Novy cipset chladic ZALMAN ZM-NBF47

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

jezis ja o tom viem, sak na zaklade toho som pisal to co som pisal...
Používateľov profilový obrázok
matelkoxxl
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: So 07. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa matelkoxxl »

ja mam toho zalmana ZM-NB47J a musel som vylomit asi 4 kusky z neho...a teplota je este aj trochu nizsia ako s tou malou turbinkou co bola od vyroby...takze aj ten musi uchladit nf4 ultra v pohode...max mam okolo 35° a to mi nanho fuka len 8 z predu...
Spoiler: ukázať
DESK - A64 Venice 3000+ @ 4100+ (2,61 GHz) + TT Big Typhoon + Xilence Pro Fan XPF 120L Blue Led | MSI K8Neo4 FI nForce4 Ultra + Zalman ZM-NB47J | 2 x 1 GB Kingston HyperX 400MHz @ 475MHz 1T| Leadtek GF 6600GT (570/1140) + Zalman VF700AlCu Led | WDC 500GB Sata2 @ TT Hardcano14 + WDC 200GB Sata2 | LG GSA4167B | Fortron Blue Storm 500W | AC Fan3 , Xilence Pro Fan XPF 120 | Creative I-Trigue 3330
BOOK - Asus K53SV (SX582V) - 15,6" HD, Core i5-2430M (2,4 GHz), 8 GB Ram, GeForce GT 540M with CUDA 1GB, Samsung 850 EVO SSD 250GB + WDC 640GB
Používateľov profilový obrázok
Petrex
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom(33)

...chce to uz konecne zohnat nieco normalne s Heat-pipe...

Príspevok od používateľa Petrex »

Takze asi tak,je sice pekny ten Zalman ale na N Force 4 by to chcelo uz konecne nejaky poriadny chladacik s heat-pipe a najlepsie taky aby bol mimo osy chipsetu prave koli chladaku VGA nakolko zatial ziaden s tych Zalmanov na to vhodny nieje... ... :wink: :!:
DELL Xps M1530,T7250,4GB Ram,8600GT,500GB 7200rpm.
Asus K50AB
Dell Latitude D600
Core2Duo 2180+7600GT
Core2Duo 4500+HD5770
P4 3,2HT+7600GT
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

No musim podotknut ze aj ten zalman NB47j staci na NF4, len si ho treba upravit a ofukovat samozrejme... v burne okolo 35-38st :wink:
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Oni by aj nieco spravili, len podla mna si netrufa nikto ten chipset uchladit pasivne, ono to nie je sranda. :(
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Guru napísal:No musim podotknut ze aj ten zalman NB47j staci na NF4, len si ho treba upravit a ofukovat samozrejme... v burne okolo 35-38st :wink:
Celkom by som rad videl screen s uvadzanymi teplotami cipsetu pri chladeni 47mickovym Zalmanom a normalnym ofukovanim na nF4. Lebo keD tam dam sto klincov a budem ich ofukovat turbinou, tiez to uchladi. Tade ale cesta nevedie, chce to ucinne ale zaroven tiche riesenie.
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

No ja som tam toho obycajneho zalmana raz mal, cca 2-3 dni, ale ked som na nom nedokazal udrzat ani ruku, tak som to hned dal prec. Ale za chvilku pribudnu fotky, bo som sa dnes vratil z VUZ (vyskum. ustav zv.). Opat som si kupil Freezera,ale teraz pre zmenu 64PRO a nechal si z neho spravit nieco taketo.

http://www.foto.aim.sk/freezer.jpg

Uz sa to tu spominalo, viem, len teraz sa mi to konecne podarilo trosku lepsie odrezat, lebo ono to vobec nie je sranda, kto to niekedy skusal, moze povedat sam. Doteraz mam na chipsete nieco taketo z Freezera 4ky, avsak bolo to rezane carboskou, cize nejak tak to aj vyzera, ale ucel to plny perfektne.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

l0k2 napísal:No ja som tam toho obycajneho zalmana raz mal, cca 2-3 dni, ale ked som na nom nedokazal udrzat ani ruku, tak som to hned dal prec. Ale za chvilku pribudnu fotky, bo som sa dnes vratil z VUZ (vyskum. ustav zv.). Opat som si kupil Freezera,ale teraz pre zmenu 64PRO a nechal si z neho spravit nieco taketo.

http://www.foto.aim.sk/freezer.jpg

Uz sa to tu spominalo, viem, len teraz sa mi to konecne podarilo trosku lepsie odrezat, lebo ono to vobec nie je sranda, kto to niekedy skusal, moze povedat sam. Doteraz mam na chipsete nieco taketo z Freezera 4ky, avsak bolo to rezane carboskou, cize nejak tak to aj vyzera, ale ucel to plny perfektne.
A ako spravis uchytenie .. lebo v narezani freezera problem nevidim ..
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Ja ti poviem ako, ty zasa ze preco nevidis problem v tom odrezani, zjavne si to neskusal :) Ja uz mam za sebou rezanie obyc pilkou, carbobr.. a teraz relativne specialnou pilou z VUZ. (kazde na novom chladici) :!:
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Rusty napísal:...A ako spravis uchytenie .. lebo v narezani freezera problem nevidim ..
No aj ja vidim problem prave v rozrezani toho Freezera. Sranda to urcite nieje, ak chce clovek dosiahnut akceptovatelny vzhlad.
Uchytenie uz je potom hracka zvladnutelna hadam aj detskou populaciou.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

ok sak ma nedokatujte, ale vyrobit sponu mi pride fakt o hubu. Lebo odrezat tie rebra (bez ohladu na design) nieje problem. Kdezto vyrobyt sponu, to chce poriadnu zrucnost :wink:
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Rusty napísal:ok sak ma nedokatujte, ale vyrobit sponu mi pride fakt o hubu. Lebo odrezat tie rebra (bez ohladu na design) nieje problem. Kdezto vyrobyt sponu, to chce poriadnu zrucnost :wink:
Sponu vyrobis za cca minutu - minutu a pól. Za take dve minuty jednou rukou - dve spojene oka. ...mozno sa mi to ale lahko hovori, keD pochadzam z pruzinkarsko-strojarenskej oblasti...
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Ako vazne ked nevidis problem.. neviem ci to chces rezat platkom.. ak hej, tak potom mi ukaz ako to vyzera.. ja uz mam nahodeneho toho mojho a som celkom spokojny.

Na sponu mas dve moznosti, pokial mas rozpatie 5,5cm na chipsete, tak idealny je freezer 4, ktory ma v sebe dierky
http://www.foto.aim.sk/freezer.jpg
, pak s tym nie je ziadny problem. staci kupit toto:
http://www.foto.aim.sk/zmnb1.jpg
pouzit tie pliesky a presne to sadne.

Pokial si stastlivec ako ja a mas 6cm, tak je to tazsie.. ja som si pomohol takou srandou z vga chladicu ZMHD80
http://www.foto.aim.sk/zmparts.jpg
Treba si dat vazne pozor na uchytenie, musi to byt precizne.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Bikermotyl napísal:...mozno sa mi to ale lahko hovori, keD pochadzam z pruzinkarsko-strojarenskej oblasti...
jj presne :)

Inac ja nehovorim ze to je lahke narezat pekne (prave naopak), ale v najhorsom to nebude vyzerat pekne, ale funkciu to bude plnit rovnako, ako ked to bude narezane krivo. Kdezto sponu vyrobit pre mna je tazko. To uz skor to riesenie, ako napisal l0k2 :wink:

EDIT: sorrac za OT smoox :red:
Naposledy upravil/-a Rusty v St 07. Jún, 2006, 18:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...je toto stale debata o novom zalmane na cipset?

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"