Homemade NAS

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Homemade NAS

Príspevok od používateľa Chris »

do 100e sa daju kupit jazdene perc 6i, co vedia raid 5 fpohode a maju nizsiu spotrebu ako 5i.
Mame ich v serveroch a nejake extra problemy s nimi nemame.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Homemade NAS

Príspevok od používateľa faugusztin »

No a teraz mi povedz Chris, ako na PERC 6i zapojis 3TB disk. Zodpoviem ti to - nijak, pretoze PERC 6i 3TB disky nepodporuje, disky vacsie nez 2TB podporuju az PERC H700 a H800. Nuze sa pozrieme kolko stoji H700 na ebay ? 300 libier a viac.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Homemade NAS

Príspevok od používateľa Chris »

myslel som , ze sa porovnava HW a SW raid
tu urcite bude lepsie vyskladat pole z 2TB diskov a lacnejsim radicom ako 300-400e za radic + disk.... naco je vobec dobre take velke pole ? to akoze vsetky filmy zbierate ci ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: Homemade NAS

Príspevok od používateľa F242 »

Pani, neporovnava sa HW a SW radic, alebo za kolko sa da kde kupit HW RAID.
Samozrejme,ze sa druh radica tejto temy dotyka, ale nemyslim si, ze by sa to malo zvrhnut na porovnavanie serveroveho riesenia pre firmy a riesenia pre domaceho uzivatela (aj co sa ceny tyka).
Tema mala byt o moznosti ukazat, ako sa da urobit domace NAS, a hlavne ake vyhody/nevyhody ma v porovnani s hotovym NAS riesenim...

Chris: Ano, moje takto velke pole je naozaj na filmy, serialy, fotky, hudbu. Toto vsetko mozem lahko zdielat po celom dome, do vsetkych zariadeni a priestoru kde to chcem a nemusim to mat ulozene na roznych mediach/zariadeniach.
Napriklad, v obyvaku si zena pozera film, v detskej dcera pocuva hudbu no a ja na zahrade mam pustenu inu hudbu.

Zaroven je tam ochrana proti zlyhaniu jedineho disku, cize dostatocna ochrana pre domaceho uzivatela a taktiez lahka rozsiritelnost pola aj o iba jeden dalsi disk (co bezne RAID 5 pole neumozni).

PS: zenu, ani dceru zatial nemam, ale dufam, ze prirovnanie bolo dostatocne na poukazanie moznosti. :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Homemade NAS

Príspevok od používateľa Chris »

Ak to postavíš tak sa pochval ake rýchlosti si dosiahol.
Len ten sw raid pri výpadku jedného disku ti bude rebuildovat pole pri 2-3 TB diskoch koľko ? Týždeň ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: Homemade NAS

Príspevok od používateľa F242 »

Chris: Prave, ze to uz postavene je. Vsetky dostupne udaje su v mojom 1. poste, cital si ho vobec? :facepalm:
Parity check pri 6 TB poli trva cca 6 hodin = cca tolko isto trva rebuild.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"