mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
fateman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 03. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa fateman »

Tak nakoniec to bude vyzerať asi takto nejak: http://www.tichepc.sk/Kosik?arg1=MTExOT ... Njk6MXw%3d
jediná vec čo mi ešte vŕta v hlave je, že pri grafickej karte je odporúčaný výkon zdroja 500Watt, nebude s tým 360Wattovým problém. keď to všetko pobeží v plnej záťaži?
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7264
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Osobne som za to, mat skor rezervu ;)

Potom daj foto kompletky, lebo tiez poskulujem po tej skrinke na HTPC a dost ma zaujima ako poriesis kable pri nemodularnom zdroji. Tu mam najvacsiu dilemu :)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22023
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa dexterav »

určite by som dal Gold zdroj bez moulárneho ako nejaký horší z modulárnym konceptom
btw ten zdroj som tiež u Gaba nevidel :D
namiesto toho SS by som tam dal 450 SF :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa STENLY »

ten Seasonic 430W má aj tak 360W pre 12V čiže je to to isté ako ten Gold, ktorý má tiež tých 360W pre 12V :D

Seasonic 430W má 2x 17A a 360W a
Seasonic G-360W má 30A a 360W
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tych odporucanych 500W je pre :shit:-zdroje, teda take co maju realne tak 350W staleho vykonu, pricom z toho dokazu dat cez 12V mozno 20A.

Ten G-360 bude viac nez dostatocny - samotna karta ti zozerie maximalne do 150W pri plnej zatazi : http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/ ... 70/24.html
K tomu prirataj 100W (mozno aj menej) pri nepretaktovanom systeme na dosku a CPU, okolo 5W pre disk a mas rezervu vyse 100W na pripadne OC alebo nizsie otacky ventilatora.
Kyselinka napísal:Potom daj foto kompletky, lebo tiez poskulujem po tej skrinke na HTPC a dost ma zaujima ako poriesis kable pri nemodularnom zdroji. Tu mam najvacsiu dilemu :)
Ulozi ich na oboch stranach zdroja, je tam na to viac nez dost miesta.
fateman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 03. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa fateman »

Vynikajúco, čo som pozeral recenziu na http://www.hardwaresecrets.com/article/ ... iew/1634/9 tak dokáže dodať az 440Watt pri overpower, predtým než sa vypne, takže rezerva bude 200w čo je už dostatok aj na ďalší disk, optickú mechaniku, čítačku kariet:D aj tak všetko nikdy nepôjde na max load naraz.

Voľných káblov z toho zdroja veľa neostane, max. 1-2, takže uložiť to nebude problém si myslím.

môžem ísť spokojne spať:D
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa valistar »

mam ho v tej skrinke, s kablami neni problem ani s dlzkou zdroja. vedla zdoja zo strany pravej bocnice je na zvysne kable dost miesta. trosku piska asi ako vsetky seasonicy/corsairy - moj g360 piskal prve dva dni pocutelne, potom sa ukludnil a uz ide 24/7 :)
fateman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 03. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa fateman »

Riesim este chladenie, a sice moja idea je ze vpredu bude velky intake 200-230mm a vzadu (jeden vzadu a jeden hore) by som zatial pouzil tie dva bitfenixy 120mm co su v skrinke pribalene, vraj su vcelku tiche, tak by to mozno mohlo fungovat.
problem mam s tym prednym fanom, premyslam ci zobrat http://www.tichepc.sk/BitFenix-Spectre- ... White.html alebo novsiu verziu http://www.tichepc.sk/BitFenix-Spectre- ... =001027032 (bielu non-led som nenasiel u Gaba), ktora je parametrovo vykonnejsia ale aj hlucnejsia.

Alebo bude stacit aj 200mm kde je situacia na vlas rovnaka, akurat tam este pripada do uvahy aj tento model http://www.tichepc.sk/Aerocool-Silent-M ... =001027028 recenzie na nete su vsakovake, a vacsinou testuju mensie priemery takze som z toho jelen. Spectre Pro sa mi paci dizajnovo viac, ale je to viacmenej jedno ako to bude vyzerat, kedze to bude zavrete v bedni. ide o to aby tam bol ten hluk fakt co najnizsi.

Alebo este posledna moznost dat tam dve 120mm dopredu, ale zas cim viac fanov tym viac hluku... poradte prosim:)

inak vacsina komponentov je uz na ceste, buduci tyzden by som to mohol uz poskladat:)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa faugusztin »

Z tych moznosti jednoznacne Bitfenix Spectre Pro, velkost uz necham na tebe (ja mam 200mm white bez LED kvoli radiatoru). Je lepsia a tichsia nez starsia nie-Pro verzia (vid recenzie a videa), o inych vyrobcoch ani nehovoriac. Corsairy co mam hore a vzadu sa na Spectre Pro nechytaju.
fateman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 03. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa fateman »

fajn, asi zoberiem ten 230mm, predsa len aj papierovo je na tom lepsie, co sa hluku tyka a ked ho pripadne zregulujem, tak to bude este lepsie a vykonu bude stale dostatok.
Este posledna vec, biela Prodigy ma prednu stenu nepriepustnu, vzduch taha cez tie strbiny po obvode, zmenil by sa nejako rapidne vykon k lepsiemu keby som tu prednu stenu vymenil za tu ciernu perforovanu? Jedna sa o to, ze ci ten predny fan tym bielym krytom nebude nejako rapidne brzdeny.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja som to na vodnikovi nebadal, aj ked v mojom pripade tade teplo system vyfukuje. Ono ta skrinka ma dost dier (bocnica, horna strana) na to, aby sa tam pripadny vzduch dostal aj sam :).
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa vulu »

Ja prave lutujem ze cierna (ktoru planujem zakupit) ma ten predok az moc deravy=viac prachu v skrini.
Daj potom vediet ako si to poskladal a pripadne hod aj fotky.Hlavne by ma zaujmalo ci nebude daaky problem so zdrojom g-360 ten mam tiez v plane.
GL pri skladani a palec hore za peknu zostavu.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa valistar »

g360 mam v prodigy - ziaden problem
fateman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 03. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa fateman »

Skladat planujem az cez vikend, do konca tyzdna by mi mali prijst vsetky komponenty, az na predny vetrak, ale to je detail. Inak k tej spotrebe som bol aj ja skepticky ale na nete je plno testov a staci to bohate. Vid. http://www.overclock.net/t/1126863/real ... t_18164451
Kazdopadne ked to budem mat poskladane postnem nejake fotky a postrehy.:)
fateman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 03. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: mITX zostava - Zhodnotenie a rada

Príspevok od používateľa fateman »

Taaaak skladačka je konečne hotová. S výsledkom som veľmi spokojný, snáď bude slúžiť bez problémov;) Cable manažmentu som sa trocha obával, ale myslím si, že sa mi to podarilo upratať kráľovsky:) veď posúďte sami. Díky ešte raz všetkým za pomoc a usmernenie;)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Nákupná poradňa"