Pokuty, pokuty, pokutky :D

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
riXo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 340
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 18:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa riXo »

Ak to bolo dnes tak kup najlacnejsiu a mas klud.
10-dňová diaľničná známka

Platnosť elektronickej diaľničnej známky je 10 dní vrátane určeného dňa, kedy bola e-známka zakúpená.
12 €
https://ndsas.sk/spoplatnenie/elektroni ... cna-znamka
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa lopo1 »

Inak su celkom spoteny ma firmu tusim prišla do 2 tyzdnov ked omylom zadali zlu ecv....
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

jop toto som cital ako fix, je to samozrejme lacnejsie ako platit do 15dni 150e a zlacnia na 100e
chystam sa to spravit, ale tak este snorim ze ci ma niekto skusenost, ze by na-ho-dou.
ale ak chcem kludnejsie spat, tak jasne, 12e fit
Spoiler: ukázať
::: ...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa lopo1 »

Nahodou sa iba moze stat ze by ta chytila nahodna kontrola priamo na dialnici inak plati ta polnoc
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5837
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa wingo »

mp3turbo napísal: St 17. Jan, 2024, 00:39 .

40 evra, strcil som ritku do parkovacieho boxu pre invalidov. 20:45, Achpark Bublina direkt pri Tesla superčárdžeroch.
Nikde samozrejme nikoho ale ten zasrany vylizanec z Achparku co mal sluzbu musel volat "meskáčov". Holt obcianska povinnost je obcianska povinnost !

Strcil ritku znamena konkretne ze som zacuval vozom tak, ze som nebol cely v boxe. No nechcel som zavadzat tym Tesličkám co sa pridu nachlipat elektronov.

Uprimne, ani som tie boxy pre invalidov nevidel :) rozhodne som tam nemal cele auto pichnute. A samozrejme som tam neparkoval - dosiel som pre dieta aby nastupilo, ked som tam bol tri minuty tak som to vela povedal. Skoda ze som neodisiel 10 sekund skorej, to by ma tam uz nenasli.

.

Aj by som povedal "bodaj by mu ruky zdreveneli, smradovi". Aber ja, ich verstehe... Ordnung muss sein.
Dík za info, bol som v tom že človek nesmie stáť na mieste pre invalidov, ale čo som teraz hľadal tak zákon vraj hovorí že vodič nesmie nielen stáť ale ani zastaviť...
Čiže treba zastaviť pekne na ceste pred parkovacím miestom s blikačkami, aj keď tým človek toho reálne blokuje viac (aj miesto pre invalida, aj vedľajšie, aj časť cesty)...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa zoom »

Takychto igelitentnych chujin je viacero. Vzdy treba byt hajzel, dodrziavat zakon a srat na ostatnych. Dnes je uz zakazane sam rozmyslat - stat vie najlepsie, co je pre cloveka dobre.
Ja som mal napriklad dlhe roky prenajate parkovacie miesto od mestskej stvrte v Petrzalke. Box bol pisany na jedno auto a druhe stalo normalne na parkovisku hocikde. Ked som siel na viacero dni mimo BA, tak druhe auto som strcil do boxu, aby zbytocne nezaberalo miesto na verejnom parkovisku, az kym som nedostal pokutu, ze stojim mojim inym autom v mojom parkovacom boxe, pretoze to sa nemoze. Box je vyhradeny iba na konkretne vozidlo a koniec diskusie. Nejaky reasoning, ze aspon nezaberam miesto ostatnym, kym som prec, nepomohol. Odvtedy samozrejme, ked som siel na tyzden prec, tak box zival prazdnotou, ostatni ludia mali o jedno parkovacie miesto menej a ja som to mal na salame, lebo som vedel, ze ziadnu pokutku nedostanem.

Poznam realne pribehy, ked clovek vyparkuje z prenajatej garaze (take tie stare mestske) a zastane kusok dalej a musi vystupit z auta a ist zavriet tu garaz. Aby nezavadzal niekde na uzkej ceste, tak to na tu 1 minutu da tak rozne protizakonne, ale nie zlocinne (ze by stal na trave ci invalidoch). No a za tu minutu stihne z krikov vyskocit ten nedonoseny debil od dementneho balalajkara Valla (co teraz führeruje Bratislave) a uz ho foti a vyraba mu priestupok. Fakt, kebyze to neriesia ludia z mojho okolia, ale len to citam niekde na nete, ani tomu neuverim.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ved len chudaci robia svoju pracu.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja sa nebranim - ani nechcem, ani nemam ako lebo naozaj som spravil ukrutny prečin. Som proste antispoločenské rozvračacské howado. To je slovo !
Zaplatil som, zivot ide dalej. Ono to snad bolo len upozornenie pre citatelov aby nespravili rovnako drahy :) nedajbože rovnako zavazny spolocensky čin.

Ten hajzlik z Auparku ktory ma nahlasil ale jasne videl, ze sedim v aute, ze som z neho nevystupil a vsetky tie ostatné že. Ze bolo cele parkovisko uplne prazdne lebo ako pisem bolo skoro 9 hodin vecer, ze tam denno-denne zastane X aut lebo uplne rovnako vykladaju alebo nakladaju súdruhov a súdružky ktore idu z Aquaparku pardon z Achparku pardon Auparku.

No proste sa vecer nudil zmrd jeden. Este mi sudruh ochraňovač a pomáhač hovori ze vidite rovno pod kamerou ste zastali - pokial mi ju neukazal, pol minutu som sliepňal do oblohy ze kde asi tak sa nachadza. Asi som mal byt hnusny a ziadat od neho osobne kamerovy zaznam pretoze nejake videjo z Achparku s najvacsou pravdepodobnostou nemoze byt pouzite ako dokazny material pri spravnom / sudnom konani.

Ale mam ja naladu a cas na taketo kovbojky ? Sedemnastkrat chodit volakde na velín k ujom v uniformach kvoli diskusii o kamerach ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak stale sa ho mozes karajuco spytat ci 40€ nie je kusok vysoka pokuta na mestkeho policajta a ukoncit tym akukolvek diskusiu :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7283
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Papek »

Treba to brať ako zábavu a/alebo skúsenosť do života. Ja som raz takto zaváhal, keď mi prišla pokuta za parkovanie, a namiesto zaplatenia odpustku vo výške 53 € som podal odpor a podložil ho argumentami. Musím povedať, že sa oplatilo. Zatiaľ to mám 4x za nula celá nula nula. Hnevá ma akurát to, že musím zakaždým platiť poštovné za doporučený list.

Inak sa musím zastať páchateľov dobra na Trenčianskej v BA, kde platí zákaz otáčania na viacerých miestach v oboch smeroch ulice, avšak legálne sa dá otočiť až o pár desiatok metrov ďalej. Kto pozná vie, kto nepozná to v panike otočí a dúfa že ho na (zväčša) prázdnej ulici nikto nevymákne. Každý jeden deň to kontrolujú zelení aj modrí (niekedy súčasne), pretože vedia že tu vždy niekoho nachytajú, ako sa otáča na prázdnej ulici zrovna tam kde sa nemá. Samozrejme súdruhovia tu lietajú ako zbojníci hore dolu a otáčajú sa kde sa im zachce, striehnu odparkovaní v zákaze zastavenia prípadne na prechode ... Musím uznať, že si svoju robotu robia výborne a idú príkladom celej spoločnosti. Bodaj by všetci pomáhači boli takí.
... tým vôbec nechcem naznačiť, že ich mám za pohlavných údov.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Ak prejde novela zákona c.8 o cestnej premávke , tak sa za dopravné priestupky budú udeľovať aj body , po dosiahnutí 9 bodov ( neviem za aké obdobie ) sa zadrží VP. Najzávažnejšie priestupky by mali byť za 4 body (alkohol, nehoda so smrť. zranením, vedenie MV počas zákazu činnosti, otáčanie a jazda v protismere na diaľnici ...).
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5837
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa wingo »

A nie je to málo? To môžem ísť po novom 3x ožratý za volant alebo 3x niekoho zabiť než mi zoberú vodičák? :facepalm:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jedine spravy ktore som o tom zachytil boli spred roka este za minulej vlady. Dufam ze to neprejde.


Malo to nieje, su to len "uvadzacie ceny". Zacne to 4bodami za smrt a za 2 volebne obdobia skoncime ako v cesku kde ti na supu vezmu vodicak za zakaz predbiehania (aj v pripadoch ked na kilometrovej rovinke obehujes traktor iduci 20, alebo ak na dialnici kamion prejde do laveho pruhu aby obehol aviu...)
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

wingo napísal: Št 21. Mar, 2024, 08:55 A nie je to málo? To môžem ísť po novom 3x ožratý za volant alebo 3x niekoho zabiť než mi zoberú vodičák? :facepalm:
Samozrejme v zákone zostava možnosť zadržať VP v prípadoch kedy možno uložiť zákaz činnosti , teda aj alkohol tam sa nič nemení . Len získa body navyše a potom mu môžu zadržať VP aj za menej závažnejší priestupok pokiaľ dosiahne hranicu bodov .
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Uz nejaky mesiac stara vec ale pozdielam s vami, co mi prislo do mailu :D
Ironia je, ze manzelka aj parkovne zaplatila v centre, len nepozerala, kde stoji....

79, myslim ze tam bolanzlava za rychle zaplatenie nieco do 60.
Messenger_creation_880195853838723_copy_1528x816.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"