Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2226
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mirjak »

zver... citaj detaily a zistis, ze napr. v pripade Kooperativy je tam poistne plnenie max. do 250eur a 10% spoluucast... za to mas dnes tak smerovku z vrakaca, pripadne jeden plastovy kryt pri kolese, ak trafis macku
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Pietro sk »

treba citat male pismena, je to niekedy na infarkt ..
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Jasné, myslel som si, že tam bude háčik a ja by som si to prečítal len skôr mi išlo o to, že si z uvedených troch poistovní má zmysel uprednosniť niektorú, ale ako pozeárm zjavne to bude jedno akú vyberiem. A to asi radšej pôjdem do Uniqa kde je aj odťah prípadne a ako pozerám aj pneumatiky síce len do 120€/PU a 2x ročne. Aj keď aj pri tomto mám pochybnosti ako to vôbec funguje keďže ako píšu to podmieňujú kúpou cez nejakú stránku nejlevvnejsipneu.cz formou kupónu.

Celkovo mi, ale príde, že tie PZP sú oničom a je asi aj vlastne jedno čo vyberiem keďže ako aj pozerám tak čo mi našlo najdrahšiu od Generali za 140€ tak oproti tej od Uniqa za 96€ tam nevidím rozdiel, ktorý by som pocítil.

Či má niečo zmysel riešiť pri PZP? Lebo ma napadá, že ak aj mi niekto spôsobí niečo na aute tak to ide aj tak z poistky auta toho druhého. Takže mi fakt vychádza, že znova ísť podľa najnižšej možnej ceny poistenia ako som išiel minule keďže fakt tie "pripoistenia" sú bieda :D
besnypes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2023, 11:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa besnypes »

PZP urcite co najlacnejsie a radsej si priplatit za kvalitne Havarijne poistenie. Ak zoberes obe v jednej poistovni tak vedia este znizit cenu.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> PZP urcite co najlacnejsie

no to teda vobec nie je take jednoduche aby sa to dalo zhrnut styrmi slovami, a uz absolutne urcite nie konkretne tymito styrmi ktore si ty pouzil.
Medzi PZP su strasidelne rozdiely. Tolko ze ani nemam naladu zacat tuto vymenuvat - citajte poistovacie podmienky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Jednoduska »

na PZP je vtipné že je pre teba dôležitejšie, aké PZP má vinný účastník nehodovej udalosti, nie ty.

teda ak si nepriplatíš zver/krúpy/okná a pod. , vtedy vieš zo svojho PZP ty čerpať.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

jj vies cerpat do par stoviek €, skor par desiatok a potom ostanu len oci pre plac
tie najlacnejsie PZP clovek zacne brat inak akonahle sa stane ucastnikom takej nehody kde vinnik ma to najlacnejsi 4x po zlave cez internet
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1954
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Miso122 »

zalezi u akej poistovne to mas priplatene. u "serioznych" poistovni su pripoistenia (zver, okna, zivly) do vysky par tisic.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10014
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stiv »

Mne ponukli zver do 200€, to by mi nevysla ani lakovacka jedneho dielu. :D
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Predstava ze niekomu spravim skodu, moja PZP mu to nepreplati(alebo nepreplati celu) a ja budem spokojne spat sa mi nezda uplne realna. Hlavne ked vezmem v uvahu ze:
1. Jedna sa o 4-5ciferne sumy
2. Pre priemerneho cloveka bude 4-5ciferna suma velky peniaz nad ktorym urcite len tak nemavne rukou
3. Dana osoba ktorej "dlzis"(tak si to bude on interpretovat) bude mat tvoje kontaktne udaje a adresu.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa werwest »

Tie pripoistenia ci skla ci zvery su tak drahe, ze sa to na stare auto neoplati a na nove je havarijko..
tiez treba bacha, kedze oni radi rozlisuju medzi zverou a zvieratom
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1574
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa lopo1 »

SKiLEX napísal: Po 30. Jan, 2023, 12:14 Predstava ze niekomu spravim skodu, moja PZP mu to nepreplati(alebo nepreplati celu) a ja budem spokojne spat sa mi nezda uplne realna....
Neexistuje aby sa z PZP nepreplatila skoda rozdiel je skor v rychlosti vybavenia a komunikacii .... Ono pruzer je to pru starsich autach kde aj maly tukanec moze skoncit totalnou skodou a vtedy je to problem ze poistovna vyplati skodu len do urcitej vysky a nasledne ponukne odpredat "vrak" ze clovek dostane len technicku hodnotu auta nie realne trhovu.
besnypes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2023, 11:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa besnypes »

PZP je primarne urcene na skody ktore sposobis niekomu druhemu. Vsetky tie pripoistenia k PZP su aj predrazene a vyska krytia tychto skod je iba minimalna.
Pre skody ktore ti vzniknu je dolezite mat kvalitne Havarijne poistenie vratane roznych pripoisteni. Ak ti aj niekto sposoby skodu nemusis sa spoliehat na jeho PZP, uplatnis si to z Havarijneho poistenia.
Jednina nevyhoda je ze Havarijne poistenie sa nie celkom oplati pri starsich autach.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10014
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stiv »

To nie je uplne pravda. V generali na 10r auto nizsej strednej (no proste do 20K) stala havarijka v decembri 238€. Takze obcas sa skor neoplati nemat havarijne.
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

besnypes napísal: Ak ti aj niekto sposoby skodu nemusis sa spoliehat na jeho PZP, uplatnis si to z Havarijneho poistenia.
niekto tu zije v riadnej ideologii, das to zo svojej HP nedajboze to vyplatis lebo sak nebudem cakat na kryci list lebo ja chcem jazdit a potom si to budes doslova zobrat cely rok od poistovne kde ma vinnik PZP no a potom mozes cakat zvysene HP lebo sak si mal udalost...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"