OC 7950 HD problem s ovladacmi

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
eQQuity
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 06. Dec, 2012, 11:37

OC 7950 HD problem s ovladacmi

Príspevok od používateľa eQQuity »

Zdravim
pretaktoval som si svoju Gigabyte HD 7950 kartu, ktora uz je od vyroby pretaktovana na 900/1250 MHz. Ja som ju posunul na 1000/1350MHz bez prikurovania (skusal som aj ist vyssie ale nebol som spokojny s teplotami pri Burn-it teste v Kombustore). Nasledne islo vsetko stabilne, teploty stupli na 76C na jadre a cca 85 na VRM po 20min Burn-it testu pri max rozliseni a test bol bez artefaktov a ok. Ale ked som spustil hru tak po 2-3min mi zamrzla obrazovka na 10sekund a zahlasilo mi ze ,,Display driver stopped responding and has recovered'' toto mi robilo stale dookola, na defaultnych taktoch mi to tuto chybu nerobi...Preinstaloval som driver a mam najnovsiu verziu. Ma niekto napad preco by to mohlo robit ? Teploty pri hre boli okolo 55C core a 60C vrm, nechapem v com je problem....
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: OC 7950 HD problem s ovladacmi

Príspevok od používateľa yesper »

Ziaden problem s ovladacom, len nestabilne OC, podtaktuj alebo pridaj napatie. Stabilitu testuj v hrach a nie v kombustore, kde zabera PowerTune ochrana.

Presuvam post do spravnej sekcie
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: OC 7950 HD problem s ovladacmi

Príspevok od používateľa dexterav »

aj si sa hral z power tunerom? ak si nedal na max na OC zabudni
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
eQQuity
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 06. Dec, 2012, 11:37

Re: OC 7950 HD problem s ovladacmi

Príspevok od používateľa eQQuity »

dexter napísal:aj si sa hral z power tunerom? ak si nedal na max na OC zabudni
hmm Power tuner ? Ja som cital navod na guru3d a tam bola iba zmienka o Power Limite, ktory som posunul na 20% co je max.

S tym testovanim, som to nevedel ale nepredpokladal som taky problem, kedze vsetky reporty co som nasiel na nete boli v zmysle, ze to taktovali este vyssie ako ja a bez zmeny voltov, chapem, ze kazda grafika je ina ale to by bol celkom priepastny rozdiel.

Diky za presunutie.

Návrat na "Grafické karty"