poriadna poistovna ma so servisom dohodnute zmluvy, takze nemusis cakat az to poistovna vyplati.


No a po tom vsetkom si HP vsetko vymoze od PZP vinnika, ale to uz nie je tvoj problem, ty sa uz len vozis na aute. A tak je to spravne, nech sa bije poistovna s poistovnou, 2 seberovne institucie.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
besnypes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2023, 11:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa besnypes »

presne ako pise @SKiLEX, takto to funguje u "u normalnej poistovne".
Moja skusenost s pred par rokov je ze ked som riesil poistnu udalost cez HP, tak som az vtedy zistil ze vlastne moja poistovna nemala ziadny autorizovany servis pre OPEL. Podrobne som si nastudoval vsetky podmienky poistenia ale nenapadlo ma aby som si pozrel zoznam zazmluvnenych servisov :-D
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1627
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

ja velmi dobre viem ako to funguje :D no samozrejme ze to hned nebude az kym nebudu mat u seba kryci list, nikto pricetny ti neda auto bez toho jedine ze to vezme na seba...a samozrejme ze poriadny servis ani necaka na obhliadku ale si ju spravia sam
xkrat som cakal na vydanie KL od allianzu (firemne auta) a auto uz stalo vyumyvane, taktiez o preplacani nahradneho auta allianzom pomlcim
netreba zatvarat oci pred tym ze mam top poistovnu a nic zle sa nemoze stat, poistovna neni tvoj kamarat a ani sa k tebe tak nebude spravat
besnypes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2023, 11:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa besnypes »

Vacsina autorizovanych servisov dnes ponuka nahradne vozidlo zdarma resp. za symbolicky poplatok, akurat niekedy je obmedzenie max. km na den, takze nie je problem s tym par dni fungovat, nikdy to nebude upkne idealne.
Skor by som nechcel riesit napriklad problem ktory mal jeden znamy , ked obhliadaci technik z poistovne chcel aby nepojazdne auto pristavil na urcene miesto obhliadky v presne urcenom case. Poistovna z nejakeho neznameho dovodu posudila ze auto je pojazdne a moze s nim prist na obhliadku :facepalm: Niekolko dni trvalo kym si dohodol obhliadku. A riesenie celej poistnej udalosti pokracovalo dalej podobnym stylom...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9998
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stiv »

Mno.. skus koncern s tymi autami :D

Dostanes za 40€ VW UP na den :D
.
besnypes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2023, 11:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa besnypes »

moja poistovna ma v mojom autoservise v baliku" Výhody pre Vás" pri poistnej udalosti nad 500€ nahradne auto zdarma
ale aj pri servise ktory trval viac ako 1den som dostal nahradne auto zdarma, golf alebo octavia, nikdy nie take mini auto.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6768
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stefan222 »

a prides do servisu a vypalkuju ta ze ziadne nahradne auto nemaju. dalsi servis v dalsom okresnom meste. je to o ludoch. zazil som pohode prelatenie u koop a dakto na koop nadava. alianz mi priski namysleni zmrdi a som si povedal ta vam svoje eura nedam,nasrat
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mirjak »

to je divne... ved to nemusi byt priamo ich vozidlo, mozu zobrat z pozicovne v dohodnutej sadzbe a poistovna im to zaplati v ramci opravy (ak uznala narok na nahradne vozidlo)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9998
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stiv »

A tiez je to od poistovne a servisu. Allianz ma tusim tyzden a limit na den je tak 60 eur co ti preplatia alebo ti rovno daju nejake ich auto (max kategoria Octavia). Kazdopadne tie papierovacky s preplatenim to je tak na jednu sekretarku na 2 dni.

V generali su zhodnejsi, minule mi dali auto na mesiac a ze si to vyriesia s poistovnou. :D
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1627
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

jj vezmu, poistovna uzna na 70% a zvysok zaplati poskodeny kym to nedoplati nedostane opravene auto, z poistky mas cca narok na o triedu nizsie ako to co ide na opravu, aj ked vezmes naajlacnejsie pride kratenie
ak to vezme poskodeny na fakturu z pozicovne, opat je na stole kratenie
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9998
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stiv »

O triedu nizsie a max octa/golf. Treba docitat. :D Ale lepsia nova octa jak s drotom do oka.
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1627
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

ja som mal onoho casu este max stredna trieda :D co je viac ako octa, samozrejme limit boli penaaaze
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4472
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa scream »

Dvihli vam tento rok poistky? Pzp ostala rovnaka ale havarijka, 50e hore bez nejakej poistnej udalosti.
:rolleyes:
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Hej, mam “moje auto” od Allianzu a z 580€ to islo na 640€.
Ked som ale pozeral ine poistovne, tak menej akurat Koop a nova poistka v Allianz by vysla viac. Tak som zaplatil.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"