Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
buriquery
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So 23. Okt, 2010, 23:14
Bydlisko: Nitra

Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa buriquery »

Caute,

skladam si novy komp a potrebujem poradit.
Dal som si dokopy tieto veci:

Skrinka: http://www.alza.sk/fractal-node-304-d361104.htm
MB: http://www.alza.sk/gigabyte-z77n-wifi-d384663.htm
CPU: http://www.alza.sk/intel-core-i7-3770-d292071.htm (77W)
CPU C.: http://www.alza.sk/gelid-solutions-tran ... 342666.htm
RAM: Tie mam doma (Kingston 2x2 GB zatial 1333 Mhz HyperX Blue)
GPU: Žiadna - zatial integrovana Intel HD Graphic 4000

A mam zopar otazok:
1. Bude v pohode ten chladic na ten CPU? Myslim po efektivnej stranke a po stranke toho "ci sa zmesti do skrinky" (na vysku viem ze ano)
2. Potrebujem poradit so zdrojom.. Kolko Watt? (Ked pocitame ze som bez GPU - len integrovana). Mne to vychadza tak na 350-400 W nie? Zatial neplanujem dokupovat GPU a ked hej, dokupim aj poriadny zdroj.
3. Na doske je 4-pin konektor na pripojenie este dodatocneho napajania. Ale kopa zdrojou uz ma len 8-pin konektor. AK by som mal zdroj s 8-pin a chcem 4-pin staci mi toto? (bude sa to chovat prakticky rovnako?) http://www.alza.sk/akasa-redukce-napaje ... d79007.htm

_______________________________________________
To by bolo zatial všetko, nic viac ma nenapada.
Vďaka zatial :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa faugusztin »

1) Chladic sa ti zmesti, ale ked budes chciet niekedy v buducnosti graficku tak ti bude kolidovat na tej doske. Predpokladam ale ze dvojnasobna cena za P8Z77-I Deluxe ti za to nestoji. Prakticky sa da v pripade potreby vyuzitia slotu Tranquillo otocit tak, ze ventilator bude fukat smerom na graficku kartu, takto otocene sa to zmesti aj s grafickou kartou v PCI-E slote.

CPU - preco i7-3770 a nie i7-3770K ? Je to jasne, ze bez K to CPU nepretaktujes, a teda nema zmysel ani ta Z77 doska (postaci ti H77 alebo B75).

2) Spotreba ? Okolo 200W maximalne, aj to iba ked ratam ze zmenis to CPU na 3770K a budes taktovat.
3) 8-pin sa da vzdy rozdelit na 2x4-pin, z nich zapojis iba jeden 4-pin.
buriquery
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So 23. Okt, 2010, 23:14
Bydlisko: Nitra

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa buriquery »

faugusztin napísal:1) Chladic sa ti zmesti, ale ked budes chciet niekedy v buducnosti graficku tak ti bude kolidovat na tej doske. Predpokladam ale ze dvojnasobna cena za P8Z77-I Deluxe ti za to nestoji. Prakticky sa da v pripade potreby vyuzitia slotu Tranquillo otocit tak, ze ventilator bude fukat smerom na graficku kartu, takto otocene sa to zmesti aj s grafickou kartou v PCI-E slote.

CPU - preco i7-3770 a nie i7-3770K ? Je to jasne, ze bez K to CPU nepretaktujes, a teda nema zmysel ani ta Z77 doska (postaci ti H77 alebo B75).

2) Spotreba ? Okolo 200W maximalne, aj to iba ked ratam ze zmenis to CPU na 3770K a budes taktovat.
3) 8-pin sa da vzdy rozdelit na 2x4-pin, z nich zapojis iba jeden 4-pin.
No s tých chladičom to tiez bude mozno aj docasne, ved uvidim podla skrinky a keby som dokupoval grafiku, tak by som sa nejak uz zariadil a vedel by som.

- Prečo i7-3770? Lebo neplánujem taktovať - poprvé
podruhé, oproti "K" podporuje aj VT-d (Direct I/O pri virtualizácii a plánujem sa hlavne v linuxe vyblázniť ;))
- Čo sa týka dosky, je to preto, lebo má v sebe WiFi kartu (nechce sa mi vždy vyťahovať notebook keď konfigurujem mikrotik wifi a pod.) + podporuje Intel WiDi čo tiež stojí za zmienku vyskúšať + 2x Ethernet port + 2xHDMI porty+DVI..

Hm to som nevedel, nemal som ešte 8-pin na zdroji tak nemám s tým skúsenosti. Dík.

A nejaký konkrétny zdroj na poradenie podla skúseností? :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa faugusztin »

No dufaj ze to pojde v poriadku, oficialne je Intelom VT-d podporovane iba na cipsetoch Q77, C202, C204, C206 alebo C216.

Co sa tyka zdroja, podstatnou otazkou je asi rozpocet. Ja napriklad nemam problemy so Seasonic X-460FL, ale to neznamena ze je to najlepsia volba pre teba.
buriquery
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So 23. Okt, 2010, 23:14
Bydlisko: Nitra

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa buriquery »

faugusztin napísal:No dufaj ze to pojde v poriadku, oficialne je Intelom VT-d podporovane iba na cipsetoch Q77, C202, C204, C206 alebo C216.

Co sa tyka zdroja, podstatnou otazkou je asi rozpocet. Ja napriklad nemam problemy so Seasonic X-460FL, ale to neznamena ze je to najlepsia volba pre teba.
Este k tomu zdroju. Ak by aj mal predsalen zdroj 8 pin, tak staci mat tu redukciu co som spominal hore?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ziadny zdroj nema iba 8-pin. Ano, ked by si to potreboval, tak ta redukcia ti riesi problem, ale ta redukcia je v 99,9999% pripadov pouzita na predlzenei 4-pinu kvoli tahaniu kablu za plechom pre dosku, pricom originalny kabel je prilis kratky.
buriquery
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So 23. Okt, 2010, 23:14
Bydlisko: Nitra

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa buriquery »

faugusztin napísal:Ziadny zdroj nema iba 8-pin. Ano, ked by si to potreboval, tak ta redukcia ti riesi problem, ale ta redukcia je v 99,9999% pripadov pouzita na predlzenei 4-pinu kvoli tahaniu kablu za plechom pre dosku, pricom originalny kabel je prilis kratky.
Dobre tak to kupim pre istotu, raz sa to urcite zíde a ked nie, tak to posuniem niekomu kto to bude potrebovať. To mi zas nenatrhne rozpočet :) Dobre, tak díky za všetko zatial, viac otázok ohladom toho ma asi ani nenapadá. Popremýšlam nad tým ešte zajtra ale už by to malo byť všetko. Ešte raz, dík.
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa vulu »

Pouvazoval by som nad inym chladicom (napriklad tento http://pc.zoznam.sk/noctua-nh-l9i-37mm-vykonu-ticha ),ten gelid neni moc stastne riesenie v pripade ze budes chciet inu GK ako hd4000.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Preco by bral low profile chladic, ked ma 16cm miesta na vysku ? A zvysok vid moj komentar vyssie.
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa vulu »

Pretoze ten low profil chladic je dostacujuci a tichsi (+istota ze nebude kolidovat so ziadnym komponentom),a riesenie otocit gelit aby fukal teply vzduch na GK neni idealny.
buriquery
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So 23. Okt, 2010, 23:14
Bydlisko: Nitra

Re: Mini ITX s Intel i7 a nejaký ten zdroj?

Príspevok od používateľa buriquery »

Tak máte pravdu obaja.. Rád by som využil naplno výšku, rád by som odvádzal teplo dozadu ale rád by som aj keby nekolidoval do iných komponentov. Nad tým chladicom sa ešte poobzerám či sa nenájde niečo lepšie.

Návrat na "Nákupná poradňa"